127 Shares 3260 views

System wentylacji Wentylacja – zasada działania, operacja

System wentylacyjny – część układu składającego się z przewodów, kanałów oraz elementy do wtryskiwania i wylot powietrza z pomieszczenia. Wywoływanie takich czynów jednostek świadczących zdrowego środowiska będzie w mieszkalnych, przemysłowych, administracyjnych, innych budynków.


Zasada działania

Wentylacja system wentylacji mechanicznej pompy powietrza do pomieszczenia. W czasie pracy, system usuwa jednocześnie przestrzeń przed kurzem i toksyn i rozgrzewa go do komfortowej temperatury.

Powietrze, które wchodzi do kanału, są przetwarzane przez poruszanie poszczególnych filtrów o różnych stopniach oczyszczania. Jakości ścieków użytkownik może się różnić w zależności od pożądanych parametrów.

Urządzenie wentylacyjne wentylacyjne tworzy dużą powierzchnię ciśnieniową, przy czym powietrze odlotowe opuszcza pomieszczenie systematycznie. Wyjście odbywa się poprzez system wałów.

Urządzenie wentylacyjne Schemat

Aby lepiej zrozumieć działanie systemu, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę schemat przepływu strumieni powietrza:

 • Czerwony marker – powietrze, które jest przedmiotem wypracowanie;
 • Błękitnego markera – przychodzących i oczyszczona;
 • Żółty – wydechowy odprowadza powietrze z zewnątrz.

urządzenie

Urządzenie do zasilania systemu wentylacji typu należą:

 1. Zawór powietrza – zapewnia dopływ świeżego powietrza do systemu.
 2. Filtry – przestrzeń oczyszcza się nieprzyjemnych zapachów, zanieczyszczeń i substancji toksycznych. Ze swej natury zależy od jakości oczyszczania powietrza.
 3. Grzejniki – podgrzany system wlotu powietrza do ustawionej temperatury. Może być wodna lub elektryczna.
 4. Wentylator – główne elementy funkcjonalne roślinnego, który jest odpowiedzialny za przepływ powietrza z zewnątrz.
 5. Tłumiki hałasu – zmniejszyć poziom wibracji, który jest tworzony przez elementy systemu na możliwie najwyższym poziomie.

aplikacja

Dane Supply typ jednostki, przyczyniają się do jego pracy w pomieszczeniach o praktycznie dowolnym miejscu, począwszy od mieszkalnych do przemysłowej. Wydajna wentylacja wymuszona umożliwia najemcy i pracownicy czuć się komfortowo i aby utrzymać dobre samopoczucie przez cały dzień.

Praktycznie każdy nowoczesny system wentylacji plenum jest zdolny do:

 • W celu otrzymania skutecznego czyszczenia powierzchni z pyłu, dymu papierosowego, gazy wydechowe.
 • Regulują wilgotność.
 • Kontrola i zmiana temperatury pomieszczeń.

Centrale wentylacyjne są niezbędne do wysokiego stężenia obiektów personelu. To właśnie w tych miejscach najbardziej dotkliwy brak świeżego powietrza. Montaż takich systemów sprostać wymaganiom współczesnych standardów bezpieczeństwa. Według nich, powietrze w pomieszczeniach celu publicznego powinny być całkowicie aktualizowane przynajmniej co godzinę.

Wybierz funkcje

Centrale wentylacyjne powinny być wybierane nie tylko na podstawie dostępnego budżetu, ale także zgodnie z funkcjonalnością, na podstawie parametrów mocy danych powietrza, ilości osób w pokoju.

Ważnym kryterium jest powołanie lokalu. Zatem w potrzebie konserwacji obiektu przemysłowego w pierwszej kolejności są wskaźniki wyposażenia technologicznego, co znajduje odzwierciedlenie w wymaganym tempie wentylacyjnego.

Zalety i wady

Współczesne urządzenia wentylacyjne są wyposażone w skutecznej automatyzacji wentylacji, co jest zgodne z określonymi parametrami przestrzeni powietrznej na stałym poziomie.

Ze względu na działanie urządzeń do odzyskiwania ciepła z tej kategorii wykazać oszczędne zużycie energii przy ustalaniu komfortowe warunki w pomieszczeniu. Montaż instalacji zasilania jest zagwarantowana w celu zapewnienia recyklingu odpływ i dopływ powietrza.

Pomimo tych oczywistych korzyści, takich jak słodka urządzenia wentylacyjne posiadają pewne wady. Warto zauważyć pewne trudności, które pojawiają się podczas projektowania i montażu systemu z gęstym dzielnicy mieszkalnej. Najczęściej problemy leżą w braku wolnego miejsca dla instalacji zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami bezpieczeństwa.

W procesie wentylacyjnych zapewniają wymierne wibracje, które powoduje powstanie pewnych efektów dźwiękowych powodujących dyskomfort dla osób znajdujących się w pobliżu. Wyeliminowanie niedogodności wymaga dodatkowych nakładów na montaż materiału izolacyjnego, na przykład opakowania z włókna szklanego, lameli-mat, bitoplasta. Takie zdarzenia są dość drogie.

W rezultacie,

W szybkim wirze życia wielkich miast często dana osoba nie jest w stanie cieszyć się dużą ilością czystej, świeże powietrze w pomieszczeniu. To rozwiązuje problem instalacji centralach wentylacyjnych. Nowoczesne systemy funkcyjne umożliwiają tworzenie zdrowego mikroklimatu w obiektach mieszkalnych i użyteczności publicznej z powodu odnowienia wymuszony obieg powietrza.