177 Shares 5053 views

Niesamowite lobelia kaskadowych

Lobelia – roślina z wielu jednoroczne, które z jego jasnych kwiatach uatrakcyjnić każdy ogród. Najbardziej dominujące gatunki – lobelia Rosamund. Rośliny osiągnęły wysokość od 10 do 25 cm, jego cienkich łodyg, obficie liściastych, Ciemnoróżowy koloru odcienia, o średnicy około 1 cm, a znajdujących się w liściach wnęk. Drugim najbardziej popularnym rodzajem roślin – lobelia kaskadowych wynika, że podczas kwitnienia całkowicie pokryte białymi kwiatami, które sprawia, że wygląda jak śnieżnobiałej wodospadu.

Lobelia kaskada skromny, może rosnąć w słońcu, w zacienionych miejscach. Ale brak wilgoci i wysokich temperaturach może doprowadzić do zakończenia kwitnienia. Chociaż stroiczka jest termofilnych roślin, jest dobrze tolerowane spadek temperatury -1 ° C. Ze względu na strukturę kaskady, kaskadowe białą lobelia jest idealny do uprawy w skrzynkach balkonowych. Do izolacji lądowania wzdłuż klombów i ścieżek ogrodowych , można użyć lobelia sprayu.

lobelia hodowlane

Wyhodowane nasiona lobelia, sadzenie ich późną zimą w szklarni. Pudełko z nasion pokrytych szkłem, ale nie trzeba zastawiać ich ziemię. Około 10-15 dni po lądowaniu pierwszych pędów wydają się być przeszczepione na 3-5 szt. w jednej studzience. Dive pomoc do początku sezonu sadzenia w otwartym terenie rosną krzaki puszyste. Najlepszy ze wszystkich kaskadowych lobelia, jak również i innych jego form, rosnące w miejscach dostępnych dla promieni słonecznych. Nawozy korzystny wpływ na rośliny, ale nadmiar prowadzi do słabej kwitnienia. Aby ozdobić swój ogród bujne krzaki lobelia proszone są dbać o niego i sadzić nasiona w lutym.

Sadzonki lobelia

Zasiać ziarno lobelia lepiej w lutym, jak na początkowym etapie rozwoju rośliny jest bardzo powolny. Najlepiej, aby przygotować glebę jesienią – w idealnym stosunku jednej części piasku z tej samej ilości ziemi i 0,5 próchnicy. sadzenia gleba powinna być luźne, to jest niezbędne dla dobrego dostępu powietrza i wilgoci. Wlać gleby w gotowych dań i sadzić nasiona lobelia tam nie zasypiać na wierzchu ziemi. Pokrywa górna ze szklanym pojemniku.

lobelia kaskadowych Ma bardzo ważną cechę – im mniej nasiona sadzi, tym mniej będą wyciągnięte zarazki. W związku z tym mniejsza ilość zboża dadzą lepsze kiełkowanie nasion posadzonych niż obficie. Po około 10 dniach pojawią się pierwsze pędy. Na tym etapie musi być bardzo uważny do pielęgnacji roślin. Ważne jest, aby wykonywać irygacji, a nawet nieznaczne nadmierne zwilżanie może prowadzić do śmierci bakterii (przed gniciem).

Sadzonki nurkowe lobelia

Około miesiąca po pierwsze pędy trzeba trzymać rośliny pick. W tym celu, mały stożek pręt dzieli się belki sadzonki przesadzano je w oddzielnych pojemnikach, na podstawie obliczeń na 1 tys. metr od ziemi około 10 belek. Po osiągnięciu wysokości rośliny około 3 cm, górna część szczyptę pędów osiągnięcie większej krzewienia. W połowie maja jest już możliwe do przesadzania sadzonek w otwartym terenie.

Pierwsze kwiaty Lobelia wyniki kaskady na początku lata, a kwitnienie trwa do sierpnia. Oczywiście, w późnym latem kwitną zaczyna słabnąć, ale jeśli czas do podjęcia działań, za pomocą substancji mineralnych może przedłużyć kwitnienie lobelia przed mrozem. Aby to zrobić, należy wyciąć krzaki i dodać gleby nawóz. Niektóre kilka dni i lobelia zakwitnie ponownie.

lobelia nawozów

Różne nawozy bardzo dobry wpływ na wzrost lobelia, więc trzeba dwa tygodnie po posadzeniu w otwartych zakładach naziemnych rozpoczęciem nawożenia z substancji organicznych, które są rozcieńczone 1:10 dziewanny lub pokrzywy. Dokładnie taka sama wersja opatrunek stosowany w sierpniu, zaraz po ścięciu.

Lobelia ma wiele zalet w porównaniu z innymi roślinami. Jest skromny, spokojnie tolerować chłodzenie i kwitnie przez całe lato. Ozdobić dowolny kwiatowy ogród lub balkon, a inni zachwycą wspaniały wodospad białych kwiatów.