773 Shares 6129 views

Traszka grzebieniasta: fotografie, ciekawostki

Czubaty grzebieniastą najpierw wymienione w druku przez szwajcarskie naturalistę K. Gesnera w 1553 roku. Nazwał ją „jaszczurka woda.” Pierwsze słowo „Newt” odnieść się do salamandry genus stosowane Laurenti I. – austriackiego przyrodnika (1768).


cechy zewnętrzne

Nazwa traszki grzebieniastej otrzymał wysoki grzbiet znajdujący się na grzbiecie samca. Z traszki staw różni się wielkością (jest znacznie większy) i oczywiście wysokie, postrzępione grzebieniem. W połączeniu z jasne kolory takie cechy sprawiają, że zwierzę jeden z najpiękniejszych mieszkańców akwarium.

Maksymalna łączna długość 153 mm (w tym jaszczurki długości ciała nieznacznie większa niż 80 mm). W niektórych krajach europejskich istnieją osoby do 200 mm. Największy rejestrowane waga – 14,3 g.

Traszka grzebieniasta, której zdjęcia często zdobią okładki magazynów dla hobbystów, posiada szeroką i spłaszczoną głowę, masywny tułów. Palatyn zęby są prawie dwa równoległe rzędy.

Z tyłu grubej skóry na brzuchu – gładka. W okresie kojarzenia męskiej uzębiony grzebień wysokie wpuszczone wyraźnie oddzielone od ogona. Ogon może być nieco krótsze, ale zwykle równej długości korpusu. Na grzbiecie garbów ogona są nieobecne. Brzuch jest koloru pomarańczowego albo pomarańczowo-żółtej, z czarnymi plamami. Gardła czarny przy krawędzi szczęk i pomarańczowożółty u podstawy.

kolor

Na gardło i na bokach tułowia można łatwo zauważyć liczne małe białe kropki. U mężczyzn, w środku tylnej i boków widzialnego perłowo lub jasnoniebieskiej w szerokim paśmie. Zaczyna się od podstawy ogona, co stanowi niewyraźne linii i jasne wykończenia, z różnych granic w końcówce.

Te kobiety nie mają herb na plecach i niebieskim obrzeżem z każdej strony ogona nie jest wyczuwalny lub jest całkowicie nieobecna. Wzdłuż środkowej części pleców jest czasem wąskie czerwonawy lub żółtawy linia. Oczy są zwykle złoto-pomarańczowy z czarnym ucznia. Palców żółtym lub pomarańczowym.

Jeden obieg jest traszka grzebieniasta?

Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu początkujących akwarystów. Rozważmy to w sposób bardziej szczegółowy. Układ krążenia tej jaszczurki jest zamknięta, trzy-komorowy serca. Krew miesza się w komorze (jedyny wyjątek stanowią bezpłucnikowate, którego dwukomorowy serca). Temperaturę ciała zwierząt, zależy od temperatury otoczenia lub wodą.

Triton ma szczególny grzebień obiegową. Cyrkulacja drugi związany z nabytą zdolność oddychania płucnego. Serce ma dwa przedsionków (w krwi żylnej miesza się głównie w lewo – tętnicze) jednej komory, którego ścianki postać fałdy, które zapobiegają mieszaniu się krwi żył i tętnic. Z komory jest infundibulum mający zawór spiralnego.

Płuc – mały krąg. Zaczyna się tętnice płucne dla skóry, które prowadzą krew do płuc i skóry. Krew również wzbogaconego tlenu z płuc gromadzony jest w parach żył płucnych pusty w przedsionku (po lewej).

Duże koło zaczyna się łuków aorty i tętnic szyjnych, które znajdują się w narządach i tkankach. Sparowanych przednie żyły i nieparzysty tylnej żyły krwi żylnej wpływa do prawego przedsionka. Przednie wydrążenie żyły i utlenione przepływ krwi, w ten sposób, krew, która znajduje się w prawym przedsionku, mieszane.

Rodzaj trawienia traszka grzebieniasta

Wszystkie płazy, a bohaterem artykułu w tym, karmić wyłącznie na kanałach mobilnych. Na dnie jamy ustnej i gardła jest język. Szczęka zęby znajdujące które służą do utrzymania wydobycia.

W części ustnej gardła są przepusty gruczołów ślinowych, z którego tajny klucz nie ma enzymy trawienne. Następny jedzenie wchodzi przełyk do żołądka, a następnie do dwunastnicy. Oto przewody trzustki i wątroby. Trawienie odbywa się w dwunastnicy i żołądka. Jelito jest odbytnicy.

Life in vivo

Traszka grzebieniasta, którego zdjęcia można zobaczyć w tym artykule, mieszka w drobnolistna, lasach liściastych i mieszanych, w pobliżu akwenów wodnych. Poza las może żyć na otwartej przestrzeni, z niewielkimi plamami łąk zalewowych peeling, jezior i rzek, bagien. Warunkiem jaszczurki penetracji na obszarach zurbanizowanych może być na tyle głęboko (co najmniej 0,5 M) z nieskażone zbiorniki wodne wolno płynącej lub stojącej wody.

Traszka grzebieniasta nocny na lądzie. W ciągu dnia idzie do wody. Większość czasu woli żyć na ziemi. Tylko latem i wiosną w okresie lęgowym jest woda sposobem na życie. Co dziesięć dni w halach Newt wody. Wypada ich skóra pozostaje całkowicie nienaruszony, ale zawsze wywrócone na drugą stronę. Ta piękna jaszczurka nie lubi jasne światło, słońce, ciepło toleruje bardzo słabo. Triton pływających, naciskając łapami na boki. Używa ich jako ster. Translacyjny ruch zapewnia ogona.

Zimowania i hibernacji

Zimowania traszka grzebieniasta jest wysyłany pod koniec października lub na początku listopada, kiedy temperatura powietrza nie jest wyższa niż +6 0 C jest umieszczony w pale żwiru, szmaty roślinnych torfowisk, w piwnicach budynków mieszkalnych, szczeliny w glebie, na nasypach kolejowych. Newt zimuje i samotnie iw grupach, czasem dość duże skupiska. To wychodzi z hibernacji w marcu i maju.

W lecie wiosną i wczesnym woli żyć w jeziorach las, stawy, starorzeczy. Po hodowli (w lecie) idzie na ziemi, gdzie znajdzie wilgotnych i zacienionych miejscach.

Najbardziej aktywny na ziemi w mroku, w wodzie jest aktywny w dzień. Toleruje niskich temperatur – jest przesuwany w temperaturze nieznacznie powyżej 0 ° C, Woda działa w temperaturze od +5 do + 28 ° C

Utrzymanie w niewoli, karmienie

Dla takiego zwierzaka, trzeba będzie terrarium typu poziomego. 1-2 zwierząt musi mieć minimalną pojemność 20 litrów.

W klatce musi być wyposażone w lokalne ogrzewanie w ciągu dnia. W punkcie ogrzewania w temperaturze dziennej powinny dotrzeć + 28 ° C, średnia temperatura tło wokół 16-20 ° C terrarium – w nocy i 18-22 ° C – DZIEŃ. Klatka na powierzchni wody należy tratwy. Zawierać te piękności może być w małych grupach.

Wspominaliśmy już, że w warunkach naturalnych, to jaszczurka zjada bezkręgowce wodne, nieco większe niż zjada zwykły staw krewnego. I co żywi traszka grzebieniasta w domu? Terrarium jest podawany banan i inne świerszcze domowe, Mealworms, karaluchy, mięczaków, dżdżownic. W wodzie można dać Bloodworm, ślimaki, Tubifex.

Spośród karm powinny preferować skorupiaki, chrząszcze wodne, larwy owadów. Często jeść Newt kijanki i płazów jaja. Na lądzie w diecie zwierzęcia powinny obejmować ślimaki, dżdżownice i różne owady. Traszka grzebieniasta ma słaby wzrok, więc on może złapać zdobycz co pływa bardzo blisko niego, a Triton czuł oddech.

Interesujących cech Triton

Jest to bardzo interesujący pet – traszka grzebieniasta. Ciekawostki o tych jaszczurek często publikuje publikacje dotyczące zwierząt. Warto zauważyć, że Triton jest w stanie zmienić jego kolor, jak kameleon, ale w mniejszym stopniu.

Mówiliśmy już, że traszki widzi źle, więc złapać jedzenie jest dla nich bardzo trudne. Szybko złapać zwierzęta nie mogą, więc często mają głodować w środowisku naturalnym.

Ciekawe traszki i jego niesamowita zdolność do regeneracji utraconych części ciała (regenerowany). Oczywiście, całkowicie odcięte od traszka odrasta. Przyrodnik Spalanzani spędził bardzo okrutne eksperymenty na tych zwierzętach. Odciął ich ogony, nogi, oczy wydłubane, etc. W wyniku wszystkich tych części jest całkowicie przywrócony. Często zdarzało się kilka razy z rzędu. Blumenbach raz wyciąć prawie wszystkie Newt oczu, pozostawiając tylko 1/5 z nich. Dziesięć miesięcy później, aby upewnić się, że traszka ma nowy oko, jednak różnił się od poprzedniego mniejszym rozmiarze. Kończyny i ogon zwykle odzyskuje się w tej samej wielkości jak w utraconego.