543 Shares 6268 views

Co mam zrobić, jeśli moja teściowa ją wyciągnęła?

W dzisiejszych czasach wiele synów często skarży się na niespełnione relacje z matką męża, argumentując dosłownie, że jej teściowa "dostała". I to wyrażenie jest często wypowiadane nie tylko przez tych, którzy po prostu poślubili i nie mieli czasu na adaptację do nowych krewnych, ale także tych, którzy mają już dość przyzwoite doświadczenie. Co zrobić w sytuacji, gdy druga matka po prostu nie daje życia i stale ingeruje w jej niezbędne i niepotrzebne porady? Jedno jest pewne: jeśli masz "swoją teściową", to już nie powinieneś cierpieć więcej, bo jeśli nie ograniczasz tej interwencji w czasie, to będzie się gorsze.

Środki ostrożności

Na początek, gdy dorosła para małżeńska mieszka z rodzicami w tym samym domu, który nie należy do nich, to prawie zawsze ma wiele trudności. Wcześniej, gdy ludzie żyli w dużych rodzinach, w których istniały co najmniej trzy pokolenia, pojawiły się takie pytania, ale były wyrównywane przez fakt, że w takich warunkach większość żyła, a sytuacja ta była ogólnie przyjęta. Status i wpływ każdego członka rodziny zależy od jego wieku. Teraz wszyscy dążą do uzyskania niepodległości, a zatem takie warunki dla większości młodych ludzi są nie do przyjęcia. Dlatego, aby nie "dostać" teściowej, początkowo trzeba było zaplanować odrębne życie, niezależnie od rodziców zarówno od męża, jak i od żony. Niech będzie wynajmowane niedrogie mieszkanie, niech będzie trudne, ale nikt nie powstrzyma cię od budowania własnego szczęścia rodzinnego.

Co mam zrobić, jeśli moja teściowa "dostał"? Praktyczne wskazówki

Prawdopodobieństwo, że synowa i mąż jej męża staną się wspaniałymi przyjaciółmi, jest taka sama, jak prawdopodobieństwo, że staną się nieprzejednanymi wrogami. Prawdziwe przypadki, gdy nie mogą się spotkać razem, w rzeczywistości, bardzo niewiele, a jeśli zdarzają się, są one związane zarówno z umysłowymi niepełnosprawnościami, jak i patologiczną pętlą syna. Wszystkie inne przypadki mogą i trzeba je pokonać. Jeśli teściowa "wydostała się", po pierwsze musisz spróbować zadzwonić do niej na szczerą rozmowę. Postaraj się umieścić siebie na swoim miejscu. Matka nie jest tak łatwa, aby uwolnić dziecko, w które całe życie zostało zainwestowane. Dlatego warto spokojnie wyjaśnić, że kochasz swojego syna nie mniej niż ona. Staraj się cicho słuchać zaleceń i rad, niech miło będzie, ale jednocześnie, działaj zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Czasem powodem jej zepsucia jest zazdrość. W tym przypadku córka postrzegana jest jako najeźdźca, który "otoczył" i zabrał ukochanego syna. W takim przypadku musisz zapytać bliskiej osoby, aby zwróciła większą uwagę na matkę, aby nie czuła się uczuciem. Oto inny dobry sposób, który możesz wykorzystać, jeśli teściowa pozbawi ją go z ekonomicznych problemów. Nazywa się to "terapią prowokacyjną". Jeśli druga matka chce dać radę, to z jej nieoczekiwanym wyrazem, radością i odniesieniem do jej zatrudnienia powierza jej wszystkie przypadki, w których (w jej opinii) lepiej rozumie. Potem szybko chodź do pracy lub z jakiegoś innego powodu, a wieczorem, z całego serca, dziękuję i powiedz, że cię przeraziła. Najważniejsze jest zdobycie siły ducha i odwagi w tym okresie przejściowym. I tam, widzisz, wszystko stopniowo się poprawi.