228 Shares 4554 views

Dlaczego storczyk pąki odpadnie? Storczyki suche pąki, co robić?

Piękno storczyków jest niemożliwe, aby nie zakochać. Według jednego z dawnych legend, są one po prostu – nic jak odłamki tęczy, które spadły na ziemię. Niemiecki botanik Ritter von Blume otrzymał orchidei żywych motyli. Kwiaty niektórych gatunków bardzo lubię te bajecznie pięknych stworzeń. Właściciele storczyki je kocham i są z nich dumni. Niestety, czasem roślina nie zakwitnie. Dlaczego storczyk pąki odpadnie? Co brakuje?


różnorodność gatunków

Wiele będzie zaskoczony, aby dowiedzieć się, że storczyki są rozproszone po całym świecie. No po prostu za kołem podbiegunowym i Antarktydy. I odmiany storczyków wpływa na nie mniej niż ich piękno. Według ostatnich danych, istnieje około 35 tysięcy gatunków tych kwiatów. Są nawet takie, które kwitną pod ziemią! Ale większość nadal żyje w tropikach. Jednym z głównych powodów, dla których pąki orchidei odpadać, jest to, że warunki jej zatrzymania nie odpowiadają naturalnym.

Wymiary poszczególnych gatunków storczyków są bardzo zróżnicowane. Niektórzy ludzie – tylko okruchy, kilka milimetrów, z drugiej – prawdziwi giganci, dorasta do 30 metrów. A ich życie jest również inna. Niektórzy żyją trochę, inni zachwycają się jego pięknem nawet do 70 lat. W warunkach pokojowych, niestety, okres ten jest znacznie krótszy, począwszy od lat 7 do 15, w zależności od rodzaju i właściwej opieki. Czasami u storczyków pąki odpadają z powodu swej starości, chociaż ona ma Kwiat Strzałka rzutów. Po tym wszystkim, przy zakupie sprzedawca ledwie podano datę jej urodzenia.

korzenie powietrzne

Pomimo ogromnej różnorodności gatunków, wszystkie storczyki są podzielone na epifity, czyli tych, którzy żyją na innych roślinach, lithophytic życia na ziemi i skał. W naszych domach coraz częściej storczyki, epifity, takich jak Phalaenopsis. Niektórzy z nas wydają się być cudowny zawiły splot ich powietrzne korzenie. Ale Phalaenopsis oddychać. Ponadto, niezwykłe oko korzenie storczyków tam Velam szczególną tkanki ssania. Z pomocą kwiatem przechowywane wilgoci. Transmisje takie „lekkie” storczyki przez około 2 lata, a potem umierają i są zastępowane przez nowe. Ważne jest, aby system korzeniowy roślin było wszystko w porządku. Odnosi się do korzeni powietrznych i do konwencjonalnego podziemia. Jeśli były żywe, zdrowe korzenie trochę, potem zredukowane miejsca ssania i oddychania. Jest to kolejny powód, dla którego spadek pąki orchidei. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do gatunków o cienkich liści. W związku z tym na układ korzeniowy jest to konieczne, w celu monitorowania i zabezpieczyć zarówno nadmiar wilgoci i nadmiernego sucha.

kwiat stres

Częste: kupić w sklepie kwitnące wspaniały, przystojny, i przyniósł do domu, stanął na dzień lub dwa i zwiędła. Powody, dla których w tym przypadku storczyków suche pąki, nie może być kilka. Jednym z nich może być to, że znajomy z kwiatem zmienił środę. Nie zdziw się, rośliny są podatne na stres. Jeśli to przypadek, należy ponownie kwitną storczyki. Znacznie gorzej, jeśli zakupiłeś chore rośliny. Zdrowe storczyków na zrazy nie ma żadnych plam, korzenie powietrzne srebrzysty trochę niedoświadczony po podlaniu, a podziemny system korzeniowy – nie zgnilizna i dobrze rozwinięte. Niektórzy mogą zapytać, dlaczego roślina sprzedawca kwitło, a dom nie chciał? Bo sklep był znanym środowisku i może tam nadziewane różnymi bodźcami. Home to wszystko jest stracone, i to po cenach dumpingowych pąki.

Słońce, powietrze i woda

W naszych mieszkaniach najczęściej storczyków Phalaenopsis. Pąki odpadają ją, nawet dla zdrowego, z powodu niewłaściwego oświetlenia. Powinno wystarczyć, więc umieścić donica z głębokim nie może być pokoju. Jeśli rzucił Kwiat Strzałka w czasie, gdy światło naturalne jest niska, trzeba zorganizować podświetlenia. Ale również duża ilość słońca fatalnym do orchidei. W lecie, których potrzebują, aby ukryć przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych do wysychają korzenie, liście boli. Z tego pritenyayut rośliny, takie jak zasłony. Jeśli okno z widokiem na słonecznej stronie, pożądane jest, aby zmienić kwiat w miejscu, gdzie jest ciepło, ale nie gorąco.

Ale zima może zaszkodzić roślinie przegrzaniu. W wielu domach, prawdziwy twardy baterie „Spahr”. Ciepło z ich osiągnięcia, bardzo wysusza powietrze. Storczyki to nie podoba. Jeśli to możliwe, to lepiej, aby zmienić je do innej lokalizacji. Jeśli nie jest to możliwe, można instalować urządzenia w pobliżu The Orchids-nawilżaczy. Możliwe jest również, aby przeprowadzać regularne roślin natrysku. Take it potrzebuje tylko wody oczyszczonej.

Oprócz prawidłowego oświetlenia i wilgotności, storczyki potrzebują i prawidłowego nawadniania. Jest oczywiste, że gdy nadmiar wody gnicie korzeni i brak sucha. Eksperci doradzają, by sprawdzić wilgotność podłoża w doniczce z kwiatem przez dotyk. Podlewania roślin jest konieczne, gdy gleba tylko lekko wilgotne. Niektórzy zalecają, aby nie podlewać storczyka, a na 40 minut, aby umieścić w misce z ciepłą czystą wodą. Sama roślina będzie miała tyle wody, ile potrzebuje.

Ciepła i zimna

Błędna kontrola temperatury – kolejny powód, dlaczego spadek pąki orchidei. Po pierwsze, może to być schładza w drodze do domu ze sklepu, zwłaszcza jeśli zimnej ulicy. Po drugie, jest to możliwe, gdzie stoi garnek storczyków, często otwarte okna, aby przewietrzyć. Po trzecie, kwiat irytujące przeciągi. No i po czwarte, temperatura w pomieszczeniu nie odpowiada to, co jest konieczne do zakładu.

Jak wspomniano powyżej, storczyki są powszechne w prawie wszystkich strefach klimatycznych. Aby prawidłowo zidentyfikować każdy punkt storczyk, trzeba dowiedzieć się, gdzie jego naturalnym środowisku. Dla mieszkańców tropików w letnim garniturze 26-30 stopni Celsjusza w zimie – 15-20. Dla tych roślin, które są rozłożone nieco na północ, w lecie temperatura nie może przekraczać 22-25 stopni Celsjusza, a zimą – 12-15. Ale dla psychrofilnych piękności warunki temperatura latem utrzymuje się w 20-22 stopni, a zimą – 15.

Dla wszystkich roślin różnicy temperatur o więcej niż 5 stopni Celsjusza, na przykład, w dzień i w nocy, jest to wysoce niepożądane.

choroba

Czasami właściciele przestrzegać wszystkich zasad pielęgnacji, ale nadal spadać pąki na Orchid. Powodem może leżeć w małych pasożytów, którzy osiedlili się na roślinie. Jednym z nich jest – wełnowiec. Owad ten wysysa soki z orchidei i wstrzykuje truciznę do niego. Zauważ szkodnika łatwo. W zakładzie dotkniętego liście zmieniają kolor i białe plamy pojawiają się pąki. Skala owady muszą radzić sobie z mechanicznymi liśćmi rozliczeniowych i odciąć wszystkie kwiaty.

Drugi szkodników – szara pleśń. Jest to grzyb, który pojawia się na skutek niewłaściwej pielęgnacji. Jeśli twoje liście storczyków mają plamy z szarym rozkwicie, a kwiaty i pąki – wodniste dewdrops że przyciemnić wraz z upływem czasu, można założyć, że kwiat jest chory. Traktować to należy rozpocząć natychmiast. Na tym zależy powodzenie ochrony roślin.