728 Shares 3745 views

Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan: biografia, działalność polityczna

Redzhep Erdogan został pierwszym prezydentem kraju, który jest na czele tureckiej polityce w regionie od ponad dziesięciu lat. To o nim i zostaną omówione w poniższym artykule.


charyzmatyczny przywódca

Teraz stało się jasne, że Redzhep Tayip Erdogan jest obecnie jednym z najbardziej charyzmatycznych polityków na świecie. Wszystkie rozmowy o Turcji musi zawierać wzmiankę o tym panem. Ten szybki wzrost kultu jednostki w kraju, na cześć wielkiego przywódcę przeszłości, Mustafa Ataturk, nie jest zaskakujące. Recep Tayyip Erdogan, którego wiek osiągnął 62 lat, Turcja prowadzi naprzód w kategoriach ekonomicznych i politycznych, negując wpływu wojsku. Nie jest przesadą stwierdzenie, że armia zawsze odgrywała dużą rolę również w sprawach publicznych narodu.

Turcja ma historię przewrotów wojskowych. Najnowszy – „postmodernistyczny”, która miała miejsce w 1997 roku. Nazwano tak, ponieważ nie było bezpośredniego zaangażowania wojskowego. Przez 18 lat, polityka kraju pozostawał stosunkowo stabilny, zwłaszcza między rokiem 2002 a rokiem dojściu do władzy Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP).

Począwszy od końca

Niektórzy uważają, że zmiany, które niedawno miały miejsce w Erdogana. Jednak obawy dotyczące polityki islamizmu, objawia się na długo przed protestami w Taksim Gezi Park. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan – postacią kontrowersyjną. Dla wielu, zwłaszcza w bardziej konserwatywnej Anatolii, gdy został on ulepszony system opieki zdrowotnej. Ponadto religijne Turks zyskały większą reprezentację i przeprowadzono wiele potrzebnych poprawę infrastruktury. Chociaż tureckiej gospodarki, a więc był w stanie wzrostu, ale rządząca partia obecny stan się poprawił dzięki Erdogana. Jednak sytuacja może się wkrótce zmienić, ponieważ stopy lira wobec dolara USA w dalszym ciągu spadać.

Prezydent był krytykowany za jego upolitycznienie mediów, zwłaszcza po roku 2013, według opozycji Republikańskiej Partii Ludowej przez 12 lat, AKP ponad 1863 dziennikarzy padły z powodu swoich poglądów antyrządowych. kierownictwo kraju jest podjęcie kroków do redystrybucji własności prywatnej mediach, biorąc je pod kontrolą partii rządzącej. Korespondenci z kilku gazet i agencji prasowych są zakazane do udziału rządowych konferencji prasowych i zadawać pytania. Kilka opozycyjni dziennikarze zostali aresztowani w ramach sporu nad „i” Ergekonom bada działki zgodnie z planem „Sledgehammer”.

Nowy kult osobowości

Żadna postać nie dominuje polityka tego kraju przez tak długi czas od momentu Ataturk – ojca współczesnej Turcji. Obecnie sytuacja powstaje, gdy obywatele nie mogą zawieść ich przywódcę – z krytyków i przeciwników niedawnego kosztu Erdogana twardych. Aresztować każdego, od 16-latka za znieważenie prezydenta miss Turcji, które okazało się być w tarapatach dystrybucji wiersze z krytyką Erdogana. Wzrost polityki siły jest skorelowana z klipsem wolności słowa. Odnosi się to również do publicznych wypowiedzi na temat prezydenta.

Smutnym efektem polityki prowadzonej przez Redzhep Erdogana, – dzieci są aresztowani za krytykę portalach społecznościowych. A ostatnio powiedział, że kobieta, która odrzuca macierzyństwa i prac domowych, bez względu na to, jak skuteczne jej działalność zawodowa, niedoskonały i wadliwy. Według niego, to musi mieć minimum trzech rodzeństwa. A nie kariera nigdy nie powinien pozwolić jej spędzać dużo czasu z nimi. Islamistyczne zakończył swoje wystąpienie stwierdzeniem, że kobieta, która odrzuca macierzyństwo, nie można nazwać człowiekiem. Ale to, co wiemy o polityce, chcąc uzyskać większość potrzebną do zmiany konstytucji, która ogranicza swoje uprawnienia?

Redzhep Erdogan: biografia

Erdogan urodził się 26 lutego 1954 roku w dzielnicy Kasimpasa Stambułu. spędził część swojego dzieciństwa w Rize – miasto na tureckim wybrzeżu Morza Czarnego w północno-wschodniej części kraju. Jeszcze przed jego narodzinach rodzina przeniosła się do przyszłego prezydenta Gruzji. Jak stwierdzono w 2003 roku, Redzhep Erdogan, jego narodowość i jego rodzina wyemigrowała z Batumi do Rize – Gruzji. Jednak rok później został obrażony przez fakt, że jest on nazywany gruziński lub, co gorsza, Ormianin, twierdząc, że Turcy.

Ojciec prezydent pracował w służbie Straży Przybrzeżnej w Rize aż rodzina postanowiła nie wracać do Stambułu. Aby zarabiać pieniądze dla swoich rodzin, Recep sprzedawane lemoniada i sezamu bułeczki, zwane Turcja „simit”. Uczęszczał elementarny okręgu szkolnego Kasimpasa „Piyale” w 1960 i niedzielne religijnego „Imam Hatip” szkół w Stambule do 1973 roku.

Historia piłki nożnej

W latach 1969 i 1982, Recep grał w lokalnej drużynie piłki nożnej. Kiedy miał 16 lat, objął jego transfer do amatorskiej ligi piłki nożnej. On również grał dla klubu Kasimpasa „Spór” w tym czasie. A media tureckie poinformował, że „Fenerbahce”, jedna z najlepszych drużyn w kraju, chciał go podpisać, ale ojciec powiedział, że był przeciwny.

Stadion „Kasimpasa Spór” został nazwany na jego cześć i „Trabzonspor” pod koniec ubiegłego roku, planuje także zmienić nazwę stadionu piłkarskiego na „Recepa Tayyipa Erdogana”. polityka wiek nie przeszkadza mu, gdy był premierem, aby zademonstrować swoje umiejętności sportowe. Zdobył hat-tricka w meczu towarzyskim z tureckich artystów i piosenkarzy w Stambule w lipcu 2015

droga w górę

Był zaangażowany w politykę od najmłodszych lat. Chłopiec w latach szkolnych, a podczas studiów na Uniwersytecie Marmara był członkiem Narodowego Stowarzyszenia turecki studentów. W 1978 roku ożenił się Emine Recepa Gulbaran (1955 str.). Ma dwie córki, Esra (1983) i Syumeye (1985). Ponadto, polityk ma dwóch synów. To Necmettin Bilal (1980) i Ahmet Burak (1979).

Kariera polityczna Erdogana zaczął, kiedy został wybrany na szefa Oddziału Młodzieży Partii Ocalenia Narodowego (MSP), islamistycznej partii 1970 zakazane po wojskowym zamachu stanu z 1980 roku. Podczas przewrotu, przyszły prezydent pracował jako księgowy i menedżer w sektorze prywatnym. Ukończył University na kierunku Business Administration w 1981 roku.

Polityk studenckie

Podczas jego kadencji na Uniwersytecie, Erdogan Redzhep spotkał Necmettin Erbakan – pierwszy byłą islamistyczne premierem Turcji. Ten znajomy był decydujący. Dzięki nim, wszedł w politykę islamistycznych. Późno Erbakan stał się mentorem dla młodego studenta. Trzy lata później, Partia Welfare powstała po przewrocie wojskowym (Refah Partisi). A w 1984 roku, Erdogan Redzhep został przewodniczącym jego departamentu w dzielnicy Beyoglu. W następnym roku, poprowadził organizacji partyjnej w Stambule i stał się członkiem centralnego zarządu.

Burmistrz-islamistów

Według Ahmed Khan, członek zarządu centrum analitycznego Edam, Erdogan był reprezentowany przez „street islamu” – klasycznych islamistów politycznych tureckiego krajowego ruchu Necmettin Erbakan. Ale prawdziwa moc przyszedł w 1994 roku, kiedy został wybrany burmistrzem Stambułu. Stał się pierwszym państwem islamskim na stanowisko. Podczas jego kadencji jako szefa miasta, nawet jego krytycy Erdogan powiedział, że był „właściwy, mądry przywódca” i skutecznie rozwiązywać problemy ochrony środowiska, co powoduje, że miasto stało się bardziej ekologiczne.

aresztować

Islamistyczne, gdyby to nie było bezpieczne. A w grudniu 1997 roku, Erdogan Redzhep został skazany na kilka miesięcy więzienia za podżeganie do nienawiści religijnej, a we wschodniej tureckiego miasta Siirt Burmistrza recytowane wiersze z takimi liniami:

Nasze bagnety – minaretów

Nasze kaski – kopuła,

Nasze baraki – meczety,

Nasi żołnierze – wierzący …

Czytał prace islamistów Ottoman Ziya Gekalpa poety, który w opinii sędziów, został skierowany przeciwko zasadom świeckich-Kemalist, podczas demonstracji przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, aby zamknąć Stronę opiekuńczego. Themis zauważyć, że organizacja została zakazana ze względu na charakter zagrożenia kemalistowskiej Turcji, zwłaszcza rozdziału kościoła i państwa. Erdogan, który musiał zrezygnować ze stanowiska burmistrza po przekonaniu, odsiedział w więzieniu od marca do lipca 1999 r.

Z więzienia w premierze premierów na prezydenta

W 2001 Recep Erdogan z przyjaciółmi, w tym byłego szefa Turcji Abdullah Gul, założył Partię Sprawiedliwości i Rozwoju. W wyborach na jesieni 2002 roku, otrzymała najwięcej głosów (34,3%). Ale Erdogan był w stanie wziąć udział w wyborach, ponieważ jego kryminalną. W marcu 2003 roku AKP wykorzystywane swój sukces do zmiany konstytucji. A w rodzinnym mieście żony, Siirt, polityk wziął udział w wyborach uzupełniających, które następnie wygrali. W tym samym miesiącu zastąpił Abdullah Gul jako premiera, pozostał na tym stanowisku aż do sierpnia 2014 roku. Wkrótce potem Redzhep Tayip Erdogan został pierwszym prezydentem Turcji.