370 Shares 1691 views

Prace Ostrowski: lista z najlepszych. Pierwszy kawałek Ostrowskiego

„Columbus Zamoskvorechye”, autor sztuk teatralnych, które okazały rosyjski dramat w „prawdziwej” literatury – go A. N. Ostrowskiego, którego od połowy XIX wieku stał się głównym prace w repertuarze Teatru Małego w Moskwie. Wszystko, co napisałem, nie zostało zrobione do czytania, a na scenie. Efektem 40 lat działalności twórczej stał oryginalne (50), utworzony w współautorstwo, przetwarzane i przetłumaczonych sztuk.


Źródła „inspiracji”

Wszystkie prace Ostrowski są oparte na ciągłym monitorowaniu sposobu życia różnych warstw społecznych, głównie kupców i szlachty.

Dzieciństwo i młodość dramaturg przepuszczane teraz obsługujących – starej dzielnicy Moskwy, która jest zamieszkana głównie przez rzemieślników. Więc Ostrovsky był dobrze obeznany ze sposobu życia i cech wewnątrzrodzinnych i społecznych relacji. W połowie XIX wieku, wydaje się coraz bardziej tak zwanych „spekulantów” – wejdą do nowego kupca.

Bardzo przydatna jest dziełem Urzędu sumiennego sądu w Moskwie, gdzie Alexander dołączył w 1843 roku. 8 lat obserwacji licznych postępowaniach sądowych i kłótni kupców i krewnych pozwoliło zgromadzić cenne informacje, na których będą zapisywane najlepsze prace Ostrowskiego.

W twórczości dramaturga postanowił przeznaczyć 4 Podstawowe okres. Każda została naznaczona szczególnym podejściu do obrazowania rzeczywistości i pojawienie się jasne kawałki.

1847-1851 roku. Pierwsze eksperymenty

Eseje pisane w duchu „szkoły naturalnej” i zgodnie z tradycjami ustanowionych przez Gogola, przyniósł początkujący pisarz tytuł „Columbus Zamoskvorechye”. Ale dość szybko zostały one zastąpione przez grę, która całkowicie vytesnli epickie gatunków.

Pierwszy kawałek Ostrowskiego – „Family Picture”, pierwszy czytany przez autora na imprezie w S. Shevyreva. Ale sława przynosi „bankrut”, później przemianowany na „Jego ludzie – są policzone” Reakcja na kawałku była natychmiastowa. Cenzura została natychmiast zakazana (napisany w 1849 roku, wszedł na scenę dopiero w 1861 roku) i V. Odoyevski traktowane na równi z „nieuk”, „Biada z Wit” i „Inspector”. Od kilku lat, produkt z powodzeniem czytać w kółko i wieczorów literackich, zapewniając młodego autora jest powszechnie uznawany.

1852-1855 roku. „Moskvityaninsky” okres

Jest to czas, kiedy Ostrovsky dołączył do „młodego zespołu redakcyjnego czasopisma”, głosząc ideę „gleby i mają interes do kupca. Przedstawiciele klasy społecznej, nie wiąże się z pańszczyzny, a nie w oderwaniu od ludzi, może stać się, według Grigoryev, nowe życie, które mogą mieć wpływ na rozwój Rosji. W tym okresie 3 działa Ostrowski, z których jeden – „Ubóstwo nie zdezerterować”.

Fabuła obrazu stosunków rodzinnych kupca Tortsov. Apodyktyczny i despotyczny ojciec, dumny, planuje poślubić jego córkę, zakochana w złym zarządcy Sprytny i bogatej Korshunova. Jest kupiec nowej generacji, który nigdy nie trafił. Przekonać brata-tyrana nie mogąc faworyta – skłonność do pijaństwa, nie zgromadził fortunę, ale we wszystkich następujących praw moralnych. W rezultacie, sprawa jest rozwiązana pomyślnie dla Luba i dramaturg twierdzi zwycięstwo rosyjskiej kultury ludowej i tradycji europejskiej.

1856-1860 roku. Zbliżenie z „Współczesna”

Prace z tego okresu: „zyskiem Post”, „w obcym święto kaca” i oczywiście „The Storm” – były wynikiem przemyślenia roli patriarchalnej klasy kupieckiej w kraju. To już nie jest przyciągany przez dramaturga, a coraz więcej funkcji tyrania i rozpaczliwie próbuje oprzeć nową i demokratyczną (wynik z plebsu „Współczesna”). Jest to najwyraźniej „królestwo ciemności” został pokazany w jednym dramaturga tragedii „The Storm”. Tutaj są młodzi ludzie, którzy nie chcą pogodzić się z prawami domostroevskimi.

Analizując prace powstałe w latach 40-50, A. Grigoriev nazywa Ostrovskogo A. N. „poeta ludowy” true, który podkreślił ogrom swych obrazach przedstawionych.

1861-1886 roku. dojrzałe dzieło

W ciągu 25 lat po reformie dramaturg napisał prace żywe, zróżnicowane w gatunku i tematu. Można je podzielić na kilka grup.

  1. Komedia o życiu kupców: „Prawda jest dobrze, ale szczęście jest lepiej”, „na co dzień nie jest w niedzielę.”
  2. Satyra: „Wilki i owce”, „Easy Money”, „Las” i inne.
  3. „Obrazki z życia w Moskwie” i „ceny outback” z „małych” ludzi „Ciężkie dni”, „stary przyjaciel jest lepszy niż dwa nowe,” itd.
  4. Kroniki historycznego tematu: „Kozma Minin Zaharich-Sukhoruk” i inne.
  5. Psychologiczny dramat "The Last Victim", "Bride".

Obok jest play-tale "Snow Maiden".

Prace ostatnich dziesięcioleciach stały się tragiczne i filozoficzne i psychologiczne cechy i inny doskonałości artystycznej i realistyczne podejście do obrazu.

Twórca teatru narodowego

Wieki minęły, ale prace Ostrovskogo Aleksandra Nikolaevicha nadal zbierać zawiadomień na czołowych scenach w kraju, co sugeruje frazę Iwan Gonczarow: „… po tobie … możemy powiedzieć z dumą:. Mamy własne rosyjskiego teatru narodowego” „Słabe Bride” i „pozostać w swoim własnym sanki”, „Małżeństwo Bal'zaminova” i „Serce nie jest kamień”, „Ani grosza, i nagle Altyn” i „Dość Głupota w każdym mądry człowiek” … Lista z znali theatergoers Ostrowski odgrywa nazwy może trwać przez długi czas. Dzięki umiejętności dramaturga na scenie ożyła specjalny świat pełen problemów, które zawsze dbają o ludzkości.