217 Shares 3281 views

„Mercedes GLK 300”: specyfikacje techniczne i opis popularnego niemieckiego crossovera

"Mercedes GLK 300" został wydany w 2008 roku. To było wtedy, że prezentacja pierwszego modelu nowego crossovera, stworzony w oparciu o wszystkie koła wagonu stacja napędu C-Class. Zajęło to dużo czasu – samochód musiał przejść pewne zmiany w odnowiony. Jednak wciąż jest zapotrzebowanie i sprzedany.


Projektowanie i wnętrze

To wygląda „Mercedes GLK 300” Jak przystało na prawdziwy crossover. Jego oryginalny projekt, który jest zdominowany przez czyste linie i formy posiekane. Masywna krata chrom i charakterystyczny „look” reflektory sprawiają, że samochód wygląda jeszcze bardziej spektakularne, jak również ulgi zderzak z wlotem powietrza. Więcej dodaj agresywnych oryginalność potężne nadkola, kilka wydłużony kaptur i zaokrąglone narożniki dachu.

Wnętrze „Mercedes GLK 300” jest wykonany, aby dopasować zewnątrz samochodu. Oczywiście, wyłącznie wysokiej jakości materiały zostały wykorzystane w dekoracji. Ponadto, wygląda nie tylko piękne, ale również bardzo przyjazny dla użytkownika. Kontrole są dogodnie położony, odczyty instrumentu są odczytywane bez trudności. Przeniesienie przełącznik nie jest przez selektor oraz z drążka, umieszczony na kolumnie kierownicy. I oczywiście, jeden z najważniejszych marki – to eleganckie pudła. I kolejna 6-calowy ekran multimedialny. Na konsoli środkowej są widoczne różne przyciski i dźwignie. Wszystkie znajdują się logicznie i wygodnie. Tak, że nic nie będzie rozpraszać kierowcy od drogi.

Co pod maską?

Model GLK jest dostępna dla rosyjskich klientów z czterech silników. Są to zarówno jednostki wysokoprężne i benzynowe. I „Mercedes GLK 300” – jest to po prostu wersja z silnikiem 250-konnym. To przyspiesza do 100 km / hw 7,5 sekundy. I zużywa około 8,5 litra benzyny na sto kilometrów w cyklu mieszanym. Jest to druga wersja władzy. W pierwszej kolejności jest to model GLK 350. Ona pod maską montowany jest 306-konny silnik, dzięki czemu samochód przyspiesza do „setki” zaledwie 6,5 sekundy. To prawda, nie zużywa ona 8,5 do 9 litrów benzyny. Krótko mówiąc, należy powiedzieć o silnikach wysokoprężnych. Modele z urządzeń pracujących na olej napędowy, znany pod numerami 220 i 250. Sygnał wyjściowy 170 i 204 litrów. a. odpowiednio. Zużyciu paliwa – 6 i 6,5 litra w cyklu mieszanym.

parametry techniczne

To dźwięk pełna nazwa, która jest crossover z „Mercedes»: GLK 300 4MATIC. Ostatni konsola oznacza, że napęd na wszystkie koła samochodu. I zaproponował tylko 7-stopniowy „automatyczne”, znany jako 7G-TRONIC PLUS. Ponadto, urządzenie może pochwalić obecność elektrycznego wspomagania kierownicy.

Ale transmisja zasługuje na szczególną uwagę. Po tym wszystkim, zapewnia najbardziej komfortową jazdę – bez wszystkich drga i szarpnięć. A wszystko za sprawą faktu, że różnica przełożeń między najwyższym i najniższym szczeblem wzrosła. I jeszcze pudełko ma specjalną funkcję: „Start / Stop IVF” Że zatrzymuje silnik, gdy pojazd znajduje się w korku lub na rozdrożu. To oszczędza paliwo. I, oczywiście, nie może jednak zadowolić dostępności trybów pracy skrzyni. Kilka z nich. Są ekonomiczne, sport i tryby manualne.

sprzęt

Nawet w wersji podstawowej „Mercedes-Benz GLK 300” ma cały sprzęt, który po prostu może się przydać. Jest to 2-strefowa klimatyzacja automatyczna, elektrycznie regulowane siedzenia i podgrzewane lusterka, komputer pokładowy, Odtwarzacz CD z MP3, 5-calowy ekran TFT, jak również wiele innych funkcji.

Oprócz powyższego, samochód posiada obecność kół ze stopu metali lekkich z oponami 235/60 R17, hamulce Adaptacyjne hamulcowe (co ułatwia przejście poważnych sytuacjach drogowych), ESP, ETS, ASR i ABS. Nawet napędzany elektrycznie podgrzewane lusterka ten model są dostępne. Wygodny system parkowania w ogóle ma dziesięć czujników, które monitorują przednią i tylną część urządzenia podczas manewrowania.

zarządzanie

Ten samochód jest bardzo silny, „torquey” silnik. „Mercedes GLK 300” chwali i inne cechy, które sprawiają, że zarządzanie to crossover prawdziwą przyjemność. Poza napędem na wszystkie koła 4MATIC, model ten posiada wysoką jakość i niezawodne zawieszenie. Przód kosztuje 3-link niezależne typu konstrukcji. Tylne – układ wielowahaczowe. absorbery napełniania gazem są aktualizowane układ amortyzujący, że zmiana amplitudy drgań w zależności od tego, co kierowca jeździ powłokę.

Konfiguracja i cena

GLK 300 jest dostępny z czterema różnymi pakietami wyposażenia. Ten „komfort”, „komfort plus”, „luksus” i „sport”. Oraz wykaz urządzeń oferowanych w tych pakietów jest niezwykle szeroka. Ponieważ koszty przeniesienia przynajmniej niektórych opcji. Ten przegląd okrągła komora, która pozwala kontrolować przestrzeń w przedniej części urządzenia, a za nim. Jako adaptacyjnego tempomatu i systemu kontroli światła głowy, która automatycznie dostosowuje jasność oświetlenia. Jest to opcja, która kontroluje „martwe strefy”. A system, który zaczyna wibrować kierownicę jeśli kierowca traci czujność i zaczyna odchodzić od pasów. Opcja, która określa kierowca zmęczenie, jest również na liście opcji. Jako kontrolę prędkości na gradiencie dół.

Ta zwrotnica jest bardzo popularny. „Mercedes GLK 300” wydany nawet radiowy sterowany samochód elektryczny. Ale teraz nie o to chodzi. Na koniec warto powiedzieć kilka słów na temat wartości samochodu. Teraz maszyna jest w idealnym stanie do 2015 roku (ale b / r) w kompletny zestaw będzie kosztował około 2,3 mln rubli. Nowa cena samochodu wyniesie około 2,5-2,6 mln.