107 Shares 5353 views

zespół natręctw

Do tej pory zespół zaburzeń -compulsive nie jest jakiś szczególny choroba. Wiele wielokrotnie do czynienia z ideą, nie zapomnij ich zamknąć drzwi frontowe lub wyłączyć żelazko. To łagodne zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne mają dużą liczbę generalnie zdrowych ludzi (około jedna czwarta osób cierpi z tego). Na pierwszy rzut oka taka obawa jest nieszkodliwa tylko granica państwa na drodze do rozwoju prawdziwej postaci choroby. zespół natręctw zajmuje szczególnie ostrą formę w dwóch procentach przypadków, zmuszając ludzi do dosłownie zwariować z nieuzasadnionych obaw. Jakość życia spada, czasami starają się całkowicie odizolować się od świata zewnętrznego, tracąc zainteresowanie życiem.

Więc co to jest syndrom zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych?

Jeśli zwracamy się do definicji naukowej, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, lub zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne mogą być uznane za nieuzasadnione i nie do pokonania występowanie myśli, wspomnień, lęków i wątpliwości. Choroba może być (epizodyczna) Postać jednostki przewlekłą, postępującą, lub znacząco. SNA można podzielić na dwa okresy: 1) okres stosunkowo spokojny, kiedy pacjent może zwalczać ataki; 2) Ostre okresu, co jest typowe dla pacjentów nieodpartego pragnienia oddawać swoje patologicznych manii.

zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne jest jeszcze powodem do dyskusji. Znaleźć przyczynę tej choroby i ostatecznie nie powiodła się. Szereg autorów jest zgodna z teorią, że zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne jest rodzajem schizoid i shizopatii. Inni z kolei przenosić chorobę cykloidy obciążone.

Liczne badania wykazały, że zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne jest wynikiem pewnych rzeczywistych wydarzeń minionych, będzie się różnić w zależności od aktualnej sytuacji i sytuacji. Potrzeba większej roli podjętą traumatycznych doświadczeń i czynników takich jak chroniczny brak snu, ciągłe zmęczenie, współistniejących chorób somatycznych.

Leczenie kompulsywnych podzielić na kilka grup, z których każda ma swoje własne cechy.

Terapia poznawczo-behawioralna

Znany amerykański psychiatra Dzheffri Szwarc promuje leczenie terapii poznawczo-behawioralnej, której istotą jest to, że wymagana jest chory oprzeć się atakom obsesji, spróbuj kilka zmieniać i uproszczenia „rytuał” związane z ich złudzeń. Podstawą tej techniki jest umieścić świadomości próba ich pacjentów z chorobą i występują objawy progressive odporność. Ważne jest, aby narysować jasną linię między tym, co objawy naprawdę niebezpieczne, a które są jedynie częścią chorej wyobraźni.

farmakoterapia lekami psychotropowymi

Jeśli zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne towarzyszy depresji, pacjentom podawano przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, pomagają aktywnie walczyć z chorobą. Kiedy dochodzi do przewlekłej fazie choroby, nie można leczyć lekami przeciwdepresyjnymi, atypowe leki przeciwpsychotyczne są wyposażone. Wskazane jest w tym przypadku leków w skojarzeniu z terapią poznawczo-behawioralna. W przypadkach wymawiane lękowych szkody będzie powołanie uspokajających.

fizjoterapia

Zespół natręctw użyteczne odbiór ciepła do kąpieli przez około 20 minut trwania, nałożony na główkę chłodnym kompres nabierania wodą 23-31 ° C, a w kąpieli wody morskiej lub rzeki.