834 Shares 4621 views

Projektant mody Pol Puare: biografia i zdjęcia

Genialny, wspaniały człowiek Pol Puare słusznie zdobył tytuł cesarza paryskiej mody. On nie jest dokładnie moja skromna uznanie (co jest wybaczalne wielki talent) „ubrany era”, najpiękniejsze i najbardziej znanych kobiet czasu. Wśród jego klientów – wszyscy Europejskiej, w tym rosyjskiej arystokracji, a także osób kreatywnych. Jego rówieśnicy byli Koko Shanel, Zhak Duse, Charlz Uort, NP Lamanova i tak dalej. D.

Pol Puare, biografia: wczesne lata

Następny wielki projektant mody, który urodził się w Paryżu w rodzinie tkaniny handlowej. O tym, jak jego dzieciństwo było trudno powiedzieć, bo ma wiarygodnych danych. W swojej biograficznej książki Poireta coraz bardziej koncentruje się na suknie, szkice i kapelusze, które już w tym czasie zajęte umysł i wyobraźnię. Od najmłodszych lat miał kroil i szyte własnych dla swoich sióstr. Nawet wtedy, talent chłopca udał się na zewnątrz i zażądał uznania.

Pol Puare dorastał z trzema siostrami, jeden (Nicole Grult) następnie pracowali aby stworzyć sukienki, a nawet miał swój własny dom mody w Paryżu. Drugi również zyskał sławę, jednak jest już wybitnym shlyapnitsy. Pomimo pozornej fascynacja modą syna i wszystko z nią związane, mój ojciec nie chciał wziąć go poważnie, tak twierdził, że chłopiec nie nauczył się w szkole. Po jej ukończeniu, dał mu posłańca pracy od słynnych mistrzów do produkcji parasoli. Ale wkrótce, Pol Puare (patrz zdjęcie. Poniżej) opuścił warsztat. Biorąc kawałków tkaniny jedwabne, stało się ich pierwsze Szycie odzieży dla lalek, podarowany przez raz sióstr.

Początek twórczy sposób

Ich kariera przyszły wielki mistrz rozpoczął pracę w słynnej francuskiej projektantki mody i kolektor Jacques Doucet był wówczas studio Charles Worth, gdzie jest on zaangażowany głównie w zakresie projektowania i krawiectwa zewnętrznej odzieży (płaszcze, peleryny). I już w 1903 roku Pol Puare założył własny dom mody. Sukces był oszałamiający i błyskawice, głównie ze względu na już nabytych połączeń oraz popularność wśród klientów szlachetnych, arystokracji.

Aktywnie promuje powrót do mody z czasów starożytnych, a wymyślony strój jako tunikę i peplos i zaproponował nową paryski jak powiedzielibyśmy dzisiaj, trend – kimono.

domatorstwo

Pol Puare – moda charakter emocjonalny, jasne i wciągająca charakter. on po prostu nie może istnieć bez muzy. Stało Deniza Bule, którą poślubił w 1909 roku. Jako uznany przez pana, ona jest ucieleśnieniem wszystkich ideałów. Urocza kobieta z prowincji zaskoczył mieszkańców i jasne, unikalne i wspaniałe kostiumy stworzone specjalnie dla niej, ujawnił jej piękno. Każda z publikacji została przekształcona w przypadku, uczucie. Kilka omawianiu media i społeczeństwo. Z pewnością obecny w ich życiu stara się szokując publiczność, osiągając niekiedy do punktu skandalu. To właśnie podczas tego okresu Pol Puare (patrz sukienkę. Na zdjęciu) znajdzie sławę jako najwybitniejszych projektantów mody na świecie, to jest w porównaniu z artysty, twórcy i wiadomościach wylewanie, jakby z rogu obfitości.

Para i zasłynął jako organizatorzy imponująca bal, który wykonał każdego roku. Każde święto ma swój własny motyw, ale jest szczególnie znana wieczór „1002 th Night”, która odbyła się w 1911 roku.

Niestety, nie wszystkie piękne historie mają odpowiednią kontynuację i zakończenie. Para rozwiodła się w 1928 roku, kiedy finansowy dobrobyt Poiret zaczęła spadać. Jaki jest prawdziwy powód, dla skrzydła separacji po tylu latach, powiedzieć nie można. Jednak w wywiadzie prasowym Denise oskarżył go o okrucieństwo i Poiret z kolei nazywa jej zachowanie obraźliwe.

motywy etniczne w pracach

W roku 1910, po wizycie na „Szeherezada” baletu w Paryżu, Pol Puare był pod takim wrażeniem, że nie mogę przepuścić urok i tajemniczość Wschodu. Po raz pierwszy w swojej kolekcji były modele z motywów etnicznych, a rok później nawet zorganizował imprezę kostium hasłem „Tysiąc drugiej w nocy.” Couturier sam pojawił się w postaci wpływowego sułtana. Po tak wielkim wydarzeniem orientalnych motywów w ubrania przez długi czas posiadał osobistości. Szerokie spodnie i spódnice, spodnie, turbany – wszystko to stało się egzotyczny strój na noc.

styl rosyjski w pracach projektantów mody

Po raz pierwszy rosyjskie talenty Poiret napotkanych podczas wizyty balet, która oklaskiwała całej Europie. Przyciąga oryginalnością i talentem, postanowił udać się na wycieczkę po Europie Wschodniej, w tym w Moskwie i Petersburgu. Słynne couturiers dojść do pełnej radości z rosyjskim stroju (bujne Suknie, kichek, bluzki, wsporników, szaliki i chusty). On nawet przyniósł pewną ilość ubrań ze sobą do stolicy mody. Soczyste, piękne kwiaty i ozdobne – to wszystko Pol Puare (sukienka pokazano na zdjęciu) wykorzystane do stworzenia pierwszego na świecie kolekcję ubrań z rosyjskich motywów. ona „Kazan” została wywołana.

Przez płaszcz Paula Poiret za

W postaci natywnej pod ten element tradycyjnie rosyjski chłop kostium rozumieć płaszcz z prostych tulei i ponownie neotreznoy linii talii. Paul Poiret za płaszcz – stylizowany, usieciowany po raz pierwszy za żoną Denise pasować. Dla niego korzystać ciemną luksusowe tkaniny, podkreślając oryginalność i smak stylu rosyjskim.

Nieśmiertelna istota projektant

Nowoczesna kobieta za szafa jest po prostu nie do pomyślenia bez elegancką i seksowną spódniczkę. Tymczasem historia jego powstania sięga początku XX wieku. „Limpowanie yubkayubka” lat – wtedy właśnie prototyp został stworzony. Pol Puare nazwał go w ten sposób ze względu na fakt, że wąski brzeg utrudniona ruch, a kobiety były zmuszane do przebierał, przenoszenie małych kroków. „Lame spódnica” stanowiły podstawę nie tylko sylwetkę, „ołówek”, ale także rok, słynnego i popularnego sylwetka „Syrenka” na wieczór i sukniach ślubnych.

Książki P. Poiret

Wobec losu i trudnych okolicznościach życia w 1930 projektanta pozwala się trzy jego książki: „Moda i Finanse”, „Dressing erę” i „Wróć!”. Wszystkie z nich, w rzeczywistości stanowią wspomnienia. Kolosalna praca, przeczytać, że – jest to przyjemność, cały szereg znanych nazwisk, podkreśla na tle dramatycznej historii XX wieku .. Pol Puare był człowiekiem niezwykłym i wieloaspektowy, został zaproszony jako wykładowca na Sorbonie, a teatry czasami wydał rozkaz, aby stworzyć kostiumy.

Zapominając wielką projektantką mody

Z lat 20-tych ubiegłego wieku, kapryśna trendy mody zaczęły ulegać zmianie, wpływ na tym świecie i zawirowania polityczne, wojny. W historii naturalne, a niektóre nazwy są zastępowane innymi. Tak było z Paul Poiret. Szczególnie powszechne wśród swoich konkurentów wymienia nie mniej niż wielkiej Koko Shanel. Projektant nie mógł przystosować się do zmieniającego się świata tak szybko, w wyniku którego został wydalony z modą Olympus. Po 1925 roku była na skraju ubóstwa i był zmuszony sprzedać swoją pracownię, kolekcję obrazów i innych dzieł sztuki. Zmarł w biedzie i zapomnieniu w 1944 roku. I tylko dziesięć i pół publiczność po raz kolejny przypomniał sobie nazwisko – Pol Puare. Szkice i ocalałe egzemplarze ubrań autora były narażone na jego byłą żoną. Czas się jeszcze jedną rundę, a po strasznej wojnie, ludzie chcą jedno zaniedbane, jasny, nieokiełznaną piękno.

W 2005 roku, z osobistej kolekcji żony i dzieci Poiret sprzedał ponad sześciuset różnych elementów odzieży. Niektóre z partii towarzyszył zdjęciami z osobistych archiwów rodzinnych. Cudownie zachowane rzeczy (nie zawsze w dobrym stanie) udał się do słynnych muzeów świata mody.

Pol Puare – King of Fashion XX wieku, który dał kobietom swobodę w dosłownym i przenośnym zmysłów. Dokonał rewolucji w szatni damskiej, pierwszy zaproponował porzucić gorsety, długi warkocz i przymierzyć spodnie. Bright Star utalentowany mistrz niestety krótko świecił, ale jego nazwisko jest wpisane na zawsze w historii.