112 Shares 3698 views

Kim jest introwertyk: postawa

Kim jest introwertyk, i czym różni się od ekstrawertyk? Obecnie istnieje kilka opinii o introwersji i ekstrawersji Psycho. Najbardziej rozpowszechnioną w dziedzinie psychoanalizy jest widok Carla Gustava Junga, który twierdził w swoich pracach, że ekstrawertyk – osoba kierująca swoją energię na świecie. Introwertyk, w jego definicji, jest osobą do kierowania energii wewnętrznego świata. Gans Ayzenk, na podstawie Jungian pojęć suplementu introwertyczna pewną skłonność do nieśmiałości i niskiej zdolności do adaptacji społecznej.

Kim jest introwertyk: różni się od ekstrawertyk

Introvert charakteryzuje się następującymi cechami:

– czują potrzebę ciągłego samoobrony, zajmuje stanowisko w obronie, w przeciwieństwie do ekstrawertykiem, które mają tendencję do „włączyć” światem zewnętrznym i jego przejawach.
– Przeżywanie sytuacji „w sobie” ufa własne wrażenia z doświadczeniem. W przeciwieństwie do człowieka ekstrawertyk ma tendencję do aktywnej wymiany doświadczeń poprzez stałym kontakcie z ludźmi.

Istnieje kilka rodzajów Introwertycy: Dotknij i intuicyjne.

sensoryczny introwertyk

Kluczowe funkcje: skrupulatność, pedantry (w szczególności, nie lubi się spóźniać, unikać terminów). Taka osoba jest w stanie w pełni skoncentrować się na jednym zadaniu, czasami nawet utratę możliwości przyszłych zmian i błędów. Dla sensoryczny introwertyk życiowej porządku w domu, w miejscu pracy, ponieważ ma skłonność do samowystarczalności, a nawet samotności. Zawód wybierze dokładne: księgowego, matematyk – innymi słowy, nie zatrzymują się na filozofii i teoretyków, chociaż dane naukowe mogą podlegać. Często ma zdolność do odliczenia, jednak nie zawsze jest w stanie dostrzec pełnego obrazu. W pracy, woli być niewolnikiem, uzna to za konieczne, aby otrzymać jasne instrukcje i wskazówki.

intuicyjny introwertyk

W przeciwieństwie do wyżej wymienionego dotyku, człowiek tego typu posiada zdolność do wykonywania zdjęcia, w ogóle, można również nosić sporo rzeczy naraz. Ponadto, woli skupić się na przyszłości, a często brakuje ważnych szczegółów. Ciekawość, niestałość, a nawet do pewnego stopnia ekstrawagancji, być może – najbardziej uderzających cech, które może określić typ osobowości.

Kim jest introwertyk: jak nawiązać z nim kontakt?

W swej istocie, każdy introwertyk – spokojny i wrażliwy ochronny z ich przestrzeni człowieka. Dlatego nie należy prosić go odwiedzić, ale jeśli otrzymali zaproszenie od niego – nie spóźnij się i, co najważniejsze, nie dotykaj niczego bez jego zgody, nawet niewerbalne. Kiedy stosunki gospodarcze należy pamiętać, że to jest – po prostu osobą, która „przejrzeć” od razu: nie baw się z nim, albo kłamstwo. W kontaktach z nimi, trzeba być niezwykle uprzejmy. Na przykład, na niewłaściwym pytanie: „Kto to jest?” – introwertyk podnieść brwi w zdziwieniu, i jest prawdopodobne, aby przejść na emeryturę. W przyjaźni z nim do zapamiętania: prywatna przestrzeń dla tej osoby jest bardzo ważne. Dlatego nie należy spodziewać się go do stałych stanowisk i wniosków o spotkanie, bo przecież do czynienia z ludźmi, że potrzebuje czasu, aby odzyskać swoją własną energię.