809 Shares 4440 views

Profilaktyka hemoroidów: skuteczne techniki

Jak w przypadku każdej choroby, hemoroidy wymagają odpowiedniej uwagi i poważne traktowanie. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że choroba ta towarzyszy silny ból (wszystko zależy oczywiście od stopnia rozwoju choroby) i może prowadzić do poważnych konsekwencji, kwestię zapobiegania hemoroidy więcej niż ważne.


Wszyscy wiemy, że stwierdzenie, że choroba jest łatwiej zapobiegać niż leczyć. I muszę powiedzieć, że jest to prawda. A jeśli mówimy o hemoroidy, to jesteśmy zainteresowani w zapobieganiu hemoroidy.

Przede wszystkim, powiedzmy o potencjalnym ryzyku: ryzyka (.. Ie, jeden z dużym prawdopodobieństwem może być hemoroidy) są w podeszłym wieku, którzy spędzają dużo czasu siedząc, kobiet w ciąży i tych, którzy mają awarię żołądek.

Jeśli twój sposób życia trudno nazwać „aktywne”, to codziennie w ciągu dnia (najlepiej co godzinę) trzeba zorganizować fizkultminutki. Miękkie krzesła należy zastąpić twarde, zawodowych kierowców, aby nie zapomnieć o aktywnych przerw.

Profilaktyka hemoroidów i jest wzmocnienie mięśni brzucha i poprawia krążenie krwi w miednicy. Istnieje specjalny kompleks profilaktyczne ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Ma ona na celu wzmocnienie mięśni brzucha i pośladków wykonywania zwieracza odbytu, poprawia krążenie krwi i pozbyć się pacjenta gazów.

  • Ip (Pozycja wyjściowa) stojących ze skrzyżowanymi nogami. Rytmicznie napięte mięśnie pośladków.
  • Ip siedzi na twardym krześle, plecy prosto, ciało lekko pochylone do przodu. Przecedzić mięśnie pośladków.
  • Ip leżąc na plecach. Zegnij kolana, chude na nogi i oderwij biodra nad ziemią.
  • Ip leżąc na plecach. Unieś proste nogi na przemian.
  • Ip leżąc na plecach. Unieś nogi proste, rozsunąć je i wykonaj Ćwiczenie „nożyce”.
  • Ip Jednakże, należy wykonać ćwiczenie „na rowerze”.
  • Ip leżąc na brzuchu. Oprzeć się na kolana, łokcie i ręce, i opuść biodra na bok (na przemian w lewo iw prawo) tak, aby dotykał podłogi.

Ćwiczenia dla zapobiegania hemoroidy zaleca się wykonywać dwa razy dziennie po 10-15 powtórzeń. Kompleks ten jest nie tylko użyteczny jako środek zapobiegawczy, ale nawet z istniejącego problemu. Ale nie przeciążać mięśni, nie zaleca się zaangażować w rowerze, jazda konna, podnoszenie ciężarów.

Ponadto, warto uruchomić lub angażować się w chodzeniu, to trenuje mięśnie pośladkowy i poprawia przepływ krwi.

Kolejnym punktem, który obejmuje profilaktykę hemoroidów, jest normalizacja dostaw. Powinno być możliwe, aby ograniczyć spożycie produktów skrobiowych, ostry, zbyt słone i pikantne. Pić więcej płynów (czystej wody pitnej, wody mineralnej, produkty mleczne), jeść pokarmy bogate w błonnik, i pożyteczne warzywa i owoce, które mają wpływ slabyaschim (jabłka, buraki, śliwki, dynia, arbuz).

Kolejnym punktem działań zapobiegawczych jest ściśle powiązana z poprzednimi. To wczesne leczenie zaparcia lub biegunki. To wymaga zdrowej diety i umiarkowane ćwiczenia. Problem ruchy jelit – pewny sposób na rozwój hemoroidów.

Poniższa metoda – zaszczepienie nawyków higienicznych. Po każdym regionie wypróżnienia należy przemyć odbytu z zimną wodą.

Profilaktyka hemoroidów w czasie ciąży nie różni się od wspólnych metod zapobiegawczych. Normalizacja ta dieta, regularne krótkie spacery na świeżym powietrzu (długie chodzenie jest również szkodliwa), gimnastyka, dobry nastrój i brak stresu.

Tak więc, zapobieganie hemoroidy – jest utrzymanie zdrowego stylu życia, pozbycie się złych nawyków, dobre odżywianie, regularne normalizacji stolca i zaufania we własne siły.