101 Shares 7827 views

Jaka jest interpretacja: pochodzenie, znaczenie

W naszych codziennych działaniach wykorzystujemy wiele różnych słów i pojęć. Dotyczy to absolutnie wszystko w naszym życiu: w domu, pracy, nauki, każdy hobby, hobby, itp Jeśli przez wzgląd na doświadczenie otwartego słownika języka rosyjskiego trafi jego wszechstronność i dostępność niezliczonych kategoriach … Ktoś znajomy słownictwa na to, że człowiek zawsze używa. I ktoś jest chciwy, że tak powiem, do wiedzy i stale stara się zapewnić poszerzyć swoje horyzonty i sprawiają bogatszą bazę informacyjną.


Wszyscy ludzie są zainteresowani w różnych rzeczy, mają interesy, mają swoje własne, unikalne dla nich, światopoglądu i filozofii. Istnieją, oczywiście, i tych, którzy nie są zainteresowani w ogóle nic – żyć, jak żyć, i są zadowoleni z tego, co wiem. Ale bądź co bądź, to wszystko wpływa na percepcję i zrozumienie osoby, wszelkie informacje uzyskane przez niego, a sposób, w jaki interpretuje tę samą informację.

A jaka jest interpretacja, wiem, niestety, nie wszyscy. I się trochę poprawić tę sytuację, ten artykuł jest napisany.

Więc porozmawiajmy o tym, co jest interpretacja, co jest definicja tego słowa, i to jest zwykle używany w jakim kontekście.

Słowo „interpretacja” pochodzi od łacińskiego interpretatio – wyjaśnienie, sprecyzowanie, interpretacja. Praktyczne zastosowanie tej koncepcji otrzymał w filologii i starożytności nazywano alegoryczną interpretację tekstów. W średniowieczu istniała chrześcijańska interpretacja pogańskich tradycji (nawiasem mówiąc, w tym czasie, że otrzymał największą liczbę transkryptów i interpretacji tekstów świętych i dziełach starożytnych greckich filozofów). W okresie renesansu był „leksykografia”, „Krytyka Tekst”, „gramatyki”. Te ostatnie obejmowały retorykę i styl. A w dobie reformacji nastąpił egzegeza protestancka.

Ale jaka jest interpretacja naszych czasów? Zastosowanie w różnych kontekstach, że ma kilka różnych znaczeń. Oto one:

  1. W naukach historycznych i ludzkich – interpretacji różnych tekstów, które ma na celu poznanie ich znaczenia.
  2. W filozofii, semantyki logicznej, logika matematyczna – definicja wartości wyrażenia formalnego języka.
  3. Matematyka – budynek model systemu numeracji.
  4. W hermeneutyki – działalność myślenia, składających się z transkryptów ukrytego znaczenia i alternatywnych poziomów znaczeniowych.
  5. W sztuce – indywidualna wydajność literackiego lub muzycznego, dramatycznej roli reżysera, scenariusza oczyszczalni jest.
  6. W literaturze – ujawnienie rozumieniu dzieł szczególnych sytuacjach kulturowych i historycznych ich czytania.

Jak można zauważyć, słownik języka ruska oferuje wiele definicji. I są stosowane do całkowicie różnych dziedzin ludzkiej aktywności intelektualnej. Ale wszystkie są w najszerszym sensie rozumienia jest wyjaśnienie, interpretacja, tłumaczenie na bardziej prosty i zrozumiały. E. W tym znaczeniu, jak również zestaw wartości wywierane przez elementy (niektóre lub wszystkie) z teorią.

Rozumie się, że taka interpretacja, zwiększamy swoje słownictwo. Umiejętnie stosując pojęcie w praktyce, możemy nauczyć się patrzeć na te wszystkie rzeczy z różnych punktów widzenia, co przyczynia się do znacznie głębszego zrozumienia świata i zrozumienia tego, co dzieje się w nim wydarzeń.