122 Shares 2271 views

Muzeum Muzyki i Sztuki: Opis, historia, cechy, wystaw i przeglądów

Teatr i muzyka w Petersburgu Muzeum posiada jedną z najlepszych wystaw na świecie. Pieniądze trzymane wiele unikalnych przedmiotów zebranych razem entuzjastów i ekspertów w swojej dziedzinie. Formacja nie była łatwa, ale dziś to kompleks muzeów, zjednoczone pod jednym skrzydłem, realizuje misję zachowania i powiększania rosyjskiego dziedzictwa kulturowego i edukowania mas.


początek

Pierwsza wystawa poświęcona sztuce teatru odbyło się w 1908 roku, miejsce było Panaevskom teatr. Liczba odwiedzających i wielkie zainteresowanie publiczności na wystawie wykazały pilną potrzebę takiego zakładu w Petersburgu. Ale odbyło się Muzeum Teatru i Muzyki znacznie później – w 1918 roku.

Został mianowany dyrektorem P. N. Sheffer, a jego zastępcą – Zheverzheyev LI Obaj podjęli ogromny wkład w rozwój kultury narodowej, ich praca w dniach oblężenia Leningradu uratowano wiele eksponatów i galerie życiu nie zwalniać. Muzyka i Muzeum Sztuki Teatralnej otwarty dla publiczności w 1921 roku. W sali wykładowej, dostępnym dla każdego, wykłady wybitnych ludzi swoich czasów – Connie A., S. Volkonsky, Sołowjowa, W. Meyerholda i in. Skały były L. Davydov AV, Korchagin – Alexander E., W. Majakowski w 1927 roku przeczytałem scenariusz teatralny „27 października 1917”, które stanowiły podstawę poematu „Good”. W muzeum, premiery 2. Piano Sonata D. Szostakowicza

Siege dni

W 1930 roku historia muzeum prawie skończyła, wszyscy eksmitowani ze swoich pomieszczeń. Przez siedem lat, wystawa została pakowane w kartony i przechowywane w prywatnym mieszkaniu. Państwowe Muzeum Teatru i Muzyki znalazła trwałe miejsce dopiero w 1940 roku, a zespół rozpoczął pracę nad nowym show. Otwarcie odbyło się 31 maja 1941 roku została zaprezentowana nowa wystawa zawiera ponad 206.000 pozycji w muzeum. Wygląda na to, że początek okresu światła, ale po 3 tygodniach wojny przyszedł.

Kilka miesięcy później rozpoczął blokadę Leningradu. 900 dni z miastem i jego mieszkańcy doświadczyli najsmutniejszy okres w historii. Wiele muzeów, teatrów ewakuowano, ale życie kulturalne kontynuowane. naloty i bombardowania były rejestrowane w czasopismach umieszczonych na krótkiej linie są czytane ewidencji strat, uczuć, poświęcenia, cichego bohaterstwa obowiązku i honoru. Levkiy Iwanowicz Zheverzheev zmarł w muzeum, to wydarzyło się w strasznym oblężenia stycznia 1942 roku, nieco później, w marcu, zmarł z wycieńczenia P. N. Sheffera. Podczas oblężenia ośmiu członków personelu muzeum żyjący tylko trzy w lewo. Wznowienie działalności wystawienniczej rozpoczął 17 listopada 1946.

opis

Obecnie Petersburg Państwowe Muzeum Teatru i Muzyki – jest to jedno z największych muzeów na świecie, jego fundusze są ponad 450.000 obiektów, opowiadając historię baletowych, operowych i dramatycznych teatrów w Rosji. Kompleks składa się z pięciu oddziałów:

  • Muzeum Teatralne.
  • Muzeum muzyki.
  • Apartament Muzeum Rimskiego-Korsakova N. A.
  • House Museum Shalyapina F. I.
  • Apartament Muzeum Samojłow aktorów.

Kolekcja posiada unikalne oryginalne artefakty z różnych epok. Teatralne kostiumy, odrzuciły w cesarskich warsztatów, obok siebie z nowoczesnymi malowniczych obrazów Anny Pavlovoy, Natalia Makarowa i innych. Duża liczba eksponatów poświęconych Glinka, Rimskiego-Korsakowa, Mariusa Petipy wiara Komisarzhevskoy i innych.

Ekspozycja instrumentów muzycznych ma ponad trzy tysiące sztuk, taka sama liczba jest przechowywana kostiumy, umieścić szafę, który został użyty w teatrze cesarskich rosyjskich scen. Oprócz głównego obszaru działalności muzeum i jego oddziałów są centra edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Gdzie zajęcia odbywają się wieczory muzyczne i teatralne, tu są zaproszone wybitne postacie kultury Rosji i za granicą.

melpomene Muzeum

Teatralne Muzeum Sztuki w Petersburgu znajduje się na Ostrovsky Rynku, w budynku wybudowanym w 19 wieku (architekt – K. Rossi). Przed rewolucją było Dyrekcja Cesarskiej teatrów. Budynek jest zabytkiem architektury, a jego fasada zawiera najlepsze eksponaty poświęcone rosyjskim teatrze.

Stała ekspozycja „legendy teatru z Petersburga” został kilkakrotnie wyróżniony najwyższą ocenę – „Muzeum Olympus” Jest on podzielony na sześć sekcji tematycznych, pozwala nam prześledzić historię rosyjskiego teatru od jego początków do upadku „żelaznej kurtyny”. Eksponaty opowiedzieć historię pierwszych produkcjach na rosyjskiej scenie N. V. Gogolya „Rewizor” spektaklu, opera „Życie za cara” I. M. Glinki, oper Czajkowskiego, sztukach Ostrovsky i wielu innych. Szczegółowe przewodnicy opowiadają o pracy, kreatywność, innowacje Meyerholda, Komissarzhevskaya, Chaliapin, Kazimierza Malewicza, Aleksandra Benois i in.

Innym ekspozitsiya- „Magiczny świat teatru.” Goście są wprowadzone do teatrów z różnych krajów i kontynentów, ich układy znajdują się na korytarzach. Można zobaczyć Szekspira „Globe”, Teatr starożytnych, szwedzki Teatr Królewski i innych. Ekspozycja zaprasza zajrzeć za kulisy sceny teatralnej, gdzie widz rzadko udaje się tam dostać. Turyści zapoznają się ze sprawą pozorowaną, efekty dźwiękowe i maszyn teatralnych. Wystawa jest interaktywny, aby spróbować wygenerować odgłosy grzmotów, dźwięk deszczu lub wykonywanych bez wychodzenia z sal muzealnych.

muzyka i teatr muzeum zachowuje nie tylko dziedzictwo kulturowe, ale także aktywnym uczestnikiem dziedzinie kultury urologicznej. Są stale wycieczki dla dzieci i dorosłych, aby przeczytać cykl wykładów prowadzonych przez koncertów teatralnych i muzycznych, są znani aktorzy, reżyserzy, twórcy filmu, teatru. kompleks kulturalno-edukacyjny odwiedziło ponad 150.000 osób w ciągu roku.

oddziałów

Każdy z czterech oddziałów, które są częścią złożonego muzycznej i teatralnej muzeum sztuki, posiada własną niepowtarzalną historię i eksponatów.

  • Muzeum znajduje się w muzyka dworu Szeremietiew. Położony na skarpie rzeki Fontanka, budynek 34. Budynek został zbudowany w 1750 roku. Raz na wycieczkę, zwiedzający zapoznają się z historią pałacu i do aktualnych wystaw. Stała wystawa „Rodzina Szeremietiew i życiu muzycznym XVIII – XX wieku” zawiera ponad trzy tysiące instrumentów muzycznych z całego świata. Dla dzieci specjalne programy.
  • Dom-muzeum F. I. Shalyapina (ulica Graftio, dom 2B). Otwarcie Roku – 1975 y. Po przywróceniu we wszystkich dziedzinach domu przywrócił wnętrza, które było możliwe dzięki staraniom drużyna IG Dvorischina. Oprócz domu piosenkarza, udało się odtworzyć pokój makijaż Chaliapin znajdujący się w Teatrze Maryjskim. W muzeum przechowuje listy, osobistych, plakaty teatralne, kostiumów teatralnych hosta.
  • Dom Muzeum Rimskiego-Korsakowa (np. Dworek 28). Pamięci dom-muzeum zostało otwarte w 1971 roku. W tym domu kompozytor spędził ostatnie piętnaście lat i napisał najsłynniejsze dzieła. Memoriał część rzeczy osobistych muzeum i odtworzenie środowiska, w którym kompozytor pracował. W pozostałej części obiektu zostały zrekonstruowane i wykazać dowody ekspozycja potwierdzającym życia Rimskiego-Korsakowa. Music Room Memorial House zaprasza do sali koncertowej na 50 osób.
  • Rodzinny Apartament Muzeum aktorzy Samojłow (ulica Stremyannaya struktura 8. odnosi się do „Petersburg” hotel Corinthia). Oddział był tylko małe muzeum poświęcone działającego zawodu w Petersburgu. Memoriał część wystawy opowiada aktorów dynastii liczącej 3 pokoleń ministrów Melpomene. Kolejna wystawa poświęcona sztuce baletowej – „rosyjskimi gwiazdami baletu”. Oprócz zwykłych zajęć muzealnych, tu odbywają się spotkania twórcze, koncerty, wystawy i inne.

Teatr i Muzeum muzyki (Petersburg) umożliwia każdego odwiedzającego do zanurzenia się w sferze, która jest najbardziej interesujące w danym momencie. Historia i nowoczesność przeplatają się w salach wystawowych i na podłogach kameralnych, tworzenie wspólnej przestrzeni kulturowej.

edukacja

Dla dorosłych, dzieci i studenci wszystkich grup wiekowych są tu tematyczne program edukacyjny. Najmniejszy na zapoznanie się z muzeum w formie gry. Na przykład, tematyczny tour „słoń w muzeum” stanowi okazję do zadawania pytań z przewodnikiem, zwiedzenia klasę mistrzowską na modelowaniu i dostać dużo więcej wrażeń. Młodsi uczniowie zdobywają wiedzę o sztukach teatralnych na interaktywne wycieczki, starając rękę w tworzeniu scenerii, włączony, aktorstwo, czy rzeczywiście zapoznaniu się z historią teatru w stałej ekspozycji.

Uczniowie Uczniowie gimnazjów i szkół z wiedzy, znacznie uzupełnienie programu szkolnego. Odwiedzających hale wystawowe tworzenie dzieł artystów żyjących słowo, pchanie ramy czasowe, dodać wiarygodności słów, jak sami autorzy są coraz bliżej i bardziej nowoczesne. Dorośli zwiedzanie muzeum muzyki i teatru, w trakcie wycieczek do pogłębienia wiedzy na temat literatury, sztuk teatralnych dramat, będą mogli zapoznać się z historią i rozwojem teatru podziwiać dekoracje, kostiumy, działalności kulturalnej, stale prowadzone na podstawie salach muzealnych.

audytorium

Jadąc do muzeum muzyki i teatru, każdy użytkownik może liczyć na wiedzy rośnie. Jest kolejnym ważnym zadaniem, które jest przeprowadzane fundusze: oszczędność wideo i zapewnienie możliwości zapoznania się z nimi. Materiały wideo są regularnie odbywają się sesje wykazać historyczne zapisy spektakli teatralnych dramat, oper, baletów. Wykładał tu wiele czasu i wysiłku poświęca się na organizację wieczorów z udziałem twórczej inteligencji.

wystawy

Każde muzeum posiada stałą ekspozycję, na podstawie których jest mnóstwo tematycznych wycieczek. Aktywne działania wystawiennicze i oświecenie jest zaangażowany i Muzeum Teatru i Muzyki. Wystawa – jest integralną częścią jego codziennej pracy. W salach muzeum są one dużo: w 2016 roku w Muzeum Chaliapin wszystkich chętnych dostępny cykl «Petersburg Montmartre” wystawy, dziedziniec (Szeremietiew Palace) do końca października, można przejść «wewnątrz muzyki» odwiedzając instalacji «Koncert na osiem krzeseł» , lista wystawy jest stale aktualizowana.

opinie

Recenzje muzeum jest tylko pozytywne, a jak mogłoby być inaczej. Goście zauważyć ciekawą ekspozycję, prowadzi prace, piękno pomieszczeń i kochający postawy pracowników do pracy. Dla dzieci zainteresowanych interaktywnych eksponatów, gdzie można dotykać eksponatów i spróbować swoich sił w odtwarzając żadnych efektów teatralnych. Dla zwiedzających okazał użyteczną opcję przeglądania materiału za pośrednictwem komputera. Składanie informacje są prezentowane wraz z fragmentami spektakli, oper, baletów, które pielęgnuje Muzeum Narodowe Sztuki teatralne / musical.

Ci, którzy przyszli do wystaw, zauważył kompletności materiału paszowego, ujawnienie talentów i osobowości twarze znanych postaci kultury i sztuki. Zdaniem użytkowników, to jest bardzo interesujące zobaczyć nie tylko fragmenty spektakli, ale także „iść” na próbach, poczuć atmosferę kreatywności. Wiele zauważyli unikalną klasę balet dla dzieci, prowadzone pod kierunkiem Tsiskaridze. Ponadto, dla młodszych gości odbyło zadań, gier, wprowadzając jednocześnie historię i pozwala wypróbować siebie w twórczej działalności.

przydatne informacje

kasa muzeum czynna od czwartku do niedzieli, przez większość dnia (11:00 do 19:00). upadki wyjściowe we wtorek, jeden dzień przerwy – ostatni piątek każdego miesiąca. W środy, wizyta muzeum jest dostępna od 13:00 do 21:00, ale kasjer pracować tego dnia przestaje 1 godzinę przed posiłkiem. Dla dzieci i seniorów zniżki na bilety wstępu (50 rubli. W cenniku 2016).

Wszystkie podstawowe informacje o bieżących i planowanych imprez można znaleźć pod adresem: Plac Ostrowskiego, budynek 6, Muzeum Teatru i Muzyki. Plakat imprezy, wystawy stale aktualizowana. Frekwencja kalendarz imprez zainteresowania może być utworzona z góry.