425 Shares 9846 views

Carlos Castaneda. „The Art of Dreaming”: jak zarządzać swoje marzenia

Do tej pory wiele twierdzą, jak odnosić się do pracy Carlosa Castanedy jako fikcji lub jako antropologiczne badania? Jeśli przyjmiemy tezę, że wszystko jest opisane w książkach pisarza – prawda, i z odpowiednimi praktykami może ujawnić swój umysł, aby powrócić do równoległej rzeczywistości, świat staje się inny. "The Art of Dreaming" – to bardzo ważne zadanie w dziele pisarza. Oznacza to, że zawiera ona opis niektórych skutecznych praktyk w zakresie realizacji snu.

Ścieżka życie Carlos Castaneda

Po duchowej praktyki „ducha wojownika”, co oznacza pełne kasowanie historii osobistej, Castaneda starannie ukrytych wiele fragmentów jego biografii. Tylko nie wiem nawet rok jego urodzenia. uwaga badaczy pisarza tylko różnica między 1925 i 1935, w których rzekomo mogłyby się urodzić. Castaneda został oficjalnie małżeństwem przez 15 lat, ale po sześciu miesiącach małżeństwa pozostawił żonę jego ezoterycznej misji. Nikt inny nie wiedział o jego dokładnej lokalizacji. Innym znanym faktem – jest dostać doktorat z antropologii na Uniwersytecie w Kalifornii w 1960 roku.

Ale ważne jest, sposób jego fizycznego ciała, jeśli najważniejszą rzeczą, którą opuścił w książkach?

Nauki Don Juana

Byłem tam w rzeczywistości, główny bohater w twórczości Castanedy, jest teraz trudno znaleźć, jeśli nie niemożliwe. życie pisarza jest owiana wieloma tajemnicami. Przez wiele lat był zagubiony w dziczy Meksyku, studiując starożytne szamańskie rytuały i ściśle komunikować się z grupą magów, szef, który był słynny Don Juan. Wielu badaczy uważa, że jest to zbiorowy wizerunek kilku czarodziejów.

Jeśli izolatu z nauk mistycznych komponentu Don Juana, masz doskonały program treningowy tak, że w ogóle. Ścieżka do opanowania wiedzy jest trudne, wymagające pełnego zaangażowania i maksymalne zanurzenie w badaniu. Don Juan należy do wielu wnikliwych uwag na temat, jak przezwyciężyć lęk przed wiedząc, jak się uczyć, jak zarządzać i jak robić przeszkód w jego realizacji.

Zanurzenie go w sztuce odzwierciedlenie w książce „nauk Don Juan”, „Tales of Power” Castaneda. „Sztuka śnienia” jest poświęcony metod kontrolowania umysłu podczas snu. To niezwykła książka.

Carlos Castaneda "The Art of Dreaming"

Książka poświęcona jest szczegółowym opisem praktyki wprowadzania przytomność w innych obszarach percepcji poprzez sny. Don Juan nazywa marzenia drzwi do równoległego świata, tak różne od naszego, a jednocześnie bardzo podobny do niego. W tym wszechświecie, człowiek może żyć, a nawet umrzeć. W studiując sztukę śnienia ważne zadanie to opanować zdolność do kontrolowania ich uwagę. Jak również w życiu codziennym, nieświadomie chwycić wiele wydarzeń i obiektów, umieszczając je w swojej pamięci, a także podczas snu należy zauważyć, że coś rzuca nam podświadomość. Ale co najważniejsze – nauczyć się robić to świadomie.

Może zwykłym człowiekiem, aby zrozumieć sztukę śnienia?

Jest to chyba najbardziej palącym problemem, który trwa ktoś zainteresowany ezoteryczną filozofię meksykańskich szamanów. Pomimo dość szczegółowy opis praktyce kontrolowany sen, wzmianki o magicznych kroków, wymaganych do kontroli, są w sposób bardzo zawoalowany. Książka „The Art of Dreaming” nosi pewne podobieństwo do czysto praktycznego przewodnika, byłoby oczywistym zaprzeczeniem filozofii Don Juan. Po tym wszystkim, zgodnie z jego wypowiedzi, bezpośrednie odpowiedzi dać nic dopóki człowiek nie będzie otwarty do zrozumienia. I tych, którzy przybyli do tego miejsca, nie trzeba żadnych przewodniki. Wiedzy w nas, musimy po prostu pozwolić mu otworzyć się na nas.