877 Shares 1898 views

"Like" lub "jak"? Oto jest pytanie

Jedna zasada, która mówi, że konkretna i bezpośrednia tekst, mówią, we wszystkich przypadkach, trzeba pisać lub „jak” lub „jak”, nie. Są to zazwyczaj zupełnie inaczej, i to nie dotyczy konkretnej jedno słowo w szczególności, wszystkie czasowniki w ogóle. Niemniej jednak, wspierając cię, jak się pisze słowo „miłość”, możemy. Jednak warto zauważyć: w każdym przypadku konieczne jest, aby pisać na różne sposoby.


formy czasownika

„Like” lub „jak” jest napisany w zależności od tego, w jakiej formie powinien czasownik. Na przykład, bezokolicznik (czyli gdy słowo odpowiada na pytanie, co robić / zrobić: jeść, pić, jak malowane, itp …) jest zawsze napisane miękką znak, a gdy czasownik w trzeciej formie (co / robi, co uczyni / zrobić: robi to jak ona wygląda, itd.) bez niego …

Z reguły łatwe do zapamiętania

W rzeczywistości, pamiętam jak się pisze słowo „jak” jest łatwiejsze niż kiedykolwiek do czynienia, że każdy człowiek. Nie na darmo studiuje w szkole, a także w pierwszych klasach. Tylko ty, zdaje się, że nie myślałem o tym temacie, albo dawno wiedziałby jak łatwo napisać czasowniki z obecności / nieobecności miękkiego znaku poprawnie.

tak więc:

– Jeżeli czasownik mogą zadawać pytania „co” i / lub „Co robić”, to jest napisane „jak i / lub” podobne.

– Jeżeli czasownik może zadawać pytania: „Co to znaczy” i / lub „Co robić”, to jest napisane „jak” i / lub „itp.”

Że wszystko jest w porządku, tytuł. Jak można zauważyć, w pierwszym przypadku są pytania miękki znak (co robić, co robić), więc i czasowników jest również obecny (proszę, proszę). Po drugie – nie ma (co to robią), to wynika z tego wniosku, że i on nie potrzebuje (jak czasowniki, cieszyć). To wszystko, co trzeba zapamiętać poprawną pisownię czasowników, a nie tylko osławiony „jak” lub „jak”, ale także innych.

przykłady

Kilka przykładów ilustrują przypadki, w których wymagane umieścić miękki znak, a gdy to nie jest w ogóle potrzebne. Tak, są małe, tylko cztery, ale to jest więcej niż wystarczająco, jeśli myślisz o nich po prostu jako miły bonus dla dodatkowego objęcia.

  • Lubię to (mam to zrobić?) Kiedy przychodzi odwiedzić babcię, ponieważ niekoniecznie przynosi z pysznych smakołyków.
  • Nasz kot nie lubi (nie można zrobić?) Wszystko, on nie jest sto dolarów, a zwykle czarne zwierzę.
  • Będziesz miłował (czy?) Mój nowy samochód, byłem zapisując go przez prawie pięć lat!
  • Aby zadowolić go (co robić?), Będzie musiała spróbować, ponieważ jest zbyt wybredny mężczyzna.

Wprowadzają odpowiednie przykłady może być dowolna ilość, a więc wpływ na różnorodne czasowniki, a nie tylko te, które są opisane w artykule. Najważniejsze jest wszędzie taka sama, co do zasady, więc nie ma sensu pisać dużo zdań z prawidłowym formułowaniu miękkiego znaku.

małe ćwiczenie

Jak skonsolidować wiedzę, niech wydać trochę badanie w jaki sposób zapamiętać informacje, a jak dobrze się wchłania. Staraj się nie widzieć odpowiedzi, tak kuszące jest na dole, jak w innych przypadkach nie będzie. Czy spróbować samemu, więc nie oszukuj siebie i odpowiedzieć szczerze.

1. W jaki sposób ten cud nie lubić (?) Xia?
2. On będzie miłość (?) Xia gotowane ciasto.
3. Nie lubię (?), Uśmiechnięty, mój kot ciągle sra na dywan sąsiada.
4. powinienem cieszyć się (?) Xia nowego szefa, aby dostać pracę.
5. Nie sądziłem, że podobało mi się tak bardzo (?) Xia ten film.
6. Lubię (?), Uśmiechnięty, że jesteś chory nie jest mną.
7. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem swoją obecną żonę, od razu zorientował się, że mi się podoba (?), Uśmiechnięte.
8. Dlaczego staram się być miły (?), Uśmiechnięty wszystkich ludzi?
9. Nie spodziewam się, że mogę tak zadowolony (?), Uśmiechnięty zupa mój smutny worek dziewczyna.
10. Wygląda na to, nigdy nie lubiłem go (?) Xia ten smak.

Odpowiedzi do ćwiczeń

Ostrzeżenie! Najlepiej odpowiedzieć na papierze lub w notatniku / Word'e przed patrzeć na odpowiedzi, a potem po prostu porównać wyniki. Nie halturte tsya pisowni / tsya bardzo ważne; nieprawidłowe użycie miękkiego znaku jest silnie widoczne dla ludzi, którzy wiedzą, jak.

1. Podobnie jak.
2. lubił.
3. podoba.
4. lubił.
5. lubił.
6. podoba.
7. podoba.
8. lubił.
9. lubił.
10. lubił.

Jakie są wyniki? Jeśli odpowiedziałeś na wszystkie pytania poprawnie, zasługują na pochwałę i nagrodę. Koniecznie kup sobie coś ładnego i miłego. Jeśli nieprawidłowo odpowiedzieć przynajmniej na jedno pytanie, a następnie trzeba ponownie przeczytać cały artykuł, i starać się zrozumieć, dlaczego nie można postawić właściwe pytania do czasownika. Temat ten jest bardzo proste, a to jest bardzo łatwe do nauczenia.

wynik

Tak, teraz wiesz jak się pisze „jak” lub „jak”. A także „malowane” lub „malowane”, „ssanie” lub „dusi”, etc. Jak widać z artykułu, dla poprawnej pisowni wyrazu wystarczy postawić pytanie. Tak, ci, którzy nigdy nie uczono zasad i pisał miękki znak po „t” na chybił trafił, w zależności od tego, co intuicja podpowiadała, mają trudne na początku. Ale wkrótce będzie można zauważyć, jak stal jest automatycznie ustawiana dla każdego czasownika zapytania, aw związku z tym i pisać poprawnie, co najmniej, aby uniknąć podstawowych błędów w przypadku, ze słowami „jak” lub „jak”.