613 Shares 5482 views

Bezmocz – co to jest? Zespół bezmocz: rodzaje, przyczyny, objawy i leczenie

Jeśli nie natychmiast szukać pomocy medycznej dla chorób nerek lub nie właściwie leczone, może stać się chorobą przewlekłą i doprowadzić do poważnych zaburzeń w organizmie.

Patologicznego, który charakteryzuje się całkowitym zaprzestaniu moczu wchodzącego do pęcherza lub zmniejszenie jego objętości dziennej nazywa bezmocz. Co to jest i jakie są przyczyny takiego stanu?

Co się dzieje, bezmocz. przyczyny

W zależności od przyczyny choroby sprowokowany, jego rozwój może być ostre lub stopniowe. Na początku choroby osoba może czuć się zadowalające, dzięki funkcji kompensacyjnej innych organów, które są zaangażowane w podporze homeostazy. W przypadku, w którym patologią septycznego wywołanego stan, choroba szybko przechodzi w ostrej fazie. W każdym przypadku wybiera się indywidualny terapii.

Klamry bezmoczu – warunek, który wywołują trudności mechaniczne, takie jak kamienie moczowodu, chorób nowotworowych, wnikanie i innych.

bezmoczu wstępnie nerek rozwija się czy dana osoba ma poważne uszkodzenie układu sercowo-naczyniowe, zamknięcia tętnicy nerkowej i żyły guza w przestrzeni pozaotrzewnowej że ściska naczynia krwionośne, lub ten sam pacjent w stanie, w szoku. Takie warunki są przyczyną upośledzenia krążenia nerkowego.

Nerek bezmoczu głównie powodują zapalenie nerek, co prowadzi do zaprzestania filtracji cieczy nerek.

Przy rozwoju choroby prowadzi obecności glomerulo- i przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nerek, nefroangioskleroz, ostre zapalenie kłębuszków nerkowych, śródmiąższowe zapalenie nerek, zespół policystycznych, zapalenie naczyń. Ponadto, bezmocz nerek może wystąpić z powodu posocznicy, choroby nerek, oparzenia, poważne obrażenia lub po operacji, septycznego aborcji i urodzenia i transfuzji krwi niezgodnej zatrucia grupowej.

Postrenal bezmoczu wywołać zator i skurcze pęcherza moczowego, który uniemożliwia odpływ moczu z nerki.

Powodem tego może być obecność kamieni w moczowodzie, uszkodzenia moczowodu, który powstał w trakcie leczenia nowotworów, które ściskają moczowodów, blizny i nacieków zapalnych.

bezmocz Arenalnaya, co to jest i co może być przyczyną? Opracowanie stan po usunięciu nerki lub aplazja (wrodzona patologii). Występuje, gdy fuzja ujścia cewki moczowej, wad zaworów, skurcz zwieracza pęcherza moczowego.

Odruch bezmoczu występuje podczas zwalniania wpływ na ośrodkowy układ nerwowy w moczu, po wystawieniu na pewne bodźce. Przyczyny może zabiegu, pacjent zanurzenie w zimnej wodzie, ból, kolki nerkowej.

objawy

Objawy chorobowe rozwijać wzrasta z postępem choroby. Na początku choroby nie ma parcie na mocz, po 1-3 dniach nie jest wyraźne zatrucie, co objawia się utratą apetytu, uczucie pragnienia, uczucie suchości w jamie ustnej, nudności. Choroba może towarzyszyć wymioty, zaparcia lub biegunki. Następnie pojawia się coraz więcej oznak OUN. Pacjent cierpi na bóle głowy i bóle mięśni, senność, apatia, osoba może być w stanie hyperarousal lub być zbyt słaby, aby zachwycać. Następna może rozwinąć się niewydolność płuc i układu krążenia, obrzęki obwodowe.

Bez interwencji lekarza może spowodować śpiączkę nerek i mocznicę. Krytyczny okres w bezmoczem jest uważane za ósmy-dziewiąty dzień.

diagnostyka

Pacjent z objawami pokazanych konsultację urologa lub nefrologa, który wyznaczy niezbędnych badań.

W celu określenia dokładnego rozpoznania konieczne jest przeprowadzenie badania kliniczne i biochemiczne krwi, badanie ultrasonograficzne nerkach i pęcherzu. stwierdził również cewnikowania pęcherza, aby wyeliminować objawy ostrego zatrzymania moczu. Po wykonaniu wszystkich badań mogą być zdiagnozowane z bezmocz. Co to jest i co grozi poinformować lekarza, który dobierze najlepsze leczenie.

Co robić

W obecności takich objawów, które są bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego, należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc do lekarza, nefrologa i urologa. Nie warto ryzykować i próbować radzić sobie z problemem na własną rękę. To jest obarczona powikłaniami i jest ogromnym ryzykiem dla pacjenta.

leczenie

Wiele niepokojąca diagnoza bezmocz. Co to jest i jak traktować taki warunek – kwestię opieki nad pacjentem pierwszy.

Zabieg trwa wyspecjalizowani profesjonaliści, przeprowadził gruntowne dochodzenie i ustalić dokładną diagnozę. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań, lekarz będzie wybrać najlepszą metodę leczenia.

Leczenie było skuteczne, konieczne jest wyeliminowanie przyczyn zaburzeń oddawania moczu. Pamiętaj, aby trzymać detoksykacji ciała, środki anty-shock, antybiotykoterapia i inne.

Ostra bezmocz, który pojawia się jako konsekwencja kamieni nerkowych może wymagać pilnej interwencji chirurgicznej. Najważniejszym zadaniem – jest wznowienie przepływu moczu.

Tradycyjne metody leczenia

Po konsultacji z lekarzem, który przepisał podstawowe leczenie, może być stosowany jako uzupełnienie leczenia krajowy:

– Napływ pokrzywy. W celu ich wytworzenia, 50 g trawy umieszcza się w termosach, wylano 1 litra wrzącej wody, nalegają dwóch do trzech godzin. Następnie oziębia się, przesącza się i zużywają 1 łyżka. trzy razy dziennie.

– Napływ gałązek i pąków brzozy. Jedna łyżka suszonego materiału wypełniono z wrzącą wodą (1 łyżka.). Oznacza to konieczne nalegać godziny, następnie przecedzić. natychmiast wypić szklankę naparu.

– Jest to przydatne do regularnego korzystania z bioder nalewki. Aby przygotować pół szklanki owoców dzikiej róży zalać alkoholem lub wódki, nalegać na kilka dni, sączy. Lek ma pięć kropli przez rozpuszczenie w łyżce wody, dwa razy dziennie.

– Mieszaninę soku roślinnego. Mieszane świeże soki: marchew (dziesięć sztuk), buraki (trzy części), ogórek (trzy części). Wypij szklankę rano i wieczorem.

powikłania

Wszystkie rodzaje bezmoczem prowadzić do rozwoju zaburzeń w nerkach. Jest to nagromadzenie produktów przemiany materii we krwi, zamiast usuwać je z moczem. To może powodować rozwój mocznicy.

W przypadku, gdy leczenie lekiem i sprzęt nie jest skuteczna, może rozwinąć mocznicowy śpiączki. Jest to bardzo niebezpieczny stan, który może być śmiertelne, a nawet leczenie nie gwarantuje, że w przyszłości pacjent nie będzie występować w ciężkich następstw neurologicznych.

profilaktyka

W celu zapobieżenia Nie zaleca się rozpocząć i terminowe nerek uczta i dróg moczowych. Ważne jest, aby przestrzegać reżimu picia, regularne przejście badań profilaktycznych, jak zespół bezmocz – warunek, który może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta.