469 Shares 9848 views

Kora mózgowa dzieci u dzieci

Kośćca mózgu u dzieci, lub wodorostów, niestety, jest wspólną patologią od urodzenia. Do pewnego stopnia jest rozpoznawany u wielu niemowląt. Zwykle upuszczenie występuje z powodu nadmiernego gromadzenia się płynu w mózgu lub z powodu naruszenia jego normalnego odpływu. W tym przypadku sama ciecz wywiera nacisk na mózg, a przedłużone ciśnienie może powodować obrzęk mózgu i śmierć. Dlatego obrzęk mózgu, którego leczenie rozpoczęto najwcześniej, ma bardziej pozytywne przepowiednie niż zaniedbywana choroba.

Kora mózgowa u dzieci może być wrodzona i nabyta, ale w większości przypadków ta choroba jest wrodzona, a patologia rozwoju powstaje w łonie matki.

Objawy upuszczeń są widoczne natychmiast po porodzie, ale niektóre matki są opowiadane o tej diagnozie przed urodzeniem dziecka, zgodnie z wynikami badania ultrasonograficznego. Jeśli diagnoza jest dokładna, a patologia nie jest zgodna z życiem, lekarze nalegają na sztuczne urodzenie lub aborcję.

Jeśli dziecko już się urodziło i nie wykryto kropli mózgu, można je ustalić zgodnie z określonymi oznakami. Należą do nich:

– Bardzo duży rozmiar głowy;

– zwiększenie rozmiaru głowy w pierwszych tygodniach życia dziecka;

– Convex fontanel;

– drażliwość;

– napady padaczkowe podobne do epilepsji;

– wymioty;

– opuszczanie gałek ocznych.

Są to pierwsze oznaki, w których rozpoznano u dzieci upuszczenie mózgu. Później takie dzieci są opóźnione w rozwoju, są nadmiernie drażliwe, agresywne, uczą się późno chodzić, są niezdarne, cierpią z powodu utraty pamięci, zdezorientowanej świadomości, mogą mieć nietrzymanie moczu.

Przyczyny opadnięcia mózgu są dość skomplikowane. Aby je zrozumieć, zwróćmy trochę uwagę na fizjologię. Mózg w jego kompozycji przypomina miękką galaretowatą masę, która zdaje się unosić się w czaszku i utrzymuje się "na powierzchni" płynu mózgowo-rdzeniowego. Ten sam płyn wypełnia komory, zlokalizowany w głębi mózgu. Płyn mózgowo-rdzeniowy ma wylot – przez naczynia i kanały, które wchodzi do przestrzeni pomiędzy czaszką a mózgiem, a następnie jest pochłonięty krwią. Aby płyn był zrównoważony, jego wytwarzanie, krążenie i wchłanianie powinny być normalne. Na tym zależy i wskaźnik ciśnienia śródczaszkowego. Jeśli istnieją patologie, które kolidują z wypływem płynu mózgowo-rdzeniowego (np. Zwężenie komór, zaburzenia wchłaniania), to istnieją patologie, takie jak wodochłonność wodorostów.

Kora mózgowa u dzieci jest najczęstsza z powodu przedwczesnego porodu, problemów matki z urodzeniem dziecka, zakażenia w macicy, patologii rozwoju (nowotworu kręgowego).

U starszych dzieci wodochłonność wodoru może wynikać z guza mózgu, urazu głowy, infekcji ośrodkowego układu nerwowego.

Jeśli zostaną wykryte objawy zdrowia dziecka, rodzice powinni skonsultować się z lekarzem. Na wodogłosce mogą wskazywać objawy, takie jak długie i częste płaczenie u dziecka, problemy z karmieniem, osłabienie ruchów głowy i szyi, ataki uduszenia, zwiększona pulsująca czcionka.

We wczesnym stadium choroby wskazano konserwatywne leczenie. Postępujący obrzęk mózgu u dzieci wymaga operacji. Większość operacji wykonywana jest przez manewrowanie, gdy specjalne spustowe odprowadzają płyn z mózgu do jamy brzusznej. Ogromnym minusem tej metody jest potrzeba zastąpienia niewolników, które są nie do porządku. Ta operacja jest dość kosztowna. W chwili obecnej opracowano technikę neuroendoskopii, która może uratować życie dziecka cierpiącego na tę chorobę.