560 Shares 4153 views

Ożywiającą siłą natury, albo ile trzeba pić wody dziennie

Debata o tym, ile trzeba pić wody dziennie na każdego człowieka, nie przestaje od wielu lat nie tylko wśród zwolenników zdrowego stylu życia, ale także wśród teoretyków. Niektórzy z nich uważają, że trzeba pić tylko wtedy, gdy naturalne poczucie pragnienia, podczas gdy inni przyklejają się do znanej teorii „ośmiu szklanek.” Został on zaprojektowany przez amerykańskich ekspertów w połowie 20 wieku, był fakt, że zdrowa osoba do normalnego reżimu picia wymaga 1 ml wody na 1 kcal spożywanego pokarmu. Dzienna dieta średniej był w latach 1900 kcal, a zatem nie było obliczenie, ile trzeba pić wody dziennie na osobę dorosłą: 1900 podzielone przez 250 ml, które ostatecznie wynosi około 8 szklanek. I dietetycy z różnych krajów, biorąc tę postać jako podstawa, nie zgodził się, czy umieścić go w ilości wody zawartej w pokarmach spożywanych przez ludzi, a także w pierwszych dań i napojów, lub zalecają pić w czystej postaci. Dopiero na początku XXI wieku, w 2004 roku, oficjalna medycyna USA zostały uznane normy: zdrowe dorosłe kobiety potrzebują dziennie pić 2,7 litra wody, a mężczyzna – 3,7 litra. W nim znaczna ilość dziennego płynu powinien zawierać żadnej wody zawartej w owocach i warzywach, soki, kawa i herbata, mleko, koktajle, koktajle, pierwszych dań i innych źródeł.

Czynniki wpływające na zużycie

Na ile wody pić dziennie musi każdy człowiek, aby zachować witalność, ma wpływ wiele czynników: masy jego ciała, temperatury i wilgotności otoczenia, jakości i ilości spożywanego pokarmu, aktywności fizycznej i rodzaju wykonywanej pracy. W przeciwieństwie do WHO zalecana norma: 30-40 ml płynu na 1 kg wagi ciała (w tym napoje, herbata, soki), którzy są aktywnie zaangażowani w pracy fizycznej lub sportu, mają przywrócić utraconą wilgoć potu, więc ilość wody w ciągu dnia szkolenia oni zawsze przekraczać 30-50% ilości wody, pić w „wyjściu”. Temperatura otoczenia odgrywa ważną rolę: Powyższe dane, tym bardziej „znika” przy oddychaniu i woda wyparowuje z powierzchni skóry. W lecie, gdy bułki termometr, lekarze powinni pić co najmniej 3 litry wody dziennie. Odpowiedź na pytanie, ile trzeba pić wody dziennie, zależy również od jakości i ilości pożywienia. Slender japońskiej i śródziemnomorskiej, żywiąc się owocami morza i innych zdrowej żywności, dosyć pół litra wody dziennie, a otyłych Amerykanów z ich hamburgery, kawa i cola powinny spożywać co najmniej 2,5 litra.

Kobiety w ciąży codziennie ilość i jakość płynu powinien ustalić lekarz prowadzący. Zwykle przewidziane co najmniej 2 litrów dziennie. Zwiększa to ilość wody zużytej w ciągu dnia, dla pacjentów z cukrzycą, z problemami nadnercza, tarczycę i zaburzenia żołądkowo-jelitowe. konsultacja lekarska, ile trzeba pić wody dziennie, aby zrekompensować utratę płynu w każdym przypadku musi być ściśle osobisty!

Dlaczego muszę pić wodę?

Każdy jest znane z tego, że nasze ciało ma dwie trzecie składa się z wody i zawiera 83% krwi, mózgu – 75% mięśni – 76%, a nawet szkielet 22% nasycony wodą! Jeżeli długi czas ludzie nie pić wody, a następnie wszystkie narządy zaczynają cierpieć z powodu odwodnienia, krew gęstnieje, a po 4-5 dniach może nastąpić śmierć.

Brak wilgoć ma negatywny wpływ na ludzkie choroby skóry – staje się bardzo sucha i łuszcząca i pokazuje, zaczerwienienie i zmarszczki. Nawilżacze: maseczki, kremy, żele, w tym przypadku, nie rozwiąże problemów piękna, ponieważ aby promieniować skórze młodzieńczy, należy pić wystarczającą ilość wody dziennie, ponieważ podstawowym karmienie nasze skóry właściwej dostanie się do wnętrza.

Jak pić wodę, prawda?

Większość dietetyków są skłonni polecić swoim pacjentom, aby ugasić pragnienie wodą bez regularnych tabeli jako potrzebnego gazu, kiedy spragniony. Chociaż istnieją zwolennicy rządów „100 ml na godzinę”, to znaczy, że trzeba trzymać się trochę wody, aby nie zapomnieć, aby uzupełnić niedobór płynu w organizmie. Ale wszyscy eksperci żywienia są skłonni myśleć, że niedopuszczalne jest, aby pić wodę mocą, i to lepiej, aby pomóc organizmowi poradzić sobie z pragnienia i jeszcze dostać ładunek żywością i dobrego samopoczucia!