609 Shares 8212 views

Admiral Li Sun Sin: Biografia, kariera wojskowa

Słynny koreański admirał Li Sun Sin, który żył w 1545-1598 gg., Jest jednym z głównych bohaterów narodowych w kraju. Poprowadził flotę podczas wojny z Japonią. Strategia i taktyka są również znane z tego, że nie stracił ani jednej bitwy (wszystkie ze względu na jego 23 bitwy morskiej).


wczesne lata

Przyszły admirał Li Sun Sin urodził się 28 kwietnia 1545 roku. Był rodem z kapitału – Seul. Dziecko zostało opuszczone z Leigh. Jego przodkowie byli wśród szlachty koreańskiej wojskowej. W 1555 roku, ojciec chłopca został aresztowany za wspieranie represjonowanych przeciwników władz.

Ze względu na to, co stało się potem, admirał Li Sun Sin przeniesiony do prowincji przez długi czas i otrzymał status politycznie zawodne. Teraz urzędnik kariera została zamknięta do niego. Młody mężczyzna postanowił poświęcić się do wojska. W Korei, wojsko zostały uznane drugiej klasy. Są gorsze wpływem biurokracji.

W 1576 roku Li Sun Sin zdał egzamin i został oficerem w armii koreańskiej. Został wysłany do służby w małej północnej twierdzy. Jego obowiązki obejmują ochronę kraju przed najazdami koczowniczych plemion sąsiednich.

Mianowanie admirała

Dzięki talentów i umiejętności Yi Sun Shin w 1591 roku stał się admirałem floty koreańskiej. W tym czasie, końcówka kraju przygotowuje się do nadchodzącej wojny z Japonią. W wojsku, istnieje potrzeba pilnych reform. Żołnierze i marynarze mają słabą dyscyplinę. To może odgrywać rolę śmiertelny w razie konfliktu zbrojnego z sąsiadami.

Dlatego Admiral Li Sun Sin rozpoczęła wdrażanie nowego zamówienia w marynarce. Był to system kar i nagród. Jeśli żołnierz lub oficer został złapany na naruszenie ustawy, został poddany karze publicznego. Takie przepisy pozwalają szybko pozbyć armię nieprofesjonalnego personelu. Wielu z nich dostaje się do wysokich stanowisk z powodu pokrewieństwa i nepotyzm. Teraz w ich miejscu były zdolne żołnierzy. Gone są przeszkody dla ubogich, którzy chcieli służyć ojczyźnie i wspiąć się po drabinie kariery.

Admiral Li Sun Sin ustalił dostaw broni i odzieży dla żołnierzy. Gdy oficer wstał tylko na czele floty, musiał zmienić przestarzałe i po prostu zgniłe statki, które przez wiele lat stał w portach całego. Budżet armii jest teraz uzupełniane przez wkłady handlu prywatnym, pozwalając szybko przynieść floty w porządku. Po raz pierwszy nauka o morzu zostały zorganizowane przez wiele lat.

Taktyka i reformator

Dzięki latach rozwoju strategicznych umiejętności koreańskiej Admiral Li Sun Sin stał się ekspertem w dziedzinie taktyk bojowych. Jego reforma wojska wpływa nie tylko kwestie organizacyjne, ale również samej struktury i składu floty. Admiral sobie sprawę, że przyszłość zdalnego bitwy. W związku z tym, że wzrosła liczba łuczników i strzelców. Od początku jego dowództwem nowych rodzajów broni.

Kiedy rewolucyjne statki Geobukseon stanął także Admiral Li Sun Sin. Admiral osobiście zmienił konstrukcję starszych modeli i zaproponował, aby rozpocząć budowę nowego typu statku. Ze względu na pojawienie się tych statków również stał się znany jako „żółwie”.

Dla większych płyt powlekanej systemu bezpieczeństwa. Długość statku było około 30 metrów. Przód ustanowiony głową przerażające smoka. Statek miał wysokie osiągi. Projekt składał się z dwóch masztów oraz dwa żagle. Statek został manewrowania – może się okazać dosłownie stoi.

Wybuch wojny z Japonią

W 1592 roku armia japońska rozpoczęła inwazję Korei. To zdarzenie nie było nieoczekiwane. Rok wcześniej japońskiego gubernatora Korei poprosił o zgodę na przechodzą wojska. Jego celem było Chinach. Jednak Koreańczycy nie pozwolił na jego terytorium obcych wojsk. W Seulu obawiali przemocy „gości” lub odwetowy atak Chiny.

Kiedy Japończycy odmówiono, kraj rozpoczął przygotowania do wojny nieuniknione. Konflikt dyplomatyczny wstępnie podgrzewane ambicje narodu wyspie. W przeddzień Japonii była zjednoczona pod wyłączną władzę Toyotomi Hideyoshi. Teraz chciał przeprowadzić skuteczną kampanię na konsolidację swój wpływ w domu.

Błyskotliwe zwycięstwa koreańskiej Navy

W kwietniu 1592 roku szef całej floty koreańskiej oprzeć japońskim ataku, został mianowany admirał Li Sun Sin. Imdzhinskie wojna – tak później historycy nazwali konflikt między sąsiadami. Yi Sun-Sin było konieczne w celu wykazania skuteczności własnych reform, które pełnił przez kilka lat przed konfrontacją.

Pierwszy poważny test dla floty była bitwa morska podczas Tanhpo. Na początku wojny, admirał zadebiutował główną siłą uderzający Geobukseon – statki nowego typu, nie na długo zanim zabrał ich na pokład. W pierwszej walce koreański granatowy zatopiony 72 statek wroga. W przyszłości admirał nadal uśmiech szczęścia. Nigdy nie przegrał bitwę.

Plany zostały udaremnione przez komendę japońskiej. Założono, że pół miliona osób inwazji Korei. W rzeczywistości liczba ta była znacznie niższa. Ponadto armia jest nadal miejsce w Korei, został odcięty od dostaw sprzętu, materiałów i tak dalej. D. ogromny wkład do strategicznego klęsce Japończyków wprowadzono Admiral Li Sun Sin. Film jest o bohatera narodowego, podjął w czasach współczesnych, pięknie opowiada o tym, jak słynny dowódca marynarki wziął kluczowe decyzje i pokonał wrogów swojego kraju.

hańba

Dzięki zwycięstwie Yi Sun-Sin japoński zgodził się na rozpoczęcie negocjacji. Tokio kupi czas zregenerować siły i spróbować zaatakować Koreę po raz drugi. Wkrótce Japończycy dowodzić niezwykle szczęśliwy.

W wyższych szczeblach władz koreańskich bały miłości ludowej, która jest wykorzystywana przez admirała Li Sun Sin. Biografia tego wodza była bez zarzutu. W razie potrzeby, może pozbyć się wszystkich zawodników na boisku. Podczas gdy dyplomaci Korei i Japonii próbowało osiągnąć ugody, kapitał intryguje przeciwko Admiral. W wyniku jego na fałszywe oskarżenia uwięzionych i zdegradowany do żeglarzy.

won gyun

Zamiast tego, Lee Sung Sin dowódca floty został mianowany jego dwór rywal Won Gyun. Nowy Admirał nie było wiele talentów i cechy organizacyjne swojego poprzednika. W tym czasie wieść o hańbie Yi Sun-Sin zachęcani przez władze japońskie. W 1596 wojna koreańska został ogłoszony ponownie.

Ze względu na strategiczne błędy Vaughn Gunay koreański granatowy doznał kilka znaczących porażek. Wiele statków zostało zatopionych, inni byli zupełnie niezdolny do pełnienia obowiązków. W bitwie pod Chhilchonnyan Won Gyun został zabity.

Ostatnie zwycięstwo i śmierć

W tym krytycznym momencie, koreański król kiedykolwiek potrzebował talent, który miał admirała Li Sun Sin. Film o tym bohaterze narodowym pokazuje jego upadek i powrót do systemu, jak to było w rzeczywistości. W 1598 roku został przywrócony w randze admirała i zwolniony z więzienia.

Koreańska flota uszkodzone w kilku nieudanych kolizji była słaba pokaz. Pomimo tego, Li Sun Sin nie zamierza się poddać. Zebrał resztki statków i poprowadził ich w ataku na Japończyków.

Decydująca bitwa wojny doszło Imdzhinskoy 16 grudnia 1598. Koreański Navy zatonął 200 japońskich okrętów, pokonany i ostatecznie uratował kraj przed inwazją obcych. Jednak Li Sun Sin został zabity przez zabłąkany pocisk, który został uruchomiony przez wroga. Tragiczna śmierć admirała tylko się legendą w oczach mieszkańców kraju. Dziś w Korei znaleźć wiele zabytków poświęcone bohatera narodowego.