146 Shares 1072 views

Wymiana pasty termoprzewodzącej na laptopie Lenovo Z570: instrukcja

Od czasu do czasu system chłodzenia na laptopie może słabnąć, co sam komputer jest wyłączony lub „hamulec” w procesie. Możliwe jest zastąpienie pasty termicznej na laptop z kartą graficzną lub procesor może pomóc w tej sytuacji. Jednak możliwe jest, że problem może być w innym. Ten artykuł zawiera instrukcje dotyczące wymiany pasty termoprzewodzącej na laptopie Lenovo Z570. Użyj jako przykład należał do niego, ale przez analogię można wymienić pastę termoprzewodzącą na innych modelach.


Instrukcja wymiany pasty termoprzewodzącej na laptopie Lenovo Z570

Przede wszystkim odłączyć laptopa od sieci, odłącz kabel zasilający i odłącz go całkowicie. Następnie odłączyć baterię i odłóż na bok. Teraz jest to możliwe do demontażu. Weź mały śrubokręt krzyżakowy i usunąć wszystkie śruby na spodzie obudowy. Są tam całkiem sporo, więc nie sądzę, że jest to łatwe. Odkręcić? Teraz zdejmij pokrywę.

Teraz możesz zobaczyć wszystkie laptopa wewnątrz. Jesteśmy zainteresowani w górnym po prawej stronie, gdzie chłodniej. Jest to łatwe do rozpoznania – jest okrągła, a rura miedziana oddala się od niego. Należy pamiętać, że rura miedziana jest doprowadzany z chłodnicy do CPU. Oraz interfejs termicznej jest połączony z jednostką przetwarzania trzech śrub. Jest to zamówienie Dekret odwijania tych śrub. Koniecznie nim. Tak więc, usunięcie śrub interfejsu procesora termicznego, chłodnicę i sięgają całej konstrukcji.

Stosowanie pasty termicznej

Po tym widać po smaru termicznego na grzejnikach. zostanie ona zastosowana w dwóch miejscach, a najprawdopodobniej będzie suchy. Ostrożnie usunąć starą pastę z kaloryfera. Teraz, nowy smar termiczny ze strzykawki do zastosowania procesora i koprocesora. Zastosować konieczność bardzo nieznacznie, a następnie delikatnie rozmazywanie uzyskuje się warstwę na całej powierzchni procesora. Nie przesadzaj i nie stosować zbyt dużej ilości pasty. Pamiętaj, że to powinno być łatwe do wypełnienia mikroluki pomiędzy dwoma płytami – procesora i radiatora. To, że jego celem jest, a to wymaga sporo. Inaczej wymiana thermopaste na Lenovo Z570 przenośnego nie dać pożądany efekt, ponieważ grubość warstwy będzie hamować przenoszenie ciepła z procesora do grzejnika.

Po zastosowaniu pastą dokładnie usunąć powierzchni krawędzi procesorów. Nie pozwól tej mieszaniny przyszedł do ciała chip, który nie jest przeznaczony do czegoś przyłożonego do niego. Warstwa musi leżeć płasko i jest jednorodny. Zadane? Na tym etapie wymiana pasty termicznej na laptopie Lenovo Z570 jest prawie ukończona. Teraz musimy tylko zebrać wszystkie plecy.

zespół laptop

Brać wzór z chłodnicy i dołączyć go do laptopa. Grzejniki powinny leżeć na zdeponowanych warstw pasty termicznej, dociśnij ich nie jest konieczne – uczyni to za nas śrubami. Teraz wziąć te śruby, które zostały usunięte wcześniej, i dokręcić je w tej samej kolejności, w jakiej strzału. W tej wymianie pasty termicznej na laptopie Lenovo Z570 zakończona. Bez wkręcania ciało pokrywa próbie uruchomienia komputera. Zarobiłem? Doskonała! Wyłącz go i dokręcić pokrywę obudowy.

Teraz, gdy wiesz , jak demontować laptop to Lenovo Z570 i wymienić pastę termoprzewodzącą w nim. Sukces w tej branży!