388 Shares 8618 views

Dlaczego nie zacząć VAZ-2109?

Z pewnością każdy kierowca do czynienia z problemem, kiedy jego samochód nie uruchomi. 2109 jest albo obcy samochód – to nie ma znaczenia. Objawy takie same. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, dlaczego nie zacząć 2109 (gaźnik i wtryskiwacz w zestawie) i jak rozwiązać ten problem.


bateria

Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę – to jest akumulator. Zwłaszcza, jeśli samochód był w garażu lub na parkingu na ponad tydzień. Bateria zazwyczaj tracą swój ładunek. Bardzo często tej zimy, kierowcy twarz. W ciągu jednej nocy, bateria może stracić do 30 procent jego całkowitej opłaty. wydać decyzję – akumulator jest ładowany. Istnieją jednak sytuacje, w których trzeba iść teraz. sytuacja nie jest rozwiązaniem. Aby to zrobić, należy włączyć reflektory samochodu przez jakiś czas (1-2 minut). W ten sposób możemy aktywować elektrolitu w akumulatorze, zwiększając tym samym poziom napięcia. Kiedy przychodzi do działania elektrolitu i ocieplenie prądu akumulatora, odpowiednio dodaje. Co zrobić, jeśli nie rozpocznie VAZ 21099 wtryskiwacz (nie rozrusznik obraca się)? Jest to możliwe nawet wtedy, gdy bateria jest naładowana. Przyczyną tego są na niej końcówki. Obecność płytki sprzyja utlenianiu i zły kontakt, w wyniku nie daje się uruchomić zawór wtryskiwacza 2109 (8). Przyczyny – w białej powłoki, które powinny być oczyszczone z papierem ściernym. Ponadto, zaciski ubierać się w miejscu, a samochód powinien skutecznie rozpocząć.

zapłon

Ale co, jeśli nawet po całkowitym naładowaniu akumulatora nie rozpocznie 2109? Problem należy szukać w układzie zapłonowym. Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę – licznik oraz przewody. Objawy – Rozrusznik obraca się, czasami „połowy”, jednak nie daje się uruchomić. I kierowców w nadzhezhe że maszyna „ma zamiar zostać nabyte,” przekręca starter przez 20-30 sekund. A więc do tego czasu, aż ponownie usiąść baterię. Czy to kategorycznie niemożliwe. Rozrusznik, by trzpień nie więcej niż 7/5 sekundy przerwy minut. W przeciwnym razie, po prostu posadzić baterię. Zdarza się, że samochód nie uruchomi się z powodu złej karmy iskra. Może to nastąpić z powodu awarii w jednym z przewodów wysokiego napięcia, które wykraczają od cewki zapłonowej do iskry. Istnieją tylko cztery – po jednym dla każdego cylindra. Próbka jest występowanie iskier w miejsce świec z połączeniem przewodowym. Jest to szczególnie widoczne w nocy. Wzdłuż drutu obwodowej czasami poślizgu trochę blasku, często niebieski i biały. Jeśli tak, należy wymienić element. Zasobów przewody wysokiego napięcia na 2109 samochodów jest 40-50 tysięcy kilometrów.

zalane czasomierz

Taka sytuacja występuje po ręcznym samochodem w deszczu lub po myciu silnika. Nawet mała kropla wody przeniknęła do rozdzielacza zapłonu iskry, może zapobiec normalne – suwak nie jest w stanie rozwijać się iskry niezbędne do zapłonu mieszanki. Aby tego uniknąć, nie należy prowadzić z dużą prędkością przez kałuże i gdy mycie silnika – dokładnie pokrywać wszystkie elementy zapłonu, w tym studzienek świecy zapłonowej.

cewka

Jeśli jest jeden, może być zdiagnozowane z multimetru. Brak napięcia wskazuje, że komórka nie jest w stanie wydać prądu, który jest potrzebny do wytworzenia iskry w komorze spalania. Jeżeli samochód dwie cewki i jeden z nich jest uszkodzony, urządzenie będzie działać, ale jeden z cylindrów – troit.

świece

Usuwając z nich broneprovoda (zrób to bardzo ostrożnie, tak aby nie uszkodzić złącza), używając klucza świeca zapłonowa wyjąć elementy na zewnątrz. Jeśli mają znaki tablica, wypełnionych benzyną, albo po prostu brudny – problem jest w nich. Przy obsłudze dużych ilości paliwa, z minimalnej objętości powietrza, element ten nie jest zdolny do zapłonu mieszanki. W rezultacie, nie rozpocznie 2109 (gaźnik) – rozrusznik obraca, jest iskra. Należy sprawdzić odstęp elektrody – nie mogą przekraczać 0,8 mm. Również suche składniki i czystą suchą szmatką przed zanieczyszczeniami.

Co jeśli nie ma klucz?

W przypadku braku klucza do świec można wysuszyć rzeczy w inny sposób. Aby to zrobić, samochód jest zaparkowany „neytralku” zapłon jest włączony. Następny Wysuwane pedał gazu do podłogi i włączyć rozrusznik na 5 sekund. W ten sposób komora spalania będzie dużą ilość powietrza – suchą świecę. Ważne jest, aby pamiętać, że podczas tej operacji ilość oleju na ściankach cylindra jest zmniejszona. Dlatego, aby nadużywać w ten sposób, że nie jest konieczne, aby silnik nie pracuje „na sucho”.

brudny filtr

Jego zablokowanie prowadzi do tego, że nie zacząć VAZ 2109. I to nie ma znaczenia, czy jest to silnik gaźnik lub wtrysk. Sprawdzić stan filtra powietrza jest łatwe. Aw gaźnika i wtryskiwacza, zdjąć pokrywę (jedyną różnicą jest to, że na ziemi jest żelazo, a drugi – z tworzyw sztucznych). Następnie wyciągnij element zewnątrz i spojrzeć na jego stan. elementy filtrujące papier musi być lekki. Jeśli są one obecne cząsteczki kurzu i brudu przezeń powietrza nie jest w stanie przedostać się do komory spalania. Stąd wydaje się, że nie rozpocznie 2109 gaźnik: Włącza rozrusznik, jest iskra. W okresie zimowym, należy okresowo sprawdzać jego stan strukturalny. Taki filtr, jak na zdjęciu po prawej stronie, użycie nie jest już możliwe. Tak, uszkodzenie silnika nie zrobi, jednak częste są przerwy. W związku z tym, komora będzie wypełniona mieszaniną zbyt słaba – stąd braku „ciągu”, w przypadku awarii zasilania przyspieszenia i wysokie zużycie paliwa. Wymiana tego elementu na nowy, gdy pozbyć się tych wszystkich problemów. Nawiasem mówiąc, producent zaleca wymianę filtra powietrza co najmniej raz na 10 tysięcy kilometrów. Jeżeli pojazd jest eksploatowany na wsi, gdzie większość drogi gruntowe, okres ten powinien być podzielony na dwie części. Kurz i brud są głównymi wrogami dla filtra.

bezpieczniki

VAZ 2109 są raczej niepraktyczne lokalizacja skrzynki bezpieczników – pomiędzy szyby a komorą silnika. Przez cały brud, kurz i inne osady budować na bloku. Jeśli pokrywa nie jest uszczelniony, po deszczu na elementach mogą zmoknąć, bo z tego, co ich „zabicia”. Najbardziej podstawowym, w naszym przypadku – jest to bezpiecznik pompy paliwa. Jeśli jest to spalone paliwo nie jest w stanie przejść od zbiornika paliwa do komory. A nie „czystka” nie jest dobrze ustawiony. Aby nie wpaść w takiej sytuacji śmiesznych kierowców doświadczonych powinni zawsze mieć nowy zestaw bezpieczników.

luz zaworowy

Na benzynie „osiem” i „nine” z silnikiem 1.3 bez popychacza. Z tego powodu, luzy zaworowe muszą być wydawane co 20 tysięcy kilometrów. „Ściśnięte” zawór nie może zapewnić normalne spożycie i uwalniania paliwa, a więc działanie silnika jest uszkodzony – jest trudny do uruchomienia. Są ustawione za pomocą regulacji i nakrętki.

olej

Z powodu gęstego oleju silnik nie jest w stanie poprawnie działać. Problem ten jest typowy dla okresu zimowego. Z uwagi na zmniejszone kompresji gęstego oleju – silnik nie jest w stanie przetwarzać mieszaninę. Zima gęsty olej przepływa w dół i podczas próby rozpoczyna się w górnej części cylindra jest rozlewa paliwa i rozpuszczalnik rozpuszczenie go od ściany.

faz rozrządu

Co zrobić, jeśli nie rozpocznie 2109 wtryskiwacz (rozrusznik nie skręcać – klik)? Warto zwrócić uwagę na stan paska rozrządu. Może on spadł znacznika, a system nie jest w stanie wypracować fazę. Ponadto możliwe jest pęknięcie. Pozwalają nie jest to zalecane, zwłaszcza w silnikach o pojemności 1,3 litra. W takich silnikach w jarzmo złamania po prostu zawór. Dlatego konieczne jest, aby monitorować jego stan, a jeśli nie ma najmniejszego pęknięcia zastąpić. To może spaść z powodu złej rolki napinającej. Sprawdzić szczelność jest bardzo prosta – jeśli chodzi o element plastikową pokrywą ochronną, powinna ona być dokręcone.

rozrusznik

Jeśli nie skręcać nawet gdy jest naładowana bateria może on nosić. Aby wymienić należy:

  1. Wyjąć wtyczkę z bloku przy przekaźniku rozrusznika.
  2. Odkręcić i zdjąć zacisk przekaźnika elektrycznego trakcji.
  3. Odkręcić śruby ochrony silnika.

Ponadto, urządzenia muszą być usunięte na zewnątrz. Niektóre przepisy powinny być stosowane do instalacji nowego elementu:

  • Wszystkie śruby mocujące dokręcać na przemian z jednolitej siły. Więc zmniejszyć ryzyko wypaczenia rozrusznik.
  • Nosić na śrubie zaciskowej kontaktowego i zainstalowanie wszystkich usuniętych wcześniej klocki.
  • Położony w miejscu silnik ochrona w pełnym wymiarze czasu.

I, oczywiście, głównym punktem wymiany elementu – pre kabla akumulatora odłączyć.

Tak więc okazało się, powody, dla których nie rozpocznie 2109.