371 Shares 2845 views

Alexander Mężczyźni – pastor, kaznodzieja i historyk

Przez ćwierć wieku, jaki upłynął od dnia, kiedy rano jesienią w 1990 roku zmarł wybitnego prawosławnego proboszcza, księdza Aleksandra Men, w jej duchowych i historycznych prac sprowadzono tysiące Rosjan. Wiele z jego poglądów nie są udostępniane przez współczesnych teologów, ale potem w Pismo Święte mówi, że wśród dzieci Kościoła powinny być różnice poglądów, bez której „nie panują umiejętnie”. Jednym z nich był ksiądz Kościoła Prawosławnego Men Aleksandra.


Biografia Rodzice przyszły pastor

Aleksandr Władimirowicz Mężczyźni urodził się w Moskwie w dniu 22 stycznia 1935 r. Rodzice przyszłego kapłana prawosławnego byli Żydami z urodzenia, ale ludzie bardzo odległe od judaizmu. Jego ojciec – Wolf Gersh – Leibowitz (Vladimir G.) w dzieciństwie, studiował w Kijowie żydowskiej szkoły religijnej, i mimo, że resztę życia pamiętał i cytuje proroków hebrajskich, był człowiekiem niereligijnych. Po otrzymaniu dyplomów dwóch sowieckich uniwersytetach, prowadził zespół inżynierów jednej z fabryk moskiewskich.

Matka – Elena Semenovna – urodził się w 1908 roku w Szwajcarii, gdzie jej rodzice wykładał na uniwersytecie. Po pomyślnym zakończeniu rodziną spędził kilka lat w Paryżu, a następnie wrócił do ojczyzny i osiadł w Charkowie. Elena Siemionowno i Władimir G. ożenił się w 1934 roku, a rok później urodził się ich syn – przyszły pastor Orthodox Alexander Mężczyźni, którego zdjęcie jest przedstawiony na początku tego artykułu.

Droga do kapłaństwa

Kiedy miał sześć miesięcy, on i jego matka zostali ochrzczeni potajemnie w kościele w Siergijew Posad. ojciec Saszy, Vladimir G., jak wiele w tym czasie, był ofiarą fałszywego oskarżenia i spędził rok w więzieniu, po czym został skierowany do pracy przymusowej na Uralu, gdzie spędził całą wojnę.

Po ukończeniu szkoły w Moskwie № 1060, w 1953 roku, Aleksander Men został studentem Uniwersytetu w Moskwie, ale bez uzyskania dyplomu, został wydalony z powodu swoich przekonań religijnych, które nie uznają to za konieczne, aby ukryć. Po rozstaniu z uniwersytetu, Alexander przeniósł się do Leningradu, gdzie rozpoczął swoją edukację religijną i stał się diakonem, a dwa lata później – kapłana. Jego edukacja, udał się do Moskwy w murach Akademii Teologicznej.

Zagrożenie stwarzane przez KGB

W Związku Radzieckim przez cały okres swojego istnienia była aktywna walka z religią. Nic dziwnego, że młody kapłan Ojciec Aleksander Men zwróciła uwagę służby bezpieczeństwa państwowego. W 1964 roku, w jego mieszkaniu został przeszukany w celu wykrycia wszelkich materiał kompromitujący, ale tym razem skończyło się dobrze.

Dziesięć lat później, obraz się zmienił, a władze planowane w odniesieniu do procesu ksiądz pokazu, którego wynik był przesądzony z góry. Działalność grupy religijnej, prowadzony przez księdza Ojciec Aleksandra, KGB zdradzony tak ważna, że jej lider Jurij Andropow osobiście napisał wiadomość do KC. Z więzienia następnie zapisywane tylko przez interwencję w przypadku Metropolitan Juwenalisa, który był w stanie bronić swojego księdza.

Koniec ojca Aleksandra trakcie życia

Od tego czasu ksiądz Aleksander Men była liczba parafii, a dwa lata przed śmiercią, było jego ostatnie zadanie – na czele z kościołem parafialnym Gromnicznej w Nowej Wsi. Tu i był przeznaczony do końca ziemską wędrówkę. Do tragedii doszło w dniu 9 września 1990 r. W miarę upływu czasu, stało się jasne, że w godzinach porannych, jak jego ojciec Aleksander sposób szło się do kościoła, gdzie była do liturgii.

Nagle mężczyzna podszedł do niego i wyciągnęła jakąś notatkę. Kapłan sięgnął do kieszeni po okulary, ale w tym momencie inny mężczyzna wyskoczył z krzaków, uderzył go z tyłu z rzutu toporem. Poważnie ranny ksiądz, pokryty krwią, próbowali dostać się do stacji, ale potem wrócił do domu, a gdy dotarł do bramy, stracił przytomność. lekarz „karetka” przybył na miejsce tragedii był bezsilny, aby mu pomóc.

Morderstwo jest tak dobrze znany i szanowany kapłan spowodowało oburzenie we wszystkich sektorach społeczeństwa, choć dochodzenie zostało podjęte w ramach kontroli osobistej prezydenta ZSRR M. S. Gorbachova, sprawcy zbrodni nie zostały ustalone. W pościgu zatrzymano podejrzanego, ale wykonanego badania ustalono, że jest niewinny do czynu, a on został zwolniony.

Ojciec Aleksander Kreatywność

Podczas swojego życia, Alexander Mężczyźni był autorem wielu dzieł literackich. Przede wszystkim jest to dzieło jego życia – „Syn Człowieczy”, opublikowany w siedmiu tomów „Historii religii”, a także praca indywidualna o życiu Jezusa Chrystusa, który jest nazywany Jest autorem i inne badania, z których część została opublikowana na Zachodzie pod różnymi pseudonimami.

W latach osiemdziesiątych był jednym z najbardziej znanych kaznodziejów w kraju, a jego występy pomogły wielu ludziom znaleźć drogę do Boga. Szeroki charytatywne ojciec Aleksandra działalności jest również znany. I chociaż ostatnie dni swojego życia oddzielonego od nas przez ćwierć wieku, dozgonną duchowego mentora milionom Rosjan pozostał ksiądz Men Aleksandr, którego biografia jest przykładem dla wielu rosyjskich pastorów.