624 Shares 5892 views

Co jeśli laptop nie widzi wifi


Rozwijanie sieci bezprzewodowych, deweloperzy mają pochodzić ze standardem WiFi. To jest, gdy jeden lub więcej komputerów jest podłączony do bezprzewodowego punktu dostępowego, a za jego pośrednictwem do Internetu. Lub za pośrednictwem routera. Zanim dowiemy się powody, dla których laptop nie widzi wifi, uważamy, że logiczne byłoby, aby dowiedzieć się czegoś o tej technologii.

Jak prawidłowo zrozumieć termin

Kiedy zastanawiamy się, dlaczego laptop nie widzi wifi, mamy na myśli braku internetu. W rzeczywistości nie jest to prawdą. Tylko wifi – jest znakiem towarowym, a jeżeli nie jest on wyposażony w urządzenie jest przeznaczone do pracy w tych sieciach, które jest gwarantem prawidłowego funkcjonowania do zamierzonych celów. Tak jak istnieją kopiarki Xerox firma urządzenie i istnieją – inni dostawcy. Jednak zwyczaj żadnej ludzi papier mnożnika nazywają „kopiarki”.

sprzęt bezprzewodowy

Wśród większość urządzeń bezprzewodowych można podzielić na dwie kategorie sprzętu, „punktu dostępu” i routera bezprzewodowego. Także rozszerzyliśmy punkt dostępu – internet urządzenie wielofunkcyjne.

Część sprzętu jest podobny do sprzętu, to jest inne oprogramowanie i firmware, aw konsekwencji na jakość pracy. Jeśli masz problemy z siecią, i uważasz, że laptop nie widzi routera Wi-Fi, to problem nie zawsze jest w maszynie. To może być wadliwy firmware routera oprogramowanie, co powoduje niestabilne połączenie z punktem dostępowym.

Optymalny dobór sprzętu z oprogramowaniem jakości powinien zawierać:

  • Znanych producentów (modele marki mniej „buggy”).
  • Staranne badanie nawet modeli najwyższej klasy. Zaleca się, aby zrobić przegląd ze specjalistą.

Jak połączyć się z wifi. Konfiguracja połączenia

Jednym ze sposobów – do korzystania z usług operatorów sieci kablowych, a następnie zainstalować przewodowego sprzętu WiFi.

Następna opcja – być podłączone za pomocą odpowiedniego punktu dostępowego w lokalnej operatora sieci, jeśli taka usługa jest świadczona im.

Punkt dostępowy jest wzmacniacz fale radiowe sprzętu z funkcją przyjmowania i przekazywania treści. PC, tablet lub laptop wyposażony jest standardowo sygnał radiowy internet, który jest odbierany przez niego. Sygnał jest zjednoczony pod sprzętu od różnych producentów, co pozwala, aby nie rozwijać pomysły, takie jak „laptop nie widzi wifi, może to ze względu na niezgodność mojego sprzętu z centrum dostępu.”

połączenie WiFi do laptopa poprzez windows xp

Regulacja stopniowe omówione poniżej.

  1. Włącz odbiornik wifi przycisku sprzętowego lub kombinacji klawiszy (zależnie od modelu). W tym samym czasie, co do zasady, powinna świecić dioda LED – światło, sygnalizując, że odbiornik jest włączony.
  2. W przypadku niektórych modeli laptopów włączenia modułu Wi-Fi zapewnia specjalne instrukcje regulujące procedury. Jeśli to konieczne, należy sprawdzić, czy tak jest, odpowiednią dokumentację.
  3. Jeśli odbiornik działa na technologii WiMAX, za pomocą specjalnego oprogramowania, można skonfigurować ten tryb pracy.
  4. Włącz usługę dostępu bezprzewodowego (kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Mój komputer – Management – Usługi i aplikacje – Usługi – Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej – Start, jeśli usługa nie jest uruchomiona).

Jeśli laptop nie widzi routera WiFi, a raporty systemowe to oznacza, najprawdopodobniej, do bezprzewodowego zarządzania połączeniami WiFi spełnia szczególną użyteczność sterownika od producenta. Open „Moje miejsca sieciowe” – „Wyświetl dostępne sieci bezprzewodowe”.

Jeśli zarządzanie wifi powinien przyjąć system operacyjny w „Otoczenie sieciowe” jest konieczne, aby kliknąć na frazę „Zmień ustawienia zaawansowane”. Na karcie „Sieci bezprzewodowe”, aby umieścić pole wyboru „Użyj systemu Windows do konfiguracji sieci.”

Kiedy jesteś w wolnej strefy dostępu, na przykład w kawiarenkach internetowych, będzie łączyć się tylko z dokładnością do znalezionego punktu dostępowego i korzystać z dostępu do Internetu.