887 Shares 9075 views

Jakiego koloru są róże: rodzaje i odcienie

Kiedy człowiek niesie bukiet róż, nieświadomie zazdrosny o jeden, do których są przeznaczone. Te majestatyczne kwiaty, surowe i delikatne zarazem. Są wspaniałe i bukiet, a w ogrodzie, i kwiat łóżko miasta.


z historii

Starożytne źródła wskazują, że Rose pojawiła się w czasach Babilonu, które istniały całego III tysiąclecia pne. Obecnie istnieje ponad 20.000 odmian. Różnią się one od siebie pochodzenia, koloru i innych funkcji.

szczególnie popularne

Zwykłym człowiekiem, który stara się zmierzyć odróżnić jedno od drugiego różnorodne, zapytać: „Jakiego koloru są róże i co je wyróżnia?” Rose może mieć różne odcienie, tak sobie wyobrażam. Najbardziej popularne przejście na biały, czerwony i żółty. Najbardziej „bieganie” – czerwony lub bordowy, który nazywany jest wspinaczka. Posiada wysoką łodygę i ma szerokie płatki. Co do zasady, zazwyczaj w sprzedaży otrzymał róża czerwona.

rzadki kolor

„Królowa z ogrodu” najrzadszych kolorów z jakimś kolorze znaleźć? Istnieją rzadkie odcienie róż? Tak, jest to hybryda róż bordowy, mający łodygę herbaty. Hybryda zwana „czarna” rose. Okazuje się, że istnieją również niebieskie róże. Nie tak dawno temu do ich eliminacji wzięliśmy Genetyka, którzy „dostał” gen odpowiedzialny za niebieski kolor roślin. Wcześniej kolor niebieski osiągnięty za pomocą dotykowego się niebieskie róże uprawiane są w szklarniach: są one traktowane jako genetycznie zmodyfikowanej odmiany.

Niektóre funkcje kwiatek:

  • Ogrodnicy kochać tak zwane „pomarszczony” odmiany: są one łatwe do dekoracji ogrodzeń, i dorastają do 1 metra wysokości.
  • Większość odmian mrozoodporne obejmują skręcone, odmiana „Frankus” lub „Gloria Dei”. Niektóre z najpiękniejszych wśród swoich krewnych, są dobrze zaaklimatyzować się w ogrodzie i dobrze rosną w doniczkach. Jakiego koloru są róże tych odmian? Biały, żółty i czerwony.
  • Są hodowane odmiany, takie jak „falista”. Ich pąki różnią skręcone płatki na cienkiej łodydze. Zazwyczaj są one uprawiane na łóżkach, położony w centralnej części ogrodu lub w doniczkach w domu.
  • Park rośliny różnią się od innych? I jakiego koloru są róże w pobliżu pałaców czy dworów? Kwiaty dla upraw ogrodniczych mają niewielki rozmiar, a pędy są rozgałęzione. Na krzaku wynosi do 30 kwiatów. Rolety – najbardziej zróżnicowane.
  • rośliny ogrodowe – duże, owłosione, mają częste płatki i kolory – jasne i nasycone.
  • Kwiaty są dwa paski i kolor jaśniejszy i blada.
  • Delikatny zapach róży, świeże pełne, z różnych aromatycznych odcienie. Płatki emitują olejku, który daje zakres smaków. Odmian, najbardziej „antyczny”, wydzielać zapach świeżości. Nowoczesne typy mają pachnie melona lub arbuza, a czasami nawet perfumy.

Ciekawy kolor symbolikę:

– białe kwiaty dać narzeczonych jako symbol początku i niewinności;

– Żółty Rose (zdjęciu) przedstawia sposób życia, wewnętrznej zgody;

– czerwony zwykle dają faworyta, co mówi o swojej sympatii lub korzyść.

Mamy nadzieję, że dzięki tym artykule podniósł zasłonę lekko i odpowiedział na pytanie, jakiego koloru są róże.