329 Shares 7242 views

Kościół Grobu Świętego w Jerozolimie

Kościół Grobu Świętego w Jerozolimie – centrum całego chrześcijaństwa w naszym świecie. Ta religia łączy jedna trzecia całej populacji globu. Grobu Świętego znajduje się dokładnie w miejscu, gdzie Chrystus został ukrzyżowany, pochowany i gdzie został wskrzeszony.


Struktura świątyni nie jest łatwe, łatwiej jest zrozumieć obecność systemu, ponieważ jej terytorium jest nie mniejsza niż 40 budynki. Grób przedstawia mocowanie Golgota, co nastąpiło krucyfiks Chrystusa i jaskini grobu. Na dole są ułożone podziemne korytarze, jednak przechodzą na nich kilka wybranych. Unikalne i że różne części kościoła należą do różnych wyznań: prawosławnego, katolickiego, koptyjski, syryjski, etiopski i ormiański.

Historia świątyni

Historia świątyni jest bardzo ciekawy – jest całkowicie zniszczony i odbudowany trzykrotnie. Budynek, w którym pojawia się wzrok pielgrzymów dzisiaj, zostało odbudowane po pożarze, który miał miejsce w 1808 roku. Po pewnym czasie w świątyni spadła niespodziewanie główną kopułą. Przywrócenie tej kopuły doszło za panowania Mikołaja I. Środki na odbudowę zostały przyznane z rosyjskiego i francuskiego skarbu.

Pierwsza świątynia, znajduje się na Grobu Świętego został zbudowany w czasach Konstantyna Wielkiego, który planował zbudować najpiękniejszy istniejących kościołów w kraju. W 614 było pierwszym zniszczenie świątyni – dziełem króla perskiego Khosroev II. Odzyskiwanie zajmuje patriarcha Ierusalimskiy skromny. Odbudować był tylko niektóre części świątyni.

W 1009 Grobu Świętego został zniszczony po raz drugi, to miał rękę w Arabów. W tym czasie, aby odbudować świątynię w XII wieku. Cesarz Bizancjum Konstantyna Monomacha zbudowano nową świątynię Grobu jednak powtórzyć poprzednią strukturę piękna i elegancji to nie udało. W 1130 krzyżowcy niewoli do Jerozolimy, postanowił odbudować świątynię i przywrócić dawną urodę. Ale budynek był zbyt kruchy, to prawdopodobnie tymczasowe.

Po zniszczeniu miały miejsce w XVI wieku, a dokładniej jego demontaż. Odbudować Grobu Świętego postanowił cesarza Karola V i jego syna Filipa. Struktura ta istniała do 1808 roku, po którym wybuchł pożar.

Świątynia dzisiaj

Obecnie istnieją trzy elementy: pierwszy z nich – Temple of Kalwarii, drugi – kaplica Grobu Bożego, trzeci – Kościół Zmartwychwstania. Każdy człowiek wszedł do świątyni w Jerozolimie, od razu widzi „namaszczenia kamień”, który znajduje się naprzeciwko wejścia. Dalej jest puste ściany katedry Zmartwychwstania. Przewodnicy nazywają to wewnętrzna ściana świątyni, znajdującej się w budynku głównym. Jeśli skręcić w prawo, widać wejście do Kalwarii. Z lewej strony pozostaje centralnym rotunda świątyni. Na wierzchu pyszni niebieską kopułę. Wokół rotundy jest kolumnada z 18 kolumn, a na jego środku znajduje się kaplica marmur, który jest nazywany Edicule. Jest to centrum wszystkich budynków w tym miejscu został pochowany Chrystusa. Zbudowaliśmy tę kaplicę w 1810 roku. Jego lokalizacja jest interesująca, ponieważ obejmuje jaskinię gdzie istniała śruba od ciała Chrystusa. Jaskinia jest podzielone na dwie części – rzeczywistego kaplicy Anioła i jaskini Grobu Świętego. W jaskini jest „Ławica” w postaci złoża, gdzie leżało ciało Chrystusa.

Obecnie „Ławica” jest ołtarz dla liturgii. Długość tej „ołtarzu” 2 m, szerokość – 1,5 m. Podszyte „Ławica” płyty z białego marmuru. To rozciąga się długi cracka, który był podstawą dla wielu legend. Oświetlona jaskinia lamp Grobu Świętego 43. Każdy dzień stawia sobie trzy liturgie „Ławica” – prawosławny, ormiański i katolika.

Zaraz po wyjęciu z świątyni, można przejść do Kalwarii, łamiąc 18 kroków. Kalwaria Temple – jest to dość mały pokój, w którym źródłem światła jest jedno okno. Na miejscu kaźni krzyża jest teraz na tronie przeprowadzenia bezkrwawą ofiarę.