417 Shares 2926 views

Antyczny muzyka. Lira oraz cytra – co to jest?

Greckiej historii – jest to wyjątkowa skarbnica ciekawych faktów i legend. Mitycznych bogów, dzielni wojownicy i ich ekscytujące przygody stonowane cały nowoczesny świat. Starożytnych historyków, z których najbardziej znane są do dziś, miały ogromny wkład do tego bezcennego dziedzictwa. Te historie można prześledzić nie tylko do wątku faktów naukowych i historycznych. Są one w jasnych kolorach mógł przekazać następnym pokoleniom, a cały zawiłości fabuły kultury antycznej. Starożytna Grecja była w pewnym okresie najpotężniejszego mocarstwa światowego. Nawet Biblia mówi nam, że wpływ miał Aleksandr Makedonsky do świata.


Bogate dziedzictwo starożytnej

Oczywiście, Grecja słynie znanych wyczynów i fascynującej mitologii. Ale jaka jest rola muzyki w życiu i kulturze starożytnych ludzi? Wiele zabytków pisemnej literatury historycznej i naukowej powiedzieć, że w tym czasie było bardzo zaawansowane. Podczas wykopalisk pięknych starożytnych greckich instrumentów muzycznych stwierdzono. Ich wygląd doprowadziło do zachwyci nawet najbardziej doświadczonych archeologów. To było po prostu dzieło sztuki. Wysokiej jakości materiały w połączeniu z drobnym dzieła dawnych mistrzów badaczy produkowane silne wrażenie.

Lira oraz cytra – co to jest?

Jest to ciekawy temat, który zasługuje na uwagę. Wśród nowo odkrytych narzędzi były lira, harfa i Cithara, podczas gdy starożytni Grecy i wiele innych. Lira jest zgrabna Instrument smyczkowy. często pojawia się ona w różnych mitów i legend. Według ostatnich danych historycznych, to było całkiem płaskie okrągłe ciało.

Jego konstrukcja zawiera również membranę skórzaną, który często miał do jedenastu strunami. Z jego pomocą, najczęściej wykonywane liryczne i romantyczne melodie. Można sobie tylko wyobrazić, jak pięknie to brzmiało. Wykwalifikowani artystów z tego wyjątkowego narzędzia dotknął serc słuchaczy i spowodował ich do łez.

Cytra – co to jest? Po pierwsze, należy wspomnieć, że narzędzie to ma pewne cechy wspólne z lirą. Mogą one być nazywane pokrewnych przedmiotów. Ona także oskubane Narzędzie i łańcuch, choć ciała ona ma trapezu. Jego konstrukcja jest z drewna pudełko, które jest często zaokrąglone w dół. W kierunku wzdłużnym narzędzie przymocowane dwa uchwyty, następnie dołączone poprzeczkę. Ogólnie rzecz biorąc to bardzo interesująca konstrukcja tego urządzenia jest nazywany cytra. Co to jest? W jaki sposób i kiedy należy go używać? Co dokładnie dźwięk zrobiła? Z pewnością dokładnych odpowiedzi na te pytania mogą dać tylko antyczny muzyków.

Unikalne narzędzie złożoność

Dziś jednak narzędzie to przyciąga uwagę wielu badaczy. Jego osobliwością jest zaskakująco skomplikowana konstrukcja. Chociaż cytra łańcuchy o równej długości, a ich grubość i napięcia różnią się znacznie. Mają tradycyjnie naprężone, zaczynając od przodu narzędzia do dna obudowy, lub w którym rączka ma, jak się je nazywa, „jarzmo”. Wraz z różnych nurtów kultury i mody, cytra całej historii miał od dwóch do dwunastu strun.

Dźwięk i zastosowanie

Tak, cytra. Co to jest już jasne. Co zostało zastosowane? Był on używany jako samodzielne narzędzie, a jako członek zespołu. Cytra było popularne i kiedy to było konieczne, aby towarzyszyć śpiew. Starożytni Grecy wierzyli, że miała na sobie „boskiej inspiracji.” Jej melodia płynęła delikatnie i czule, a dźwięk z drzewa dał notatki pieśń melancholii, a nawet tragiczne. Cokolwiek to było, starożytna muzyka jest integralną częścią historii nie tylko Grecji, ale cały świat.