138 Shares 3824 views

Popularnych powiedzeń wielkich ludzi wolności. Jaki jest sens w nich położyli?

Sprawozdanie wielkich ludzi na wiele swobody. Dlaczego? Może dlatego, że wcześniej rząd zmaga się z wolnością. W dawnych czasach było to niemożliwe, aby być wolnym człowiekiem. Słowo to jest rozkaz zapomnieć. Niewolnictwo, poddaństwo, jeniec – dzisiaj po prostu nie. Ale jakiś czas temu, że istniały. Jak wiadomo, zakazany owoc jest słodki. A ci, w tej chwili jest wolność. Do niej wiele wielcy przywódcy poświęcili swoje wypowiedzi, wiersze i główne dzieła prozy.


To prawda, powodując kontrowersje

Mówiąc o sprawozdaniu wielkich ludzi o wolności, chciałbym przede wszystkim wspomnieć o frazę, która należy do tej sławnej osoby jako Erich Mariya uwagę. Każdy wie, kim jest. Utalentowany pisarz, osoba publiczna i przedstawiciel zagubionego pokolenia. Powiedział, że to idealista jest zawsze dążenie do jakości. Ponieważ pieniądze – to jest wolność, a wolność – to życie. Zwrot ten wywołał wiele kontrowersji. Ściśle mówiąc, nie przestaną tego dnia. Ale jedno jest pewne – prawda tych słów jest. I jakikolwiek sprzeciw, które mogą wystąpić po tym oświadczeniu, że jest łatwy do odparcia. Bo jeśli nie duchowej wolności, w każdym przypadku, materiał jest zdecydowanie pieniędzy dać.

Prawda o życiu codziennym

Sprawozdanie wielkich ludzi na wolności zaskakująco zróżnicowane. I to nie jest nawet, że wiele z nich, a jak różne znaczenia osadzone w nich. Immanuel Kant, niemiecki filozof, twierdził, że im bardziej człowiek przyzwyczajeń, tym mniej mu wolność. Proste słowa, ale ile w tym prawdy. I nawet nie trzeba starać się zrozumieć, aby zrozumieć istotę tego, co zostało powiedziane. Rzeczywiście, zwyczaj – to co rabuje człowiekowi pewien czas. Staje się mniejsze ze względu na fakt, że ktoś przyzwyczajony do spania po południu przez dwie godziny, podczas gdy inni konsekwentnie spędzić godzinę w grze komputerowej, inni – słuchać bezsensownych plotek na telefon od znajomego z szacunku lub niedogodności aby się rozłączyć. Time – jest wolność. To nie może być wydane na bezużyteczny. Z tego, traci się czas i wolność.

Wolność – szczerość

Alber Kamyu, francuski pisarz, powiedział: „Free to ten, który nie może kłamać”. Krótki, ale wymowny wyraz. Być może, jeśli weźmiemy pod uwagę wypowiedzi wielkich ludzi o wolności i niewoli, będzie to właśnie te, które wpływają na duszę każdego człowieka. Leży realizował wszystkie. Jeżeli dana osoba nie kłamie, to jego próba oszukania. Oszczerstwo już dawno stały się integralną częścią życia. Czy to w 10. wieku, 18, lub nasz czas. Camus słusznie zauważył – osoba jest łatwo żyć, jeśli on mówi prawdę. Choć może on być sam. Ponieważ nie każdy jest jak ludzie, którzy zawsze mówią prawdę. Ona znana wyciąć gorszy niż nóż. Ale to jest najcenniejsza – wolność do siebie. I to jest ważne.

wypowiedzi współczesnych

Powiedzeń wielkich ludzi wolności, który żył kilka wieków temu, są nieco inne od tych, które są nieodłącznym elementem współczesnych. Temat nie traci swoje znaczenie, ale wyrazem stało się coraz trudniejsze. „Wolność zaczyna się kiedy odesłać wszystkie konwencje” – to słowa Robert A. Heinlein, amerykański pisarz science fiction. Można uznać, współczesny, ponieważ żył i zrobił swoją pracę od początku do końca ubiegłego wieku. I powiedział, naprawdę dobre słowa. Co to jest uwarunkowanie? To jest coś wspólnego, stereotypowe, banalne. Co konkretnie nie podoba aktywną osoba jest z dużej litery. Ci ludzie chcą być wolni, a są one, podobnie zresztą jak gardzić konwencje. Oni są poza zakresem, a inni boją się to zrobić.

Sprawozdanie wielkich ludzi na temat „Wolność” – jest nie tylko wyrazem. Jest również okazją do refleksji. W każdym krótkim zdaniu kryje się głęboki sens. Słowa są takie same, ale dla każdego z nas leży coś w nich osoby.