497 Shares 8066 views

Zdajemy sobie sprawę, w jaki sposób żebra u mężczyzn i kobiet

Ciekawy człowiek z natury. Większość po prostu ciekawe dowiedzieć się czegoś nowego, wypełniając swój umysł interesujących informacji. Szczególnie zabawne może być problem z teorii, które są często przyczyną sporów. Na przykład, jak wiele żeber u mężczyzn i kobiet.

Początki sprawy

W normalnej osoby, na pierwszy rzut oka, nie powinno być takie kwestie. Ponieważ właściwie cały podręcznik nauki szkolnej z anatomii człowieka, każdy zrozumie, że mężczyźni i kobiety w szkielecie nie ma żadnej różnicy. Jednak po przedstawieniu z fanatyków religijnych i uczestniczyć w różnego rodzaju sporach, nawet wśród wykształconej osoby mogły przesuwać się myśl: to, czy liczba żeber u mężczyzn i kobiet?

z Biblii

Przykładowa historia Adama i Ewy, każdy wie. Bóg stworzył ziemię i postanowił osiedlić się taki piękny planeta żywe istoty. On stworzył pierwszego człowieka, Adama. Ale skoro on sam znudzony, postanowił stworzyć para – kobieta, która rozjaśnia samotność Adama. Ponieważ ludzki materiał budowlany jest prawie koniec, Bóg musiał pożyczyć jedno żebro od Adama i było z niego stworzyć płeć przeciwną. Nie wiedząc, jak pocieszyć biedaka, Stwórca zrobił bardzo pięknej pani, za co był wdzięczny Adamowi i niechęć do ich działań. To źródło emisji, jak wiele żeber u mężczyzn i kobiet. Po tym wszystkim, ludzie wiary (i, oczywiście, niewykształconego) będzie mieć pewność, że mężczyźni mają mniej żeber niż kobiety. Podobnie jak, nawiasem mówiąc, jest napisane w Koranie, więc muzułmanie wierzą też w tym fakcie.

Gdzie jest prawda?

Aby zrozumieć, w jaki sposób w żebra mężczyzny i kobiety, może być z konwencjonalnym podręcznik anatomii, że dzieci uczą się w szkole. Jest wyraźnie napisane, że przedstawiciel Homo Sapiens, tj ludzkiego w obecności żebra 24, to znaczy 12 par żeber. Ten znany był już w XVI wieku, kiedy Andrey Vezaly, ojciec współczesnej anatomii, dokonał kilku autopsji osobników różnej płci i ogłosił, jak wiele żeber u mężczyzn i kobiet – 12 par.

Zespół żebra Adama

Jednak istnieją wyjątki od tej reguły. A czasem człowiek może liczyć jeszcze kilka żeber niż powinno być. Ale to jednak nie zależy od płci. Statystyki pokazują, że zjawisko to występuje częściej u kobiet, ale mężczyźni spotkali się również trzynastą żebro. Fakt ten w medycynie nazywa się „syndrom Żebro Adama”. Faktem jest, że człowiek rodzi się bez dobrze przegubowego szkieletu: dziecko ma zestaw chrząstki, która ostatecznie krzepnie, scala i tworzy szkielet dorosłego. Ale wszystkie procesy w organizmie każdego człowieka z osobna, więc zdarza się, że pozostają dodatkowe jeden lub dwa brzegi, a tak nie jest i po prostu żyć z nimi. Procesy Niepotrzebne są często zakłócone, wywierać nacisk na władze, powodując drętwienie w rękach tkanek, jak również nieprawidłowe działanie niektórych narządów wewnętrznych. Dlatego osoby z syndromem żebra Adama często zaleca się operację usunięcia Add-in, aby uniknąć negatywnego wpływu na kości powodując niedogodności. I tylko o obecność standardowy zestaw (12 par żeber) każda osoba, bez względu na płeć, może czuć się pewnie i zdrowe. Tak, aby odpowiedzieć na pytanie, ile krawędzie kobieta lub mężczyzna, po prostu trzeba być głęboko przekonany, że miał rację i nawet nie kwestionować podobne fakty.