220 Shares 7388 views

Odległość od Feodosiya do Sewastopola przez Simferopol i przez Jałcie

Z Feodosia do Sewastopolu można pójść inaczej. Najszybszym sposobem dotarcia do miejsca przeznaczenia jest jazda samochodem po drodze, która biegnie w przybliżeniu do środka półwyspu. Odległość od Feodosia do Sewastopola nie będzie dłuższa niż 197 km, ale może ona zostać zmniejszona do 182 km, w zależności od preferencji – czasu tranzytu lub jakości trasy. Ponadto, w mieście-bohater można iść wzdłuż wybrzeża obok popularnych kurortów krymskich. Odległość od Feodosia do Sewastopola będzie sięgać maksymalnie 249 km, ale droga jest znacznie bardziej malownicza. Rozważmy szczegółowo wszystkie trasy.

Pójdziemy samochodem

Dla tych, którzy się spieszy, najkorzystniejsze będzie skorzystanie z trasy, wzdłuż której odległość od Feodosia do Sewastopola bez uwzględnienia wejść wynosi 182 km, co może zostać pokonane w ciągu około 2,5 godziny. Trzeba zostawić Feodosię wzdłuż autostrady P23 prowadzącej do Symferopola. Odległość to 115 km. Tor na dwóch pasach ruchu, zasięg jest zadowalający, możesz jechać z prędkością 80 km / h lub nieco szybciej. Na tej stronie znajduje się kilka stacji benzynowych (WOG i Shell), kawiarenek przydrożnych. Czas całej podróży wynosi około 1,5 godziny. Po dotarciu do Simferopolu można jechać po mieście i podążać drogą N-06, która przez Bakhchisaray i Inkerman prowadzi bezpośrednio do Sewastopola. Jego długość wynosi 67 km, co trwa godzinę drogi. Trasa H-06 ma cztery pasa ruchu, a następnie odjeżdża z Levadoka do dwóch pasów ruchu. Po drodze stacje benzynowe (WOG i OKKO), małe kawiarnie.

Możesz nieco rozciągnąć odległość od Feodosia do Sewastopola, ale zwiększyć prędkość i gdzieś przez 15 minut, aby skrócić czas podróży. Aby to zrobić, przed osiągnięciem Inkerman musisz przełączyć się na "drogę prezydencką", stan pokrycia jest bardzo dobry, minąć Sugar Loaf, Sturmovy, Fedyuhinsky Forest Park na Golden Balk, iść na ulice General Melnik i ruszyć wzdłuż niego do centrum Sewastopola. Długość takiej trasy wynosi 195 km.

Od Feodosia po Sevastopol wzdłuż brzegu morza

Kto nie spieszy się i chce cieszyć się pięknymi widokami lub odwiedzić niektóre nadmorskie miasta po drodze, wybierz trasę wzdłuż wybrzeża. Odległość od Feodosiya do Sewastopola samochodem w tym przypadku będzie (z wyjątkiem odchyleń na wycieczki) 249 km, a czas przejazdu trwa od 4 godzin, w zależności od szybkości podróży.

Z Feodosia droga poprowadzi Sudak, Alushta, Gurzuf do Jałty. Długość trasy wynosi 171 km, minimalny czas podróży wynosi 2 godziny i około 40 minut. Dalsza od Jałty trasa prowadzi przez Alupkę, Simeiz, Foros do miejsca docelowego. Długość tego odcinka drogi wynosi 78 km, czas podróży wynosi około godziny. Ta trasa jest z pewnością znacznie bardziej malownicza niż to, co prowadzi przez Simferopol, ale w deszczu na węża musisz iść bardzo ostrożnie ze względu na śliską drogę górską.

Dostajemy się środkami transportu publicznego

Odległość od Feodosia do Sewastopola autobusem należy pokonać tak samo jak w samochodzie. Wszystko zależy od trasy. Przez Simferopol, długość trasy wynosi 195 km (na trasie od 3 godzin), a przez Jałtę – 249 km lub około 6 godzin drogi. Czas, w którym autobus dotrze do punktu końcowego, musisz określić na dworcu autobusowym, zależnie od trasy, a od liczby przystanków. Cena biletu może się zmieniać i średnio 350-400 rubli.