731 Shares 2585 views

Ryan Babel: Biografia i kariera futbolu

Ryan Babel – młody holenderski piłkarz, który jest dziś niemal uniwersalny gracz hiszpańskiego klubu „Deportivo La Coruna”. On radzi sobie z zadaniami zarówno atakującego i lewej pozycji ofensywnego pomocnika.


dzieciństwo

Ryan Babel urodziła się 19 grudnia 1986 roku w Amsterdamie. W wieku sześciu lat, doszedł do piłki nożnej, zaczął uczyć się podstaw FC „Diemen”. Być może dlatego, że jego rodzice byli sportowcy. Więc chłopiec dosłownie dorastał na boisku sportowym. Zwłaszcza, że był pierwszym dzieckiem (trzech) w rodzinie.

W wieku ośmiu lat w pilnych zaleceń ojca chłopiec przeniósł się do Akademii FC „Fortius”. Gdzie grał do 1997 roku. Potem zdecydował się zakwalifikować w najlepszym holenderskim klubie, który jest „Ajax”. W rzeczywistości sam Ryan był jego oddany fan. Pierwsza runda kwalifikacyjna odwrócił się udać. Ale w tej sprawie z miejsca nie poruszył. Ale on został przyjęty do zespołu dziecięcego w Amsterdamie. I tam położył oczy Scouts „Ajax”. Tak więc, w wieku 12 lat chłopiec przyjęty do klubu, a uczestniczących w drużynie młodzieżowej. Przez sześć lat grał dla niej. A potem, w 2004 roku, Ryan Babel podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt i stał się częścią zespołu rdzeniowego.

Kariera w „Ajax”

W sumie, holenderski piłkarz grał dla klubu 97 mecze i strzelił 19 bramek. Wszystko to – w czterech porach roku. Jego debiut odbył się sześć miesięcy po 17. urodzinach. Pierwszy mecz z młodym napastnikiem był przeciwko FC „ADO Den Haag.” Że w sezonie klub zajął pierwsze miejsce w lidze holenderskiej. Ale Ryan Babel nie był ważną postacią w tym czasie. Ale potem wszystko się zmieniło. Najpierw posłał piłkę do bramki „De Graafschap”, a stało się to dziewięć miesięcy po debiucie.

Holender dobre wyniki w Lidze Mistrzów: w dużej mierze dzięki niemu „Ajax” został wydany w fazie grupowej. Oni zainteresował się komend jak „Newcastle United” i „Arsenał”. Jednak napastnik zdecydował się tylko przedłużyć umowę z rodzimym „Ajax”. Więc przebywał w Holandii do 2007 roku.

Przejście do „Liverpool”

W lecie 2007 roku, Ryan Babel dołączył do klubu mersisaydsky za 11,5 mln funtów. Jego debiut odbył się tydzień po zawarciu umowy – był to mecz towarzyski z FC „Werder”.

W Premier League jego pierwszym spotkaniem był mecz z „Aston Villa”. Potem ukazał się na wymianę. Tydzień później Ryan pierwszy przyszedł do „Anfield”. Wtedy „Liverpool” grał z „Chelsea”. Pierwszą bramkę strzelił pierwszego września, wysyłając piłkę do „derby” bramy.

Ryan Babel, którego zdjęcia pochodzą w przeglądzie, okazał się bardzo dobrze, tak, że na boisku będzie on regularnie zwolniony. Jest to dostrzeżone przez przedstawicieli swojej reprezentacji. Tak że w krótkim czasie, młody piłkarz został zaproszony do jej składu. I może brać udział w Mistrzostwach Europy w 2008 roku, tylko w trakcie meczu testowym Niderlandczycy zostać poważnie rannych, z powodu której był przed rozpoczęciem następnego sezonu. Ale w każdym razie, igrzyska olimpijskie w drużynie narodowej, wyjechał i grał 5 meczów, strzelając 2 bramki.

przyszłe lata

Pod koniec stycznia 2011 roku, Ryan Babel, którego ocena w tym czasie kilka spadł, przeniósł się do „Hoffenheim” za 8 milionów funtów. Jego pierwszy mecz spędził następnego dnia po podpisaniu umowy. , Pierwsza bramka Jednak udało mu się zdobyć dopiero po ponad dwóch miesięcy.

Napastnik spędził 18 miesięcy w ramach niemieckiego klubu. W ostatni dzień lata 2012 roku opuścił klub. Jedyny europejski zespół, był zainteresowany Holendrów, była „Fiorentina”. Ale negocjacje zawiodły. Powstały sytuacja jest taka, że napastnik wrócił do „Ajax”. Ale nie zatrzymam się tam na długo. W 2013 roku kupił „Kasimpasa” Turcji. Babel w klubie grał dwa sezony spędził 58 mecze i strzelił 14 bramek.

W 2015 roku otrzymał propozycję od klubu ZEA „Al Ain”. Umowa została zawarta na okres dwóch lat, ale Holender oderwał go przedwcześnie, 11 miesięcy przed jego ukończeniu. Rezultatem jest teraz Ryan Babel – klub piłkarski "Deportivo La Coruna". Aż jego obecny kontrakt biegnie przez 31 grudnia 2016 r.

Inne ciekawostki

Warto wiedzieć, że dzięki juniorach Ryan swojego kraju w 2005 roku dotarł do ¼ finału w Pucharze Świata. Strzelił dwa gole w czterech meczach. Debiut w pierwszej drużynie odbyła się 26 marca 2005. Został on zastąpiony przez Arjen Robben. Ciekawostką jest, że w tym samym spotkaniu zdobył swoją pierwszą bramkę, posyłając piłkę do bramki rumuńskiej reprezentacji.

Ryan Wysokość – 185 cm. Każdy wie, że w celu przekazania mu prawie idealny wzrost. Ponadto, dane te pozwalają mu wykonywać menedżera zadań. Oznacza to, że to właśnie dzięki nim i przetestowany przekracza linię środkową całego zespołu. Więcej Ryan działa jako „filar”. On gra dobrą piłkę głową i chowa potężne ciało. I, oczywiście, doskonale „wypycha” obrony przeciwnika, zdobywając swoje cele jest potężny i silny. Więcej Ryan zamienia się oszukać ich przeciwnicy dryblować. Ogólnie rzecz biorąc, dla zespołu jest to wartościowy gracz.

Ale, jak każdy inny sportowiec, Ryan Babel Gyuno (jego pełna nazwa) jest rannych. Odnotowano siedem. Najpoważniejszym został przyjęty w listopadzie 2012 roku, kiedy grał na „Ajax”. Potem doznał kontuzji barku i przywrócony więcej niż dwa miesiące. W tym samym sezonie miał problemy z kolanem, a rehabilitacja trwała około tym samym czasie. Nawiasem mówiąc, to pojawił się znikąd. Nawet w sezonie 2006/2007, Babel (także grać na „Ajax”) doznał kontuzji kolana i został przywrócony 44 dni. Ponadto, cierpiał kostki więzadła łzę. Ale, na szczęście, w ubiegłym roku i pół brak uszkodzeń Holender nie otrzymał.

osiągnięcia

Ryan udało się wiele osiągnąć. Wraz z „Ajax” On dwukrotnie został mistrzem Holandii, a także zdobywca Pucharu i Super Bowl kraju (również 2 razy). Z drużyny juniorów (poniżej 21 lat) wygrał Mistrzostwa Europy-2007. W tym samym roku był najlepszy „Ajax” młody gracz. A w następnym, 2008 roku zdobył ten sam status, ale tylko jako gracz, „Liverpool”.

Taki gracz jak Ryan Babel, bardzo interesującej biografii. Nie każdy wie, ale w 2010 roku Holender nagrała piosenkę z brytyjskiego rapera, znanego jako Sway. Popularny muzyk powiedział, że piłka nożna to nie był po prostu miłą osobą, ale również przyzwoity wykonawca. Nawiasem mówiąc, ta piosenka zawarte w albumie podpis 2, wydany w 2010 roku.