464 Shares 3517 views

Egzekucje w Chinach za zbrodnie

Nowoczesne sprawiedliwości w przeważającej części ma tendencję do ludzkości, a nawet przestępców, którzy popełnili poważne przestępstwa, mają zdolność do powoływania się na akceptowalnych warunków życia w więzieniach. Oczywiście, taka tendencja nie jest dla każdego wymiaru sprawiedliwości w niektórych krajach świata, a dziś akty kapitał kara – pozbawienie życia. Stąd znaczna rezonans w społeczeństwie powodują egzekucji w Chinach – jeden z najbardziej rozwiniętych ekonomicznie i społecznego punktu widzenia państw.


Ogólne informacje na temat kary śmierci w Chinach

System sądowniczy w Chinach ma bardzo jasno i szybko, wyroki śmierci nałożone i wykonane bardzo szybko, bez żadnych opóźnień. Egzekucja może być prowadzona na dwa sposoby: po strzale z broni lub przez wstrzyknięcie. Egzekucje w Chinach prowadzone są w większości przypadków, ale niedawne tendencja zaczyna się zmieniać nieznacznie. Na ogół jest to przypisane do następujących czynników:

 • Zwiększone bezpieczeństwo wykonawców kary śmierci przez wstrzyknięcie (zmniejsza prawdopodobieństwo zakażenia HIV podczas czyszczenia terytorium po wykonaniu).
 • Utrzymanie wizerunku kraju (uważa się, że zastrzyki są bardziej humanitarny strzał w głowę).

Śmiertelny zastrzyk dzisiaj w większości wykorzystywane są do osób, które dopuściły się przestępstwa gospodarczego charakteru, ale handel narkotykami i morderstwa są karalne tylko zbrojnie.

Egzekucje w Chinach są wykonywane częściej niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie. Należy pamiętać, że tak wysoki wskaźnik wynika przede wszystkim z ogólnej populacji, ponieważ niektóre państwa mają większą śmiertelność na populacji w porównaniu do Chin. Niestety, dokładna liczba osób zabitych w wyniku wezwania sądu nie jest to możliwe, takie informacje w Chinach jest uważana za stan tajny i bezpiecznie ukryty ze społeczności lokalnej i światowej. International Internet można znaleźć wykazy te wykonywane, ale ich autentyczność jest poważne pytanie.

Możliwe przyczyny kary śmierci

Ukarania sprawców przez kary śmierci w Chinach odbywa się na kilku artykułów (obecnie 55, poprzednio 68). W większości przypadków odnoszą się do korupcji i handlu narkotykami. Tradycyjnie, można je podzielić na następujące kategorie:

 • Zdrada, szpiegostwo, podnosząc zamieszek.
 • Sprzeniewierzenie funduszy publicznych i mienia.
 • Przekupstwo.
 • Zaniedbanie prowadzi do poważnej katastrofy.
 • Rzepak.
 • Produkcja żywności i leków, których stosowanie zgodnie z przeznaczeniem może prowadzić do śmierci lub obrażeń ciała.
 • handel narkotykami.
 • Porwanie.

algorytm sąd

Jak kara śmierci w krajach takich jak Chiny? Strzelanie z urzędników, ministrów i zwykłych obywateli winnych przez standard, sprawdzona lat algorytmu. Decyzja o wykonaniu jednego lub innej metody dokonuje się dość szybko, bez opóźnień i sporach przedłużającego. Cały proces sądowej można podzielić na następujące etapy:

 • Postępowanie. Sąd Ludowy uznał (pośredni).
 • Skazanie.
 • Odwołanie (podwójne), nałożenie ostatecznej decyzji.

wykonanie algorytmu

Wykonanie kary jest również dość ujednolicone. Procedura wykonanie obejmuje następujące niuanse:

 • Powiadomienie o biurze lokalnego prokuratora o decyzji, w celu tych, którzy kontrolują wykonanie egzekucji lub podawania zastrzyku.
 • Sprawdzanie tożsamości sprawcy, udoskonalenie jego ostatniej woli.
 • Transport sprawcy na miejsce egzekucji (realizacja nie jest wykonywana publicznie, może być przeprowadzone w więzieniu lub w specjalnym obszarze przeznaczonym do tego celu).
 • Wykonanie decyzji.
 • Pisemne sprawozdanie z realizacji sekretarza sądowego.
 • Sporządzenie sprawozdania na temat realizacji wykonawcy karę więzienia za Najwyższego Sądu Ludowego.
 • Informowanie rodzin o sprawiedliwości karnej wykonywanej.

możliwe zwolnienia

W niektórych przypadkach, wykonanie w Chinach dla korupcji i innych poważnych przestępstw nie jest prowadzona? Istnieją pewne okoliczności pozwala przestępców, aby uniknąć kary śmierci. Należą do nich:

 • Wiek poniżej 18 lat w chwili popełnienia czynu zabronionego (odpust jest zapisana w 49. artykułu kodeksu karnego).
 • Zbrodni – Hongkong lub Makau. Na tych obszarach istnieje oddzielny system sądowniczy.

Dlaczego potrzebujemy rozgłosu?

Jak już wspomniano wcześniej, idle widzowie rzadko mogą być strzał w Chinach, zdjęcia z procesu, jednak dość często wpadają w prasie, i są zaznajomieni z nich wszystkich chętnych. W większości przypadków to dostępność informacji związanych z dążeniem władz prowokować obywatelom poczucie strachu i zapobieganie popełnianiu przestępstw w przyszłości.

Winny może być każdy!

Takie surowe przepisy nie odnoszą się tylko do zwykłych ludzi. Okresowo pojawia się w mediach informacji, że, na przykład, został wyprodukowany przez wykonanie ministra w Chinach. Tak więc, w 2008 roku, sprawiedliwości dogonił Wang Zhengdong, twórcy piramidy finansowej, oszukańczy zwabił deponentów ponad czterech milionów dolarów. W 2009 roku dwie główne biznesmen zginęło, którego prace doprowadziły do śmierci wielu dzieci i ciężkiego zatrucia setek tysięcy ludzi (jest producentem mleka o niskiej jakości).

Strzelanina Ministra w Chinach (lub jakiegokolwiek innego dużego rysunku politycznym) od dawna nie jest zaskoczeniem. Tak, jeden z najbardziej znanych przypadków jest nałożenie kary burmistrz Hangzhou za nadużycie stanowiska służbowego i przekupstwa. Obecnie zdanie nie zostało zrealizowane z powodu wprowadzenia czasowego moratorium.

Między innymi, że kara śmierci może być stosowana do cudzoziemców, gdyby zostały popełnione pewne bezprawnego czynu na terytorium Chin.

skandale sąsiedzi

Nie mniej rezonans w społeczeństwie spowodowane przez informacje, które niedawno KRLD została wykonana strzelanie z Ministrem Obrony Narodowej. W Chinach, urzędnicy tej rangi nie zostały poddane takiej kary. Zgodnie z informacją, która stała się w mediach, taka decyzja została podjęta bezpośrednio przez dekret Kim Dzong Un, obecny przywódca KRLD. Dziennik artykuł przypisane wysokich urzędników – zdradę stanu, ale popularna plotka przypisuje jego braku poprowadzi zleceń i wyraźny wyraz szacunku do niego. Oficjalne potwierdzenie tych wydarzeń nie została spełniona, dlatego do tej pory nie wiadomo, czy nie było w Korea strzelanie Ministrowi Obrony. W Chinach, informacja ta nie potwierdza i nie mają informacji o sytuacji na terenie najbliższego sąsiada.

Wiatr zmian

Ostatnio w mediach coraz częściej znaleźć mediów informacyjnych, które egzekucje w Chinach, a nawet kara śmierci zostanie zawieszony na dwa lata. Podobna decyzja została podjęta przez Najwyższego Sądu Ludowego, ale moc opuścił małą lukę: egzekucja będzie prowadzona w przypadku, gdy ich natychmiastowe postępowanie jest pilnie potrzebne. Oczywiście, kryteria pilności, które zostaną określone, i bardzo niewyraźne. Z wszystkich kontrowersji i nieskuteczności decyzji takie posunięcie nadal promuje humanizacji lokalnymi przepisami. Dowodem tego jest zmniejszenie liczby artykułów przewidujących karnego pozbawienia życia.