870 Shares 8766 views

Jak narysować owce w etapach?

Kiedy dziecko lubi angażować się w twórczość artystyczną, konieczne jest, aby zachęcić go w jak największym stopniu w tej kwestii. Jeśli dziecko ma ochotę narysować owce, kozy, kociaki lub szczeniaczki, to jest na rozsądnym poziomie, aby wyjaśnić proces tworzenia obrazu. Dzieci okażą się przydatne nie tylko z punktu widzenia rozwoju dłoni, ale również okruchy pamiętają części ciała zwierzęcia i zrozumieć, że każda złożona forma zawsze składa się z prostych.


Ukończenie zadania z dziećmi w różnym wieku

Aby obrazować zwierzęta, dzieci uczą się już w przedszkolu, jednak na tym etapie formularze wyglądają bardzo uproszczone, często nawet nieproporcjonalnie. Dzieci uczą się rysować bardziej realistycznie. Zadania i próbki należy dobierać w zależności od wieku dziecka.

Dzieciak jest zainteresowany robieniem wszystkiego w zabawnej formie. Możesz zasugerować utworzenie własnego gospodarstwa, wykonywanie prostych figurek zwierząt. Dla facetów, którzy chodzą do pracowni artystycznej, lepiej wyjaśnij od razu, że musisz zawsze nakreślić kontury o ogólnym kształcie, stopniowo rysując szczegóły. Dla zwykłych uczniów, którzy nie planują narysować profesjonalnie, wystarczy użyć metody zbierania danych w częściach, to znaczy dodania do głowy pnia, a potem nóg, ogona, i tak dalej.

Zajęcia z wzorami

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak narysować prosty jagnięcina, najłatwiej to zrobić przez okrążenie konturu gotowej próbki. Dzieci szczególnie podobają się tej metodzie. W końcu skorupiak chce, aby jego zwierzęta okazały się prawdziwe. Praca z szablonami, które mogą używać zewnętrznego lub wewnętrznego kształtu formy, pobudzi dzieci do kreatywności. Ponadto dziecko natychmiast zacznie postrzegać, jak zwierzę powinno wyglądać prawidłowo, że łapy, na przykład, nie są pałeczkami, ale konkretnym kształtem. Wykonywanie takich zadań pomoże dziecku zrozumieć, jak narysować owce ołówkiem, krową, świnią – niezależnie od zwierząt. Nauka pracy z szablonami, dzieciak z łatwością przejdzie do następnego kroku.

Jak narysować owce w etapach

Po pierwsze, nauczyć się zasady profesjonalnego podejścia. Polega on na wykonaniu ogólnej formy, poprawnej lokalizacji obiektu w arkuszu, a następnie opracowaniu szczegółów. Tak więc etapy tworzenia obrazu będą następujące:

1. Cienkie linie wskazują wielkość zwierzęcia. W tym przykładzie najlepszy jest format poziomy. Jak widać, ciało jest wykonane w kształcie prostokąta, głowa jest trójkąta, a łapy są jak paski.

2. Proste kształty geometryczne okrągłe, przekształcając je w rozpoznawalne kontury owiec.

3. Stopniowo wyciągnij wszystkie szczegóły. Usuń linie konstrukcyjne.

Powstały obraz może być malowany lub nanoszony ołówkiem.

Przenoszenie tekstury wełny

Jeśli chcesz uzyskać realistyczny obraz, nie tylko pomyśl o tym, jak narysować lambę liniowo, ale również, na przykład, przetwarzać tonalne. Tutaj najważniejsze jest naturalne i naturalne, aby pokazać liczne loki miękkiej skóry owczej. Najlepsza tekstura ma postać falistych linii. Mogą być zarówno oddzielnymi elementami, jak gdyby przez ciągłe "pajęczyny" zakryć ciało zwierzęcia. Nie zapominaj, że ta krępująca chmura również ma światło i cień.

Ciekawe jest wykonanie jagnięcia w kolorze. Możesz dać dziecku możliwość fantazji i twórczego podejścia do kolorowania obrazu. Ciekawe jest spróbowanie przekazać teksturę wełny szczotką szczecinową, próbując poruszyć dłoń w spiralę. Więc możesz dostać wiele małych loków. Inną opcją jest gruntowanie kawałka waty, namoczonej farbą lub użycie metody natryskiwania, gdy drobne kropelki rozpryskują się przez grzebień. Można nawet użyć metody nakładania z zwojów kolorowego papieru, nici. Dziecko z przyjemnością udzieli ulgi od jasnej plasteliny. Więc istnieje wiele możliwości twórczego zatrudnienia z dzieckiem.

Jak narysować baranka w kroku ołówkiem

Inny przykład ilustruje zupełnie inne podejście do tworzenia obrazu. Ciało zwierzęcia jest, jak to było, złożone z oddzielnych szczegółów, poprzez ich stopniowe dodawanie. Ta metoda jest wygodna dla początkujących przy użyciu siatki pomocniczej. Pozwala uzyskać obraz proporcjonalny. Kiedy konstrukcje są wykonywane z oka, może okazać się, że na arkuszu nie masz nóżek lub ogona, jeśli początkowo zrobisz inne części za duże. Lepiej jest natychmiast ocenić cały obiekt i w przybliżeniu określić stosunek elementów. Jak narysować jagnięcina w ten sposób, patrz poniżej. Praca składa się z następujących kroków:

1. Utwórz głowę z uszami.

2. Szczegóły kufra, dodać tułów.

3. Narysuj nos, zacznij tworzyć teksturę wełny.

4. Projektuj ogon i obie pary łap.

5. Zakończyć sierść i łapy.

6. Zakończ zdjęcie.

Zdjęcie dla przedszkolaka

Jeśli szukasz informacji na temat narysowania baranka dla małych dzieci, możesz wziąć prostą próbkę, psychicznie ją rozkładać na części, jak w poprzednich przykładach i wyjaśnić program dla dzieciaka. Ta opcja jest doskonała i jako zabarwienie.

Merry muzzles

Bardzo często jest konieczne przedstawienie zwierzęcia nie do końca, ale, na przykład, tylko głowa. Może to znacznie uprościć zadanie. Zaproś dziecko, aby pokazał na kartce zwierzę, które wychodzi przez okno lub zza płotu. W tym przypadku nie musisz wykonywać skomplikowanych konstrukcji, wystarczy tylko kilka wierszy. Jeśli dziecko zapyta, jak narysować kaganiec jagnięcego, łatwo mu wytłumaczyć na gotowych przykładach.

Pierwsza próbka pokazuje uproszczony, ale bardziej realistyczny, niż reszta, obraz. Uczyń to bardzo proste. Zbuduj pionową oś symetrii. Skupiając się na niej, po lewej i po prawej stronie, narysuj ten sam kształt głowy, uszu, kręgów oczu i źrenic, loków nozdrzy, uszu. Na górze dodaj "lekką chmurę" grzywaczy jagnięcych. Taka prosta forma może być użyta nawet jako szablon.

Druga próbka wygląda bardziej karykaturalnie, ale też całkiem do przyjęcia. To jest zrobione łatwo. Aby uprościć konstrukcję zaznacz pionową oś symetrii. Narysuj koło pomocnicze lub elipsę. Narysuj stylizowaną fryzurę. W równej odległości od linii środkowej, uszy, oczy i uproszczone dno twarzy.

Trzecia opcja jest wykonywana w ten sam sposób łatwo i szybko. Dziecko będzie w stanie zrobić wszystko, co zechce.

Więc nauczyłeś się narysować baranka w kroku kroplą. Korzystając z gotowej instrukcji krok po kroku, możesz to łatwo zrobić. Kolejność działań będzie taka sama podczas tworzenia realistycznej i uproszczonej wersji, a także kufy zwierzęcia. Proces twórczy z pewnością przyniesie Ci przyjemność i dziecko.