810 Shares 5507 views

Ile powinien spać noworodek?

W pierwszym roku życia dziecko wymaga specjalnej opieki. Nie zapominaj, że dziecko nie może odpowiadać na pytania o jego zdrowie i narzekać na niewygody. Z tego powodu rodzice powinni uważnie monitorować zachowanie grudnichok. Głównymi kryteriami oceny niemowlęcia – czas trwania snu i apetytu. Ile sen powinien noworodka bezpośrednio po urodzeniu, jak również we wszystkich kolejnych miesiącach?

Standardy pierwsza połowa

Kiedy rodzi się dziecko jest tylko kilka pierwszych dni był prawie zawsze śpi, budzi się tylko do jedzenia, albo czuje pewien dyskomfort – na przykład, jeśli jest gorąco lub na zimno. Z grubsza to samo przez cały pierwszy miesiąc, ponieważ w tym czasie ciało dziecko przystosowuje się do nowych warunków. Ile powinien spać noworodek dzień w tym wieku? W pierwszym miesiącu dziecko może pomieścić do 19 godzin. Nie zapominaj, że dziecko budzi się co kilka godzin do śmierci. Podczas czuwania powinny być zabiegi higieniczne i komunikować się z dzieckiem. Grudnichok stopniowo zaczyna się spać mniej – w ciągu dwóch miesięcy, okres codziennego snu jest tylko około 16 godzin. Gdy podrosną okresy wzrostu czuwania, zabawki malucha i zaczynają być zainteresowane środowiska.

Kiedy warto pomyśleć o reżimu?

Oczywiście, natychmiast po urodzeniu dziecka, aby porozmawiać o trybie wcześnie. Ale jak podrosną dziecko jest ważne, aby przestrzegać czasu trwania snu nocnego. Ile powinien spać noworodek i grudnichok w pierwszych sześciu miesiącach życia? Twoje zadanie – aby stopniowo wydłużać odstęp między nocnych karmień, a następnie całkowicie je porzucić. Już sześć miesięcy dziecko może spać godzinie 11 w nocy. Przypadki, gdy grudnichki mylić czasu. Aby uniknąć takiego zagrożenia, starają się grać i prowadzić sesje edukacyjne z dzieckiem w ciągu dnia, w nocy to samo wstać tylko karmić dziecko, a następnie kołysały go ponownie.

Ile powinien spać noworodek? Jak zorganizować codzienne?

Dla małych dzieci jest bardzo ważne, aby utrzymać rytuały. Przed pójściem spać, można kąpać grudnichka, czytać mu historie lub zawierać pewną melodię. Przebudzenie musi również zacząć konkretnego sposobu działania. Już w ciągu 2-3 miesięcy, można rozpocząć wykonywanie masażu niemowlęcia lub gimnastyki. Nie zapomnij o rozwijających gier i ćwiczeń. I pamiętaj, że wszystkie reguły o tym, ile powinien spać noworodek, szczególnie indywidualne. Różnice w działaniu przez 1-2 godzin (dodatni lub ujemny) jest do zaakceptowania. Przypadki, gdy dziecko śpi źle w pewnych okolicznościach, na przykład jeśli brzuch ból lub ząbkowania. Jeśli wystąpią problemy ze snem dziecka, starają się zidentyfikować przyczynę i naprawić. Jeśli to konieczne, należy skonsultować się z lekarzem. Można również na podstawie własnych obserwacji – nie koniecznie wiedzieć wszystko o dzieciach, ale z czasem poczujesz dziecka i zrozumieć bez słów. Niektóre dzieci zasnąć podczas kołysania, drugi jest na tyle leżeć obok swojej matki, a trzeci jest wymagane tylko w absolutnej ciszy. Spróbuj położyć dziecko na różne sposoby, i bardzo szybko można zauważyć, że problemy z reżimem dnia minęły.