658 Shares 9319 views

Jak zainstalować i skonfigurować Xen Server

Xen Server jest dedykowana platforma, która w swoich decyzjach przy użyciu technologii sprzętowej wirtualizacji. Warto zauważyć, że w tym przypadku nie można znaleźć żadnych zasadniczych różnic z procedurą programu, ale w tym przypadku wydajność jest porównywalna do wydajności rzeczywistej maszynie, co czyniło tę bazę danych tak popularne do stosowania w środowiskach przemysłowych.


Jakie są zalety?

Wśród głównych zalet korzystania z Xen Server jest dostarczenie następujących czynności:

  • Znaczna redukcja czasu i złożoności rozwoju wirtualizacji, który jest dostarczany poprzez zapewnienie interfejsów sprzętowych pod kontrolą odpowiedniego gościa.
  • Umożliwiając użytkownikom do zauważalnego wzrostu wydajności platformy wirtualizacji ze względu na fakt, że systemy gości jest sterowany bezpośrednio przez hypervisor.
  • Takie platformy są dużo bardziej chronione przed ingerencją z zewnątrz, ponieważ używają bardzo wyraźny podział samych maszynach wirtualnych, a także wykorzystanie zasobów sprzętowych. Praca każdej platformy odbywa się przy zachowaniu pełnej niezależności od innych urządzeń, czyli wszystkie urządzenia pracują w przestrzeni przy wykorzystaniu indywidualnych zasobów.
  • Między innymi, Xen Server Platform utworzone różnych systemów operacyjnych gościa na komputerze hosta.

Co to jest?

By sobie, Xen – to hypervisor cross-platform. Platforma ta jest unikalnym rozwoju, który jest własnością Uniwersytetu w Cambridge, a obecnie rozprowadzane wyłącznie na licencji GPL. Początkowo wspierany przez dwóch głównych gałęzi produktu – wersji komercyjnej oraz wersji kodu źródłowego, ale w 2009 roku został on powiedział, że wszystkie opcje dla Xen Server będzie absolutnie za darmo, to nie będzie wolna zasobów.

Podstawową ideą takiego hypervisor jest domeną, która jest już wstępnie uruchomiła wersję maszyny wirtualnej. W przypadku, gdy zacznie przeładować całej końcówki domen i utworzył nowy po przeładunku. Nawet w procesie migracji zawartości Xen Server zostaną skopiowane między nimi. W związku z tym, w trakcie jego istnienia, prawie każda maszyna wirtualna kończy się w kolejce na różnych zasobów, ale Xen działa tylko bezpośrednio przez pojęcie domeny, a wszystko inne przychodzi tylko po chodzi o zapewnienie zarządzania aplikacjami, zapewniając kontrolę nad hypervisor.

Dlaczego system jest tak powszechne?

Dziś możemy śmiało powiedzieć, że Citrix Xen Server jest jednym z najbardziej zaawansowanych systemów zdolnych sprzętowej wirtualizacji. Należy zauważyć, że jest to najszybszy i najbardziej bezpieczne środowisko wszystkich typów, ale jest całkowicie darmowy produkt. Ale, oczywiście, nie można powiedzieć, że decyzja ta uznaje absolutnie uniwersalny, a zatem, w niektórych sytuacjach, użytkownik może również odwołać się do innych rodzajów oprogramowania.

Jak zainstalować i skonfigurować?

Citrix Xen Server został zaprojektowany, aby zapewnić bardziej efektywne działanie standardowych systemów operacyjnych Windows i Linux. Warto zauważyć, że można również wykorzystać inne opcje platformy, ale producent nie daje gwarancji, że będą one oznaczyć na normalne funkcjonowanie.

Pobierz wszystkie pliki potrzebne można z oficjalnej strony dewelopera, w tym przypadku zaleca się wstępnie zapoznać się z podstawowymi warunkami użytkowania i umowy licencyjnej. Po pobraniu Citrix Xen Server i zapisuje je do konkretnego napędu, można podłączyć urządzenie do komputera i rozpocząć pracę. Natychmiast warto zauważyć, że w trakcie instalacji będzie całkowicie usunąć wszelkie informacje, które przechowywane na dysku, więc trzeba myśleć z wyprzedzeniem o tym, jak zabezpieczyć poufne informacje.

Następnie pojawi się ekran z monitem o zainstalowanie Xen Server 6.2 (lub dowolną inną wersję, jeśli pobrana). Po przejściu przez prostych krokach instalacyjnych będzie zamykania okna, wskazując platformy przenoszącej prawidłową instalację.

Po końcowym rozruchu Xen Server na Ubuntu Server lub innych rodzajów platform użytkownika automatycznie przełącza do okna głównego w systemie. Wygląda na to pełnoprawny menu głównego załadowano Xen systemu, a jednocześnie jest podzielona na dwie kolumny, gdzie po lewej stronie można wybrać podstawowe parametry dzięki zastosowaniu klawiszy strzałek, natomiast po prawej stronie widać wszystkie te opcje, można użyć jako aby zmienić pewne właściwości systemu operacyjnego. Aby przejść do takiej zmiany, trzeba wybrać odpowiednią pozycję i kliknij Enter.

Gdy jesteś w oknie Xen Ubuntu Server Management, można użyć skrótu klawiaturowego Alt + F3, aby przełączyć się do standardu do konsoli systemu Linux, która po raz kolejny udowadnia, że sama ta platforma jest standardem Linux, wyposażone we własne narzędzia i dobrze rozumiane i znane wielu zestawu instrukcji. To z tego powodu, że dla tych ludzi, którzy posiadają system operacyjny Linux, nie ma nic trudnego w które bardzo szybko zapoznać się z podstawowymi cechami prace tej platformy.

Skonfigurować system

Po uruchomieniu serwera, używając odpowiedniego adresu będzie w stanie spojrzeć na dwóch głównych ogniw w przeglądarce. Z jednej strony, można pobrać XenCenter, za pomocą którego pełną kontrolą platformy, podczas gdy druga jest plik exe. W każdym razie, po instalacji, będzie widoczna dla konsoli zarządzania, po wprowadzeniu go w swoim własnym adresem hosta, a root hasło, a będziesz mieć dostęp do systemu.

Uzyskać podstawowe informacje

W trybie standardowym, gospodarz uruchomiony, można zobaczyć zarówno statystycznych i technicznych informacji, a przez perebiraniya zakładkach na górze to będzie możliwe, aby uzyskać dostęp do wielu innych dodatkowych ocen i parametrów. Na przykład, w zakładce Wydajność, można wyświetlić podstawowe informacje na temat aktualnie załadowany maszyna hosta Xen Server, rozmieszczenie, które właśnie zostało wykonane, a także jak korzystać z dostępnych zasobów.

Zainstalować gości

Jeśli chcesz umieścić systemu gościa do hosta, trzeba będzie udać się do punktu New VM VM lub po prostu, a po otwarciu tej pozycji menu, aby wybrać system operacyjny, który chcesz zainstalować jako gość. W szczególności, w razie potrzeby, może być również przeprowadzona instalacja Xen Server w Windows 7. Warto odnotować fakt, że platforma ta oferuje dość szeroki, a procedura instalacji jest praktycznie identyczna do tej stosowanej w VMware Workstation. Oznacza to, że proces jest podzielony na kilka etapów:

  • Typ systemu wykrywania;
  • ustawieniu żądanej liczby procesorów i pamięci;
  • Wyzwolenie przestrzeni na dysku twardym lub nośniku pamięci dedykowane do montażu w swoim nowym systemie.

Jeśli kiedykolwiek miałem w moim życiu doświadczeń VMware Workstation, można mieć pewność, że łatwo dostać się do głównych funkcji i można łatwo skonfigurować i przeprowadzić pierwszą instalację Xen Server na Windows 7 lub innych rodzajów systemów operacyjnych.

Co robić dalej?

Po utworzeniu i uruchomić nowy samochód, procedura zamienia się dość standardowo do instalacji systemu operacyjnego wybrać. I nie ma zupełnie nowe elementy. Tylko trzeba poczekać do końca, jak zainstalować nowy system, po którym będzie można w pełni korzystać z funkcji konsoli Xen Server. Wdrażanie VDI lub uruchomienie innych mechanizmów – wszystko to jest teraz w zasięgu Twoich możliwości i można korzystać z systemu zgodnie z potrzebami.

Część sprzętu

Nie zapominaj, że działanie systemu jest bezpośrednio zależny od sprzętu używany ciebie. To z tego powodu, że pierwszy przed utworzeniem jakichkolwiek chmurę priorytetem jest dostarczenie serwerów, które będą procedura wirtualizacji.

W celu zapewnienia dostatecznie szybką migrację między różnymi IBM jako część stojaka za pomocą specjalnego przełącznika, który teoretycznie może przyspieszyć migrację do 10 razy, ale w praktyce takie przyspieszenie jest znacznie mniej. W celu zapewnienia dostępu do sieci serwerów i maszyn wirtualnych, dodatkowy przełącznik może być dodawany do kompozycji stoiska, z którymi się kierują do klientów zewnętrznych.

Ponadto, również ważne jest stosowanie zasilaczy, które pozwolą prawidłowy proces odzyskiwania na serwerze w przypadku awarii centralnego zasilania.

Jak ustawić serwer?

Następnie pojawia się pytanie, gdzie będzie przechowywany maszyn wirtualnych. W takim przypadku zostaną one umieszczone wyłącznie na samych serwerach, jest niezwykle negatywny wpływ na ogólną niezawodność całego systemu, jak w przypadku jakichkolwiek usterek trzeba automatycznie utratę wszystkich maszynach wirtualnych hostowanych na tym urządzeniu.

Ponadto nie należy zapominać, że takie podejście również znacznie skomplikować zadanie ogólnej równoważenie obciążenia, ponieważ migracja maszyn wirtualnych początkowo trzeba będzie przenieść go do jazdy na jakimś innym serwerze, a wszystko to tworzy dość długi i żmudny procedura.

Tworzenie infrastruktury sieci wirtualnej

W celu zapewnienia sobie elastyczność, aby zarządzać ustawieniami sieciowymi maszyn wirtualnych, a także upewnić się, że nie były one w jednej podsieci „Xen Server”, trzeba będzie przeprowadzić utworzenie infrastruktury sieci wirtualnej. W Citrix pierwotnie przewidywano ten problem i opracowała DVSC, który jest również reprezentowany jako maszynę wirtualną, ale używa znacznie mniej pamięci i zasobów.

Jeśli przejdziesz bezpośrednio do internetowego interfejsu DVSC, znajdziesz tam jest sporo użytecznych informacji dotyczących infrastruktury sieciowej, w tym wykaz maszyn wirtualnych, które są obecnie udało się podłączyć do konkretnej sieci, wszelkiego rodzaju pojawiających się komunikatów o błędach, a także wykresy sieciowej aktywności nie jest tylko dla konkretnej maszyny wirtualnej, ale w zasadzie dla całej sieci.

DVSC być również używany jako standardowy firewall regulacji, której można ustawić poprzez zakładkę accesscontrol. Policy Network Security jest podzielone na cztery poziomy i zasady pozwalają nam opisać konkretny rodzaj działania, protokół (która może być ustawiona przez porty nadawcy i odbiorcy, jak również wskazać znane protokoły), jak również niektóre, dla których jest ona zostanie zastosowana ta reguła.