596 Shares 5038 views

choreografia klasyczna dla dzieci i dorosłych

choreografia klasyczne – jest fundamentem, na którym cała sztuka tańca odbywa. Znając wszystkie jego subtelności, można opanować dowolny gatunek, który lubisz.


Skąd klasyczną choreografię?

Dance – jest jedną z najstarszych sztuk. Od niepamiętnych czasów, poprzez ruchy ciała ludzie wyrażają swoje emocje, uczucia, a nawet komunikować się z wyższymi uprawnieniami. Trzeba powiedzieć, że każdy z wielu narodów zamieszkujących planetę, ma swoje specyficzne tańce, zwłaszcza związane z tradycji kulturowych, społecznych i krajowych. choreografia klasyczne wchłania najpiękniejsze, pełne wdzięku i harmonijnych ruchów, które istniały w kulturze tanecznej różnych narodów.

Niezależnie od powyższego, ta sztuka jest młody. Wiek klasycznej choreografii (w obecnej formie) wynosi nie więcej niż 400 lat. Jego nadejście ludzkość zawdzięcza włoskiej arystokracji. W okresie renesansu w północnych regionach kraju, brak odbioru nie jest kompletna bez tańca. Prekursorami współczesnych choreografów tańczyły mistrza, który służył na dworze królewskim. Stworzyli oni tych jednolitych standardów (rodzaj „etykiety Dance”), które kierujemy dzisiaj.

W jaki sposób klasyczny słownictwo tańca?

Przez XVI klasyczny choreografia rozprzestrzenił się w całej Europie. Ale epicentrum rozwoju tej sztuki była Francja. Od swojego powstania w Paryżu w Royal Academy of Dance, choreografia nie była tylko rozrywka sąd, a oddzielny obszar sztuki. Nawet po 100 latach Raul Feye stworzył system klasycznych elementów tanecznych. Do każdej z nich dał francuski tytuł. Teraz wszyscy tancerze z całego świata używają ich w ich słownictwa zawodowego.

podstawowe pojęcia

choreografia klasyczna dla dorosłych i dla dzieci składa się z tych samych elementów, ale trudności i technika będą istotnie różnić. Jednakże, podstawowe pojęcia i wymagania pozostają niezmienione.

Pierwszym i najważniejszym warunkiem jest dobra vyvorotnost. Jest to zdolność do rozmieszczenia na zewnątrz stawu biodrowego, która pozwala na nogę i stopę, w szczególności wziąć główną pozycję. Nawet jeżeli nieruchomość nie jest dana człowiekowi przez urodzenie, jest całkiem możliwe, aby rozwijać poprzez regularne szkolenia i sumienny.

Stanowią – wartością statyczną, która jest określona przez pozycję ciała, kończynami i głowy tancerza. W zależności od położenia w stosunku do widowni, pozy mogą być otwarte lub zamknięte. Główną cechą Croizet (Croisee) efase (effacee) Ecarte (ecartee) i arabeski (arabeski).

Pozycja – jest to podstawowa pozycja końcowa. Jeśli chodzi o stopy, są, oczywiście, musi być na podłodze. Że pozycja określa prawidłową pozycję ciała, dał mu łaskę i dance – wyrazistość.

pozycja stóp

Szkoła klasycznej choreografii, często zaczyna się od vyvorotnosti rozwoju, który pozwala stopy podjąć główne pozycje. Są sześć:

 • Pierwsza pozycja – stopy znajdują się w kontakcie z jego pięty i rozmieszczone na zewnątrz w celu utworzenia linii prostej na podłodze (lub 180 °);
 • przy czym drugie położenie jest pierwszą pochodną (wszystkie nóżki tworzą z tej samej linii prostej, ale odległość utworzone pomiędzy nimi, równa wielkości jednej stopy);
 • Trzecia pozycja – w piętę jest dociskane do środka drugiego (tak, nogi, nadal tworzą kąt 180 °);
 • czwarte położenie – vyvorotnye nogi ułożonych równolegle do siebie w odległości równej długości jednej stopy;
 • piątej pozycji – stopy mocno dociskane do siebie, ze skarpetki i obcasy blisko siebie;
 • – szóste stanowisko stopy są równoległe do siebie i prostopadłe do położenia ciała.

pozycja ręka

Gładkie ruchy rąk dać taniec piękna, delikatności i siły wyrazu. Jednak, aby osiągnąć rezultat, ważne jest, aby znać swoje podstawowe pozycje, a mianowicie:

 • przygotowawcze pozycji – ramiona w dół w dół, łokcie i ręce są zaokrąglone;
 • Pierwsza pozycja – od przygotowania powinny podnieść ręce, mocując je z przodu na poziomie przepony;
 • Druga pozycja – z pierwszej pozycji do rozcieńczania w rękach stron (w tym przypadku, łokieć i ręka nie powinna być luźna, ale powinny być łatwe do zaokrąglenia);
 • Trzecia pozycja – pierwszy z rękami uniesionymi nad głową.

Główne grupy ruchy

Nauka jest dość skomplikowana choreografia. taniec klasyczny wymaga nie tylko umiejętności fizyczne, ale także wiedzę teoretyczną. Tak więc, następujące podstawowe grupy impulsów;

 • Plie (szczypce) – zgięcia kolana;
 • etandr (etendre) – odcinek ciała i kończyn;
 • relevé (relever) – unosząc się na palcach;
 • glissade (glisser) – gładkie prowadnic stopy na podłodze;
 • komórki (Sauter) – skoki;
 • elanse (elancer) – rzut nóg;
 • tour (tourner) – obrócić wokół siebie.

To jest podstawa choreografii, ale nie jest to pełna lista produktów. Taniec jest sprawne pozycji przesunięcia naprzemiennie wykorzystuje wspomniane podstawowe ruchy.

Ćwiczenia na ławce

Teatr klasycznej choreografii zaczyna się od ćwiczeń na specjalnej maszynie baletowej. Ten zestaw ćwiczeń mających na celu rozwój układu mięśniowo-szkieletowego. Jest ze zaczyna wykonywać swoje zajęcie jakiegokolwiek tancerza. Kompleks składa się z następujących podstawowych ćwiczeń:

 • Plie (warstwy) – gładki squat we wszystkich znanych stanowisk stóp (może pół i głębokich), mające na celu rozgrzanie mięśni i więzadeł.
 • Tendu Battement (Batman tendus) – przesuń skarpetkę na podłodze z napięcia na nogach i ciągnięcie z windy (Achilles rozwija i przyczynia się do ogólnego rozwoju mięśni).
 • Jete Battement (Batman zhete) – krótka skarpeta cast, towarzyszył gwałtowny nogi przerwy i napięcia w pachwinie (rozwój stawu biodrowego i stawu skokowego).
 • Rond de jambe par terre (stragany Ron De Jamba) – noga roboczy opisuje okrąg na podłodze (to ćwiczenie promuje vyvorotnosti i rozgrzewa stawu biodrowego).
  • PL Dehors – ruch do przodu w stosunku do ramienia podtrzymującego;
  • PL Dedans – skarpety „draw” koło w kierunku przeciwnym;
 • fondu Battement (Batman czekoladowego) – płynna i plastycznie noga podpierająca jest opuszczany na „semi warstw”, oraz działania w tym czasie zagina się na kolanie, dotykając palca do kostki (rozwijający podparcie kolana nogi są rozszerzone, a operacja jest usunięte na 45 stopni).
 • frappe Battement (Batman froppe) – ostry, energiczny ruch, podczas którego noga „uściski” wsparcie kostki stóp roboczego.
 • pique Battement (Batman peak) – jest to ostre i krótkie terminy stóp nad podłogą (jakby taniec dotyka gorącej powierzchni lub igły kolczasty).
 • Battement relevé pożyczył (Batman relevé Liang) – powolne windy nóg do wysokości nie mniejszej niż 90 stopni (pozycja jest warta kilka sekund, aby naprawić, a następnie powrócić do oryginału).
 • Wielki Jete battement (Wielki battement zhete) – działalność ta może być uznana za tym skomplikowanym zhete Batman, podczas którego istnieje ostry duża szczelina między nogami (w tym przypadku, obróbka powinna wzrosnąć do co najmniej 90 stopni).

Warto zauważyć, że ćwiczenia, co znane jest jako krzyż, w którym stopa jest na przemian do przodu, na boki i do tyłu. Na samym początku ćwiczeń są przeprowadzane w elementarnym charakterze zasadowym. Można go oduczyć później bardziej złożone kombinacje, aby rozwijać plastyczność i łaskę.

choreografia klasyczna dla dzieci

Być może częściej niż w jakimkolwiek innym punkcie, rodzice zapisać swoje dzieci w klubach tanecznych. I nawet jeśli w przyszłości dziecko nie stanie się sławny tancerz baletu, klasy te nie będą pracować dla niego za darmo. Korzyści dla dzieci Choreografia następująco:

 • generacja prawidłowej postawy, a jego korekty;
 • tworzące układ mięśniowy, który jest przeznaczony do zapobiegania od krzywizn kręgosłupa;
 • rozwijania elastyczności i wytrzymałości fizycznej;
 • profilaktyki chorób układu mięśniowo-szkieletowego;
 • Utrata masy ciała i utrzymywanie idealnej masy ciała;
 • Normalizacja narządów przedsionkowych.

Dodatkowo, regularne ćwiczenia pomagają wypracować choreografię piękny chód, naturalny wdzięk i, oczywiście, harmonijny rysunek (co jest ważne zarówno dla dziewcząt i chłopców). Jednakże, jeśli istnieją problemy z układem krążenia, szkolenia powinny być traktowane z ostrożnością. W niektórych przypadkach mogą być przeciwwskazane.

Jak rozpocząć trening tańca?

Paradoksalnie, gra klasyczną choreografię zaczyna się od kroków tanecznych. On jest fundamentem każdej kompoziytsii. Krokiem powinno być jasne, vyvorotnym i tworzyw sztucznych. Podczas szkolenia, niedostateczny rozwój ścięgna Achillesa może być zidentyfikowany, kolanowego lub stawu biodrowego, która jest regulowana za pomocą regularnych zajęć.

Innym ważnym punktem jest biurko. Kręgosłupa powinien być wydłużony pionowo, pośladki i brzuch dokręceniu zmniejszona ostrze pleców i ramion są opuszczone. Jeśli organizm będzie w stanie relaksu, to straci swoją stabilność i równowagę, a zatem ruch nie otrzyma. Oczywiście, po raz pierwszy, to jest na tyle twardy, aby utrzymać swoją postawę, ale po kilku miesiącach regularnych ćwiczeń jest pozycja ciała staje się naturalne.

wniosek

Współczesna choreografia klasyczne – jest wynikiem wielowiekowej pracy praktyków i teoretyków, którzy stworzyli unikalny system ruchów i pozycji, a także język tańca, który jest zrozumiały na całym świecie. W stosunkowo krótkim czasie (historycznych proporcjach od 400 lat – to nie jest tak dużo) taniec ewoluowała od pierwotnej ekspresji emocji i elementu mistycznych rytuałów w prawdziwej sztuki, która nie męczy podziwiania ludzkość.

Niestety, wielu ludzi nadal wierzy, choreografia frywolne rozrywki. Niemniej jednak, jest to nauka. I nawet jeśli taniec nie będzie twój zawód lub hobby na całe życie, zajęcia nie przejdzie niezauważony. Regularne ćwiczenia pomogą Ci stworzyć piękną sylwetkę i postawę, rozwijać sprawne chód, ruchy daje łaskę. Ponadto, będzie ubezpieczony od wielu chorób układu mięśniowo-szkieletowego.