428 Shares 8896 views

Badamy i traktują swoje uszy. Co jeśli to boli małżowiny ucha lub inne.

Ludzkie ucho – źródłem postrzegania otaczającej informacji dźwięków. Podstawa struktury jest średnią ucha wewnętrznego i zewnętrznego ucha. Ucho zewnętrzne składa się z części: zewnętrznej słuchowego Concha bębenka. Ta ostatnia oddziela ucha zewnętrznego od środka.

Ucho środkowe leży w kości skroniowej czaszki. Składa się ona z jamy bębenkowej wyrostka sutkowatego i trąbki słuchowej.

Ucho wewnętrzne jest skomplikowany system rozgałęzień półkolistych. Niektóre z nich wspierają naszą równowagę. Tak zwany ślimak przekształcania dźwięku zewnętrznego do wewnętrznego impulsu wejścia do mózgu. Wszystkie te impulsy są odbierane i dekodowane z łbem półkule.

Przyczyny bólu ucha. Dlaczego boli małżowiny

Pojawienie się objawów bólowych może wystąpić z różnych stanów zapalnych lub ból może objawiać się odruchowo. Te ostatnie często się dzieje z ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie migdałków i które są ostrzone i chorób przewlekłych. Jeśli rannych małżowiny lub jeden z okresów szyjki macicy, może spowodować ból ucha (typ niepatologicznego Earache). Ból ucha częściej występują u pacjentów w podeszłym wieku.

Inne przyczyny bólu ucha związane z siniakami i hipotermii. Ponadto zapalenie migdałowy, zapalenie zatok i patologia powodować ból szczęki. Przy badaniu złożonej szpital, w jaki sposób ucho i kręgosłupa szyjnego i głowy mogą być dokładnie określić przyczynę dolegliwości bólowych. Na przykład, w diagnostyce zapalenia ucha zewnętrznego zapalenie ucha zewnętrznego przedłużenia lub odkształca chrząstkę, który ma małżowiny usznej. Zazwyczaj przyczyną choroby jest zakażeniem bakteryjnym.

Natężenie bólu ucha może być inna. Na przykład, ostry, tępy, lub wyciskanie bólu. Wspominaliśmy już się zapalenia ucha zewnętrznego. Oznacza to, że po naciśnięciu na ból Tragus ucha podawany jest w zewnętrznym przewodzie słuchowym, a zaczyna boleć małżowiny. Jeśli ból jest ostry i strzelanie, a temperatura ciała jest wyższa niż normalnie, prawdopodobnie postępuje zapalenie ucha środkowego.

Jeśli infekcja wirusowa dostaje się do ucha środkowego, co często zdarza się u dzieci, nie ma powodu do rozpoznania ostrego zapalenia ucha środkowego. U dorosłych, choroba rzadziej ze względu na dłuższy wielkości w trąbki słuchowej.

Jakie są objawy zapalenia ucha ucha przyczyny

Gdy ból ucha indukowany zakażenia ucha, następujące niekorzystne efekty występują:

  • przejawia bezsenność
  • Podwyższona temperatura ciała może powodować gorączkę.
  • Często zawroty głowy. To zakłócenie funkcjonowania narządów przedsionkowych.
  • Przydział ucha w postaci brązowych i białych cieczy.
  • Zaburzenia związane z nadmiaru płynu środkowego ucha słuchu.

Wykrywanie i leczenie chorób

Przed przepisać leczenia, doświadczony specjalista przeprowadzenie kompleksowego badania ucha. Jeśli to konieczne, przeprowadzić dodatkowe możliwości diagnostyki, takie jak obrazowanie głowy i szyi, audiometrii. W celu określenia zakresu i rodzaju choroby, za pomocą otoskop. Otoskopia pomaga zidentyfikować naruszenia zewnętrznym kanale słuchowym i infekcje zapalne. Jeśli, na przykład, obrzęk błony bębenkowej lub zapaleniem przedsionka serca, jest możliwe do wykrycia za pomocą otoskop. Ponadto, jednostka określa ilość płynu ucha.

Leczenie związanych z rodzajem naruszenia lub infekcji. Czas główny szukać pomocy medycznej. W trakcie leczenia, głównie antybiotyki, jeśli to pożądane, środka leczniczego do obniżania temperatury i przeciwbólowe.