646 Shares 3721 views

Tubo-ucha leczenia i przyczyny

Tubo-zapalenie ucha, leczenie i powody, które będą brane pod uwagę tutaj – to nic jak nieżyt błony śluzowej, która należy do rury słuchowej ucha środkowego. Ponadto, choroba nazywa evstahiitom. Tubo są ostre i przewlekłe zapalenie ucha, katar. W obu przypadkach choroba jest bardzo nieprzyjemne i może spowodować wiele dolegliwości.

Najczęstszą przyczyną jej wygląd staje wynikiem zakażenia układu oddechowego, która rozwinęła się tak, że może przejść do jamy bębenkowej i dźwiękowe rurą. Zakażenie następuje zwykle z grypy lub wirusa choroby dróg oddechowych. Tubo-zapalenie ucha u dzieci mogą być spowodowane przez krztusiec, odra, szkarlatyna, błonicy i wielu innych chorób, które są w jakiś sposób związane z katar górnych dróg oddechowych. czynniki etiologiczne są uważane za gronkowce, paciorkowce i inne.

Tubo-zapalenie ucha, których leczenie w tym artykule będą rozpatrywane i mogą pojawić się ze względu na fakt, że człowiek w obliczu gwałtownych zmian ciśnienia barometrycznego. Na przykład, musiał latać w samolocie lub nagle postanowił sprawdzić się w roli nurka.

Inne przyczyny jej występowania:

– silne krzywizna przegrody nosowej;

– trąbka zaburzenia rura (może to być spowodowane przerostu tylnym końcu dolnej małżowiny) ;

– poszczególne nieprawidłowości anatomiczne.

objawy

Tubo ostre zapalenie ucha środkowego, często występuje w sezonowe zaćmę górnych dróg, jak również w trakcie normalnej grypy. Objawy tego są następujące:

– pacjent nie może oprzeć się wrażeniu, jakby w uchu pełnej wody. W takich przypadkach każda kolej głowy może spowodować oczywisty dyskomfort;

– plotka silnie tłumiony;

– przekrwienie w uszach nie przechodzi.

często pojawia się najbardziej jajowodowo-przewlekłego zapalenia ucha spowodowane długoterminowych naruszania funkcji rurki słuchowego. W tym przypadku nie mogą być poważne problemy z rozprawy.

Jej objawy:

– zmętnienie i odsunięcie od błony bębenkowej;

– zwężenie trąbki słuchowej ;

– zaczerwienienie może wystąpić w niektórych obszarach.

Kilka słów o diagnozie

Zwykle diagnozę stawia lekarz na podstawie badań klinicznych, historii medycznej, audiometrii, otoskopia wyników i danych, które zostały uzyskane w wyniku bada stan rury słuchowej.

Tubo-otitis: lekarstwo

W leczeniu najpierw próbuje przywrócić funkcję rury słuchowej. Leki przeciwhistaminowe i leki rozszerzające naczynia mogą być stosowane w celu uniknięcia pęcznienia w przewodzie słuchowym. Leki te mogą być specjalne krople do nosa. Bardzo skuteczne może być tutaj i fizjoterapii.

Mimo wszystko należy wyeliminować ostre objawy lekarze przepisać pnevmassazh, co może prowadzić do normalnej bębenkowej wnęki. mianowany również czyszczenie ucha. W niektórych przypadkach, za pomocą cewnika z błony bębenkowej, jak również w akustycznych rur wprowadza hormonów glukokortykoidowych i enzymów proteolitycznych.

funkcjonowanie mięśni, które regulują światła jelita do rury słuchowego, można polepszyć za pomocą elektrostymulacji. Leczenie Tubootitis u dzieci powinno być prowadzone z maksymalną ostrożnością.

Oczywiście, ostre zapalenie ucha środkowego, Tubo lepiej niż leczeniu przewlekłym. Przewlekłe zapalenie może prowadzić do trwałej utraty słuchu i innymi nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Tubo-zapalenie ucha, leczenie, które rozważaliśmy, podobnie jak wszystkich innych chorób związanych z uszami, sam w sobie jest bardzo nieprzyjemne. Nie jest zalecane, aby spróbować go pozbyć się, jakby nie właściwie leczone może trwać bardzo długo.