315 Shares 4342 views

Kościół wstawiennictwem (Krasnojarsk): opis, historia, zdjęcia, adres

Rosnące w starej części Krasnojarsku, w pobliżu brzegu rzeki Jenisej syberyjski największy kościół zbudowany i konsekrowany na cześć Matki Boskiej, jest najstarszym i najbardziej znanym budynkiem w mieście. Wrócił po dziesięcioleciach zbezczeszczenia społeczności prawosławnej, te dni zajęło należne jej miejsce wśród czołowych ośrodków duchowych Syberii.


Katastrofa, która dotknęła miasto

Znajduje się w centralnej Syberii, Krasnojarsk niepamiętnych czasów został zbudowany niemal w całości z drewna – korzyści z materiału otaczającego go tajga dostarczane w nadmiarze. Ale tanie i łatwe do materiału procesowego była znacząca wada – to zapala się na pierwszym nieostrożność z ogniem. To jego naturalne właściwości wieków stała się przyczyną pożarów, które zniszczyły całe miasta w Rosji.

Nie był wyjątkiem, i Krasnojarsk. Straszny pożar, który miał tam pod koniec maja 1773 roku, zniszczył większość budynków w mieście, w tym wielu budynkach administracyjnych (również drewno), kościołach i domach obywateli. W stos popiołów sędziów domowych były adresowane, wino i proszkowych czasopisma. Zginął w pożarze i są zbudowane w połowie XVII wieku Mały kościół wstawiennictwem.

Krasnojarsk, ledwo odzyskane z jego nieszczęście spotkało, zaczął budować kolejny, aw celu uniknięcia powtórzenia się, co się stało, kapitał otrzymał ścisłe instrukcje: aby kontynuować budowę budynków biurowych w całości z kamienia. Jak dla Kościołów Boga, wtedy nie wolno było budować z drewna – jest to specjalny okólnik poinformował Krasnojarsk Świętego Synodu.

Raport sędziów miejskich

Określ i zakazać, jak wiemy, nie jest łatwo, ale co jeśli nie całego miasta Mason, a cegły są od wieków nie produkują? Z dyrektywy kapitałowej szybko, ale w bardzo osobliwy to odpowiedział tylko miasto gubernator Siemion Polymsky. Na koszt publiczny, wynajął Jenisejsk panom z tym samym piśmie wszystkie niezbędne materiały i zbudował sobie dom z kamienia, choć jednopiętrowa ale przestronny i pojemny. Zakończyć pracę, wojewoda zgłosił na realizację wszystkich recept kapitału niż niewypowiedzianie zadowolonych urzędników Petersburgu.

nieszczęśliwy inicjatywa

Ale jego inicjatywa nie została podjęta przez ich rodaków. Importowany cegła było drogie, tak i przyszedł murarzy wyciśniętą wygórowane ceny. Tu i przebudowany w starej części miasta – zapukał wszystkie osie, a zapach świeżej żywicy sosnowej jechał powoli spaliny niedawny pożar. Odrestaurowany i Kościół wstawiennictwem.

Krasnojarsk, jak wiadomo, jest oddzielona od kapitału przez tysiące mil, a więc nie odważył się odwołać do parafian Tobolsk Pan arcybiskup Varlaam żądanych zejść do ich nieszczęścia i pozostawiono do ponownego cięcia drewniany kościół. Obiecali budować z oczekiwaniem, że później, jeśli będzie wola Boga (i pieniędzy), leżał obok niej i kamiennym kościele.

Tobolsk Biskup wszedł w ich położeniu, a we wrześniu 1774 roku wydał swoją zgodę. Nowy drewniany kościół wstawiennictwem NMP powstała w tym samym roku, ale los jej nie było smutno. Po zakończeniu, został przemianowany dwa, trzy razy, przenoszone z miejsca na miejsce, aż w końcu, w 1792 roku, to nie spalić, podzielić los swojego poprzednika.

Kamienny kościół – cały świat

Ale jeszcze zanim to niefortunne zdarzenie miało miejsce, pobożny Krasnojarsk uczestniczyło montaż samych kamiennych budynków, które napisałem w czasie arcybiskup Varlaam. Nowością w tym czasie kamień Kościół wstawiennictwem (Krasnojarsk), zbudowany został wniesiony od niepamiętnych czasów – cały świat.

Zachowanych materiałów archiwalnych wynika, że dobrowolni dawcy byli mieszkańcy trzystu dwudziestu dwóch stoczni znajdujących się zarówno w mieście i jego okolicach. Ustawić „budowniczym kościoła”, czyli szef wszystkich prac powierzonych emerytowanego oficera, szlachcic Michaił Stepanovich Yushkov, potomkiem starego rodu kozackiego.

Ponownie Jenisej mistrz

Po założeniu swoich obowiązków, Michaił S. napotkał problemy z tradycyjnymi Krasnojarsku – brak w-murarzy i ekspertów konieczna dla ich materiału obrabianego. Znowu, jak w niedawnej przeszłości, zostaliśmy zaproszeni do mastera Jenisej i znów pociągnął w Krasnojarsku wózki z cegieł. Po przyjeździe, rzemieślnicy przynieśli ze sobą i gotowe planu budowy, który będzie służyć jako model zbudowany w Jenisejsk w 1726 Trójcy.

Budowa kamiennego kościoła rozpoczęła się z faktem, że w miejscu, gdzie wcześniej mieścił się Urząd sędziów (dziś róg Prospect Mira i ulica Surikov) w lutym 1785 komenda wojskowa wyczyszczone niezbędną ziemię, na której zaczął kopać studnię Fundacji.

True demokracja ludowa

Ponadto, z tych samych źródeł archiwalnych okaże się całkiem ciekawy obraz uprawnień posiadał w tym czasie światową parafia, czyli zwykli ludzie, środki, których Kościół został zbudowany. Okazuje się, że stanowią one większość głosów do zatwierdzenia projekty przyszłych budynków, wszyscy producenci prace musiały być przed nimi za każdy grosz i dostarczenie kosztorysów. Poprzez swoich zaufanych parafian były w stanie monitorować ogólny postęp i dokonać w nim zmian. Oznacza to, że to było bardzo proste.

Ciekawostką jest, że na początku budowy władz diecezjalnych życzymy że Kościół wstawiennictwem (Krasnojarsk), w przeciwieństwie do pierwotnego planu, został przemianowany na Epiphany. Kwestia ta jest podejmowana w głosowaniu popularnej (referendum), a po głosowaniu większościowym parafii świat nalegał na tej samej nazwie, biskupi Tobolsk nie mógł nic zrobić. Wyjaśnienie jest proste – budowa idzie na pieniądze ludowej, a tylko ludzie mają prawo do decydowania co i jak zostaną one wykorzystane.

nationwide building

Ale rola obywateli nie ogranicza się do dokonywania darowizn i uczestnictwo w spotkaniach parafialnych. Każdy pomagał, potrafił. Ci, którzy mieli swoje wozy konne, przyniósł cegły i piasek wciągane baryłek wody. Ci, którzy nie mieli konie, wykonywane realną pracę użytkową lub strzeżone bramy. W tych latach, to nadal nie było wyrażenie „budowa ogólnopolskiej”, ale zbudowany Pokrovsky kościół naprawdę wszystkich ludzi.

Budynek został ukończony w 1795 roku, tym samym roku uroczyste poświęcenie kościoła. Stała przez pół wieku, zanim dodatkowa praca została wykonana, co spowodowało w Kościele wstawiennictwem w Krasnojarsku (opis budynku z tych lat jest zachowana w archiwum) przyjętego jego obecnej formie.

Prowadzić prace ogólne

Dziś, podobnie jak w tamtych latach, fundacja kościoła kompozycji jest podłużna oś wschód – zachód, którego początek jest półokrągły ołtarz, i więcej – bezpośrednio czworokątny budynek, refektarz i dzwonnica. Ten układ jest tradycyjne budynki świątynne w Rosji Centralnej i Uralu, wzniesiona w XVII-XVIII wieku, i jest znany jako „łódź”. Oryginalny projekt Kościoła wstawiennictwo są tylko ciepły, podgrzewane boczne kaplice.

Trohokonnoe, albo, jak mówią, „trohsvetnoe” budynek kościoła jest zwieńczona wielopoziomowego ośmioboczną wieżą, która niesie dodatkowy bęben, ukończył czworoboczna bulwiasta kopułą. W rogach wieży kościoła są takie same, ale nieco mniejsze bębny, co jest typowe dla Moscow Style pięciu kopułach. Po zachodniej stronie jest ośmiokątna dwupoziomową dzwonnica, zakończone małą kopułą. Niewątpliwą ozdobą świątyni jest dekoracja fasad, zawsze integralną i niezwykle bogaty.

Doświadczenie z czasów sowieckich

Dziś Kościół wstawiennictwem w Krasnojarsku, którego historia sięga ponad dwa stulecia, ponownie otwarty po dłuższej przerwie. W latach dwudziestych, pomimo złożoności sytuacji w kraju, kościół pozostał w mocy aż do wczesnych lat trzydziestych, kiedy w końcu został zamknięty i przekazanych do dyspozycji jednej z jednostek. Ale w październiku 1945 roku, służąc w niej wznowione i kontynuowano do ZSRR antyreligijnej kampanii wczesnych lat sześćdziesiątych.

W wyniku restrukturyzacji

Jak wiadomo, w latach dziewięćdziesiątych, w wyniku kolejnych restrukturyzacji kraju, udał się do aktywnego procesu zwrotu budynków kościelnych do swoich dawnych wspólnot parafialnych. Drugi numer był także Kościół wstawiennictwem. Krasnojarsk świątynie musiały być odłożone naprawy i renowacji. Podobnie jak w latach poprzednich, środki na wykonanie tych prac były zamiar całego świata. Po ich zakończeniu, a uroczyste poświęcenie kościoła otrzymał status katedry.

Wstawiennictwo Kościół w Krasnojarsku: adres i numer telefonu

Stopniowo przymusowo przerwane życie religijne weszła w dawnym kanale w nim. Dziś Kościół wstawiennictwem (Krasnojarsk), którego adres to: ul. Surikov, d. 26, zjednoczonych wokół siebie największą liczbę w diecezji zgromadzenia. To często zaangażowana obsługa biskupia, która zgromadzi mieszkańcom nie tylko innych dziedzinach, ale także wiele przedmieścia. Z wyprzedzeniem o nich można znaleźć dzwoniąc +7 (391) 212 33 95. Dla tych, którzy chcą korzystać z usług pocztowych, należy określić i kod pocztowy: 660049.

Uniwersalny czcią cieszył przypadkowo odkryta w 2008 roku podczas renowacji fresków łukowate sklepienie, randki, według ekspertów, koniec XVIII wieku i zawiera obraz jednego z patronalne święto. Został odrestaurowany i jest teraz wzrosła w szeregu innych atrakcji, które słynie Kościół wstawiennictwem (Krasnojarsk).

Opinii wielu turystów odwiedzających to dość wymownie, że nikt lewo obojętny wzrosły od zapomnienia tę świątynię. Wielu powie, że jest pod jej łuki przyszedł do nich poczucie zjednoczenia z Bogiem, który jest głównym celem religii. Ważne jest tylko, aby wysłać swoje myśli w dobrym kierunku. Pomoże to wszyscy, którzy przyszli do Krasnojarska Kościół wstawiennictwem. Adres, numer telefonu i kod pocztowy wymienione w tym artykule.