656 Shares 5219 views

Drób w domu – trzeba wiedzieć

Wielu właścicieli prywatnych działek i domów prywatnych mistrza drobiu domowego, nie tylko dla osobistej konsumpcji jaj i mięsa, ale również dla zysku. Technologia hodowli drobiu obejmuje mięso drobiowe lub gatunek produkcji jaja. Dla jaj często hodowane kury. Są one z wyjątkiem ras brojlerów bardziej intensywnej produkcji jaj niż kaczki, gęsi, indyki perliczek i hoduje głównie do mięsa. Dla produktów dietetycznych wykonanych hodować przepiórki. Znacznie mniej niż w przypadku innych ptaków wykorzystywanych do hodowli pawie, bażanty i strusie.


Kur rasy r zaczynają biec w wieku około 5 miesięcy. W optymalnych warunkach, treść, rok kurczaka, można uzyskać do 300 jaj. W tym celu, przede wszystkim zrobić, trzeba ciepły, oświetlić pomieszczenie. kurczaki szczególnie wydajne w wieku od jednego roku do dwóch lat.

kurczęta brojlery i inne ptaki rasy ras hodowane do produkcji mięsa zwykle gotowy do uboju w wieku 3 – 4 miesięcy. Nie są one zazwyczaj zaleca się przechowywać dłużej niż rok, ponieważ po osiągnięciu tego wieku, mięso drobiowe staje się trudniejsze.

Drób w domu przyciągane przez fakt, że drób jest skromny. Na jego zawartość, można użyć niemal każdy wychodka bez ogrzewania. Ale z pewnością lepiej jest użyć specjalnie zbudowany woliery specjalnie wyposażonych i niezawodnie chronić ptaka przed przeciągami. kurnikach jest pożądane, aby przetwarzać roztwory antyseptyczne kilka razy w roku. Pozwoli to uniknąć rozprzestrzeniania się infekcji, fatalne dla drobiu. Na ten sam koszt na przestrzeganie tych warunków przetrzymywania, jako liczbę ptaków w stosunku do obszaru zawartości. 20 dorosłych nie powinna być mniejsza niż 10 tys. m. lokali.

Przepiórka jest najwygodniej umieścić w specjalnych komórkach.

Dla kur, pomieszczenie powinno być wyposażone gniazd miękkim podłożu ze słomy lub trocin, karmniki dla suchej i mokrej karmy, poidła i zbiorników z mieszaniny popiołu i piasku dla „kąpielowy” ptaków. Należy również budować specjalne grzędy.

Gęsi i kaczki wymagane są dozowniki w postaci koryta i poidła umieszczone na blasze, w celu uniknięcia mokre śmieci.

Gdy zawartość dowolnego ptaka pożądane jest, aby obszary na spacery. ptaki ptactwo rasy przytyć szybko i rzadko chorują, jeśli mają dostęp do stawu.

Drób w domu wiąże się z wykorzystaniem różnych zbóż paszowych (pełnoziarnisty lepiej nie używać go mniej strawne), odpady żywności, różnych pokarmów roślinnych i obronny specjalnych dodatków.

Dla drobiu domowego można nabyć młodych ptaków lub wydrukować go za pomocą inkubatora. Inkubacja mniej kosztowny sposób, ale będzie to wymagało więcej czasu i wiedzy. W celu ułatwienia procesu piskląt wylęgowych, są inkubatory model, który niezależnie utrzymania pożądanej temperatury i uproszczenie obrót jaj. Zdarza się, że drób w domu wiąże jaj wylęgowych ptaków dorosłych.

Nowo wyklute pisklęta wymagają więcej opieki niż dorośli. Powinny być one ciepły i zapewnić niezbędną liczbę specjalnych karmy dla zwierząt (na przykład, jajka na posiekane) i ciepłej wody czystej. Nie dorastali młodzież trzeba chronić przed kontaktem z ptaków dorosłych.

Drób w domu może być źródłem nie tylko mięsa i jaj, ale również w dół pióro surowców, tłuszcz i podroby. W każdym razie ci, którzy podjęli decyzję o opanowanie drobiu w domu, będą dostarczane z naturalnych produktów, których jakość nie podlega wątpliwości.