461 Shares 3739 views

Ponadczasowe klasyki: baldachim nad łóżkiem

Baldachim nad łóżkiem – ulubiony element pracy nad wnętrzami w stylu klasycznym. Upinania tkanin, można tworzyć różne formy kopuły tkaniny. On może teraz służyć swoim przeznaczeniem – aby stworzyć intymną przestrzeń. Częściej jednak stosuje się go jako piękny element dekoracji. Szczególnie wygląda wspaniały baldachim wykonany z tego samego materiału, co zasłony i pościel. Zadaszenie wczoraj …

To akcesorium od czasów starożytnych była uważana za symbol władzy. Baldachim nad łóżkiem zawsze ozdobą izby arystokraci Europy, mandarynek Chin, Indii i Maharajas rosyjskich książąt. Po raz pierwszy pojawił się w starożytnym Wschodzie, o czym świadczy asyryjskich i babilońskich-staroperski płaskorzeźbami. Starożytni Rzymianie, aby świeciły bed Masa z prześwitującej tkaniny w celu ochrony przed irytujące owady. W czasach baroku i rokoka każdy gotycki zamek i pałac mógł pochwalić unikalnych łóżka. Zostały one wykonane z wysokiej jakości drewna i ozdobione rzeźbami, kamieni szlachetnych. W średniowiecznej Europie, łóżko Szczelne na całym obwodzie gęstej tkanki. Podobnie, w tych latach, chronić przed zimnem, wilgocią i wścibskich oczu, ponieważ w owym czasie słudzy spali w sypialni, wraz z gospodarzami. Luksusowy wyszywane i haftowane ozdobione perłami zadaszenia kosztować sporo pieniędzy. W Rosji, jak również wszystkich zagranicznych, baldachim przyszedł dzięki Piotrowi I. … i dziś

Dziś jest bardzo popularna konstrukcja nośna baldachim, w którym tkanina zwisa z czterech kolumn stojących na rogach łóżka. Wsporniki mogą być wykonane z tworzyw sztucznych, drewna, metalu. Istnieją dwa rodzaje zadaszeń. W pierwszym przykładzie wykonania, zadaszenie tkaniny jest przymocowany do ściany lub sufitu, najlepiej łóżka, od strony ściany. Czasza na dnie drugiego typu posiada ramę z okrągłej.
A jeśli w starożytności został wyposażony w tkance ciężkie i gęste, ale teraz sytuacja zmieniła się dramatycznie. Korony w złożu dziś – baldachim z przezroczystymi i cienkich tkanin – organzy powietrza oraz zasłonę, muślinu, jedwabiu. Projektanci Uwaga: tekstyliów domowych – kluczowy element, mający ogromny wpływ na stworzenie harmonijnego wnętrza. Tkanina jej odpowiedniej kombinacji i serwety i kombinacji kolorów można stworzyć wspaniały efekt dekoracyjny oraz przytulną domową atmosferę.

Tworzenie baldachim nad łóżkiem z rękami

Trzeba będzie obręcz o dużej średnicy, dwie zasłony światła przezroczystego materiału, zaczep do paska sufitu. Demontować obręcz. Można wstępnie pomalować je w kolorze ścian. Na wewnętrznym okręgu trzy tie pasa. Z ich pomocą, czasza jest przymocowany do haka w suficie.
Spin mechanizm łączący górnego koła. Kurtyna nawleczone całej ściągacze w okręgu. Jeśli zasłony są wąskie, może trzeba inną parę. Włóż kręgu obręczy na zewnątrz i mocno zablokować. Spójrz, tkanina została równomiernie rozmieszczone w okręgu. Związać trzy taśmy z kręgu, upewniając się, że mają taką samą długość. Aby baldachim nad łóżkiem, wywiercić dziurę w suficie, włóż hak i zaczepić ją na taśmie z przygotowanego materiału.