424 Shares 7533 views

Chalet zbudowany własnymi rękami: Zalecenia

Po zakupie witryny urlop, aby stać się aktualny problem, co drewniany dom zbudowany własnymi rękami można tworzyć. To powinno obejmować nie tylko dom, który może być używany do czasowego lub stałego zamieszkania, ale również toaletę, a także zadaszenie. Aby dać najlepiej wybrać zwartą budowę, ponieważ dom powinien mieć wszystko, czego potrzeba do wypoczynku, ale nie biorą dużą ilość miejsca.


do rekordu

Optymalny materiał do budowy będzie drewno, podczas gdy zasada może dokonać technologii. Wielkość zbudowany będzie zależeć od powierzchni ziemi, zasobów materialnych i liczby członków rodziny. Jeśli prawidłowo zaplanować budowę, projekt będzie kosztować, a korzystanie z materiału wysokiej jakości sprawi, że dom przytulny i czysty.

Budowa fundamentów

Chalet zbudowany własnymi rękami żadnego złota rączka może również być zbudowane z materiałów złomu. Aby uniknąć strat ciepła, zainstalować fundament Gazy. Jeżeli zakłada się obecność tarasów, fundament pod nim nie może się rozwijać, nie będzie się filarów. Ściany mogą być wykonane z Fornir klejony warstwowo, to nie będą one miały dużo masy.

Z tego powodu, że w domu masz zamiar odwiedzić kilka razy w ciągu zimy, nie jest konieczne, aby pochować poziomu fundamentu zamarzania gleby. Minimalna dopuszczalna głębokość 60 cm. Jednak, aby uniknąć zamarzania wewnątrz pętli fundamentu nie powinna izolacja ze spienionego gliny, jej wysokość nie powinna być większa niż 20 cm. Zasady w tym etapie wlewa się do pieca, a jego wymiary są równe 100x100x80 cm.

Budowa domu na wsi z ich rąk może obejmować stosowanie domu dziennika, może być używany materiał laminowaną, która będzie przekrój 150×150 mm. Dlatego wystarcza szerokość fundamentu będzie 25 cm. Taras może być umieszczony na podstawie czterech słupów, pogłębienie 60 cm. Powinny one mieć taką samą wysokość jak w pozostałej części podstawy. Słupki powinny być kwadratowe, ich boku 25 cm. Na dnie wykopu przygotowanego dla osiadania fundamentu piasku i tłucznia pościel, której grubość powinna wynosić 20 cm. Ta część będzie czwartą objętości. Na piaszczystej zasadę konieczne materiału 1 m3, a beton się 3.5 m3.

Od ilości materiału

Kiedy zamawiać betonu mieszany, dalsze płatności nie będą wymagane do przeprowadzenia. Jeśli ugniatać roztworowi się ilość cementu zostanie podjęta zgodnie z oczekiwanym klasy betonu. Na przykład, jeśli używasz cement M-300, zajmie 1050 kg cementu lub worek 21. W tym przypadku, ilość wymaganych 5 ton gruzu i 3 tony piasku. Po fundamentem jest sucha, wewnątrz wypełniona jest betonowym bloku, ale zanim powierzchnia musi być oczyszczona z gruzu, trawy i gleby. W ten sposób izolacja muszą być stosowane w ilości 4,8 m3.

Układanie dziennika

Budowa domu na wsi z ich rąk może wiązać się z użyciem drewna, która jest umieszczona na wstępnie izolowanej fundamencie. Chatce jest zlecane na rogach, należy użyć dla tej technologii jest konieczne „w misce.” Pierwszy wiersz jest umieszczony w świetle faktu, że kłody powinien udać się do tarasów molo fundamentowych. W odległości 40 cm w przypadku belek stropowych stos musi być wykonany z pręta o przekroju kwadratowym o boku 150 mm.

Drabinki wzmocnione drewnianych kołków. Na każdej ścianie będą musiały 20 desek w sumie 80 sztuk. Bruce zamówienie należy poświęcić nie wyciąć go na miejscu. Ułożone na wierzchu belek stropowych, a odległość między nimi powinien wynosić 1 m. Górny wiersz i rogi są chronione przez wodoodporną folią.

Konstrukcja dachu

Zbudowany na miejscu kraju własnymi rękami może być bardzo podwyższone. Dotyczy to nie tylko schrony i toalety, ale sam dom. W następnym kroku można zrobić na dzienników poddaszu. Elementy te są zamontowane w przedostatnim wierszu struktury. Pozostaje złożone deskami, które są zamocowane na sklejki. Top montowane pary i hydroizolacji. Grzejnikiem może działać pianki lub wełny mineralnej.

zalecenia ekspertów

dwuspadowy najlepiej jest wykonywać na tym zestawie krokwie, którego jeden koniec znajduje się na stojakach umieszczonych na środkowej belki. Drugi koniec powinien być w górnych szeregach ram. Gable przyszyto desek, które są przeciąć, tak aby doprowadzić do trójkąta. Osie rozstrzygania skrzyni, która jest membraną paroizolacji stałe jest umieszczone w górnej części pokrycia dachowego. W tym przypadku metali. Nie powinniśmy zapominać, że dach jest niezbędne do wydania płyty wiatrowych i elementy Ridge.

Budowa podmiejskich toalety

Budowa domku WC z rękami zaczyna się od kopania studni. może mieć kształt okrągły lub kwadratowy. Jeśli zamierzasz zainstalować dwukomorowego szambo, zbiornik musi mieć ujście, który znajduje się w toalecie kabiny. Zostanie on zainstalowany na sedes.

Szyjka drugiej komory powinna pozostawać na zewnątrz pomieszczenia, jest wymagana do pompowania z nagromadzonych fekalia. rozmiar wgłębień powinno być większe niż 30 cm dostępnej przepustowości, co będzie konieczne wypchnięcia gleby wokół struktury. Jeśli ściany wykopu będzie zakończyć cegły lub betonu pit może być okrągły lub kwadratowy. Po wykopu została zakończona, to zdecydował się na dole żwiru drenażowego, gruz z cegieł i kamieni. Ściany obręczach siatki metalowej, która jest przymocowana stabilizatorami wykonanymi z drutu stalowego. W ścianie betonowej zatrzaskuje roztwór, który pozostawia się do wyschnięcia. Całkowita grubość takiej warstwy powinna wynosić pomiędzy 50 a 80 mm. Ściany są otynkowane po wysuszeniu, a co pozostało do całkowitego wyschnięcia.

Pit pokryta jest płyta żelbetowa, która posłuży jako podstawa do toalety. Jeśli zdecydujesz się stworzyć domek zbudowany własnymi rękami, zdjęcia są zachęcani do rozważenia wyprzedzeniem. Spośród nich, można zrozumieć, że otwór należy położyć deski, które rozciągają się poza 750 mm. Utaplivajut je na tym samym poziomie z podłożem. Drzewny potraktowano antyseptyczne, takie podłoża drewnianego mogą być zastąpione przez konkretne słupów.

Powierzchnia powinna mieć dwa otwory na sedes i PIT otwory, które po pokryte nasadką. W obszarze przyszłych odcinków folii polietylenowej Fundacji znajduje się na szczycie siatki zbrojeniowej, która jest deskowanie. W następnym kroku można ugniatać rozwiązanie, zatoki na klawiaturze i gładka, a po opuszczeniu do całkowitego wyschnięcia. W takiej platformy ustawionej na stoisku toaletowego. Na otwarciu, który jest przeznaczony do pompowania, należy zainstalować klapę.

Konstrukcja czaszy

Coraz częściej w ostatnich latach Home-majsterkowiczów wolą tworzyć budynki podmiejskie, wiaty garażowe z ich rąk. Ty też możesz podążać za ich przykładem, tworząc miejsce do parkowania samochodu. Co kładzie fundament. Według obwodzie miejscu wykopano rowy, że po zakończeniu posłużą jako otworów drenażowych. Aby wytrzymałość konstrukcji powinien być ustawiony wspornik, którego dolnej części znajduje antiseptirujut.

W następnym kroku należy budować ramki, można to zrobić za pomocą słupków. Dla nachylenia umożliwia jednolite na całej długości należy wyposażyć wzdłużne belki, którego położenie jest zaznaczone na pierwszych dwóch słupach. Kąt nachylenia belek wzdłużnych, które są ułożone w rowkach górnych końcach podpór nie może być większa niż 3%. Te domki zbudowane własnymi rękami regulują na konkretnej technologii. Polega ona na układaniu systemu kratownicy, który znajduje się na nośniku. Krokwie przymocowane są do belek podłużnych, a odległość ta powinna wynosić 70 cm między nimi.

montaż dachu

Szkielet ukrywanie paka, która jest ułożona zadaszenia. Wśród najbardziej popularnych są drewno, poliwęglan lub tektura falista. Te domki zbudowany własnymi rękami najczęściej zbudowany z wykorzystaniem poliwęglanu, ponieważ ma niski koszt, wykazuje doskonałe właściwości użytkowe i nadaje się do prostej instalacji. Wymagana wielkość arkusza można zrobić z piła lub zasilania narzędzia.