210 Shares 4052 views

Historia radzieckiego przemysłu samochodowego. Microcar "FDD"

W historii krajowego przemysłu samochodowego nisza zajmowana przez ciekawym samochodem – buggy. Podobne działania na zasadach i na samochodach i na motocyklach, są z natury ani jedno, ani drugie. Ostatnim przedstawicielem tej klasy maszyn stał microcar „FDD”. Trzymając w produkcji aż do 1997 mogła. Jaki rodzaj maszyny, i dlaczego jest potrzebna?


Potrzeba stworzenia transportu dla osób niepełnosprawnych

W drugiej połowie 20 wieku, światowy przemysł motoryzacyjny rozwinął się skokowo. Na ulicach miast europejskich stopniowo napełniania maszyny. W Związku Radzieckim, nie każdy miał możliwość zakupu prywatnego pojazdu. Państwo nadal starał się dbać o swoich obywateli. Co więcej, w krajach rozwijających się od straszliwej wojny, dużej liczby osób niepełnosprawnych. W związku z tym pomysł stworzenia taniego pojazdu do potrzeb tej kategorii obywateli. Samochód był dostać ciało małego samochodu, silnik motocykla. Nieprawidłowe MICROCAR „CPA” była zwieńczeniem ewolucji takich pojazdów. Ich dystrybucja wśród obywateli zaangażowanych w agencji opieki społecznej. Dano im do 5 lat. Po dwóch i pół roku powołać maszynowy bezpłatną naprawę. Pod koniec żywotności microcar „FDD” dać w zamian, w zamian za nowe.

historycznych poprzedników

W 1952 roku narodziła się „P-1L”. motokolyaski korpus w kształcie żelazka, bo nie było tylna oś z dwoma kołami, przednie koło było tylko jedno. To może czasami powodować trudności podczas jazdy na polnej drodze w niepogody. Samochód musiał zrobić swoją własną ścieżkę w środkowej trzeciej. Ponadto, taki rozkład punktów kontrolnych pod warunkiem wózek słabą odporność. Stanowiło to poważne zagrożenie dla kierowcy, ponieważ silnik 7,5 litra. a. jednostka może rozwijać prędkość do 55 km / h. Jeszcze wózek wydał posiadaczem pewien komfort. Składany dach płótno z powodzeniem broniła go przed deszczem.

Model "C-3A"

W roku 1956 po radykalnym modernizacji poprzedniego wzoru, weszła microcar produkcji serii „C-3A”. Został on wyposażony w silnik motocyklowy IL-49, który miał już 10 litrów. a. Mimo tak znacznego wzrostu wydajności, wydajność maszyny nie ulega poprawie. Karetka okazało zbyt ciężki (425 kg) i łaknienie (5 litrów na 100 km). Nie jesteś zadowolony z producentem i wysokich modeli kosztowych.

Microcar „FDD” – ostatni przedstawiciel klasy

Wady poprzedniej wersji projektantów próbowali skorygować w „S3D”, wydany w 1970 roku. Model wyposażony w nowe hamulce hydrauliczne skrętną tylne zawieszenie i nowy system ogrzewania kabiny. Superior silnik buggy "CPA" w 12 l. a. Dodała jej siły. Samochód otrzymał plandekę zamiast metalowy dach. Długość ciała wynosiła 2,6 m, a jego masa – prawie pół tonę. Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że MICROCAR „CPA” spełnił wszystkie oczekiwania konsumentów. Jednak w historii, oczywiście, zapisać następujące idei, jak można dostać samochód i hybrydowy rower.

787 shares 4452 views
814 shares 7033 views