791 Shares 8276 views

Więźby dachowej – ważnym elementem w konstrukcji dachu

Podczas budowy konstrukcji ramy dachu każdego domu jest ostatnim etapem. Trwałość i niezawodność zależy od jego prawidłowego montażu poszczególnych elementów. Szczególną rolę odgrywa kratownic. Ten pierwiastek dach jest bardzo czasochłonne i wymaga szczególnej uwagi. Coraz częściej do budowy domów ludzi uciekają się do kupna już zmontowany w fabryce dachu. Jednak to też ma kieszeń, a wiele z nich stara się radzić sobie na własną rękę.


Dziś można znaleźć różne kratownicę gospodarskich, które są również w zgodzie z ogólnym projekcie praktycznie każdego dachu. Powołanie takiego elementu, zwykle – aby utrzymać ciężar pokrycia dachowego. Jeśli typ fermach, w których wszystkie aspekty prawa, aby stworzyć podwaliny pod skrzyni powinny być brane pod uwagę. Innymi słowy, więźby dachowej – zestaw prętów i płyt – mają być połączone w określony sposób, zgodnie z projektem dachu. Aby zastosować śruby mocujące, gwoździe, kołki zębatą typ dzwonka.

Podczas montażu gotowych kratownicy jest wykorzystywana jako belek nośnych pokrywania głównego korpusu, do którego jest przyszyta lub sufitu drugiego podłoga. Tną jeden w belkach i śruby są dokręcone, aby zabezpieczyć.

Dość często na konstrukcji drewnianej kratownicy sufitu. budowanie bardzo sztywny system, z zastosowaniem dobrze wysuszonego drewna z mocne gatunki drzewa. Płyty są przycinane do wymaganej długości, umieszczone tak, że są równoległe; Z reguły są to dwa siekanie blok. Następnie krótkie paski o tej samej wielkości, połączone są długie rusztowania, z wytworzeniem żądanego rozmiaru zachodzących na siebie elementów.

Ktoś próbuje samodzielnego pełnienia kratownicowe w domu. Ale konieczne jest, aby zrozumieć, że bez doświadczenia i wiedzy o budowie tak ważnego elementu nie jest takie proste. W każdym przypadku konieczne jest, aby skierować do ekspertów o poradę. Na pochodzenie gospodarstwie może być:

  • drewno;
  • metalu;
  • beton.

Jeżeli nadal utrzymują się w chęci spróbować zrobić sobie element dachu, trzeba będzie stosować się do następujących zasad:

  1. H uzhno zespoły badania mocujące elementów dachowych, ponieważ stabilność dachowych zależy od wytrzymałości dachu. Istnieją różne warianty zespołu; Można zebrać jak bardziej wygodne dla Ciebie, ale przedmiotem dokładnych wymiarów.
  2. Wszystkie gotowe kratownice dachowe są sztywno przymocowane do belek nośnych za pomocą śrub kotwiących i zacisków metalowych. Nie zapominaj, że noga kratownica powinna mieć projekcję 30 cm na mauerlat.
  3. Jeśli obraz jest zbyt szerokie zakresy dla gospodarstw rolnych, w szczególności więcej niż 4,5 metra, to trzeba wymyślić dodatkowych drewnianych wsparcie elementów kratowych.

Każdy element wymaga szczególnej uwagi i analizy. Połączenia śrubowe muszą być dokręcone, a budowa – posiada stabilność. Nie przejmuj się, jeśli okaże się, że wiązary zawisną nawet po zamontowaniu. Prawdziwe sztywność w ogólnej ramy będą się kiedy spadnie paka i pokrycie dachowe.