432 Shares 6826 views

Znaczenie słowa „muzyczny”. Musical – Co to jest?

Musical – to jeden z gatunków muzyki i sztuk performatywnych. Jest to mieszanka muzyki, śpiewu, tańca i dramatu.


Musical jako gatunku muzycznego

Ten gatunek urodził się na podstawie operetki, wodewilu, burleski i opery komicznej. Przez długi czas nie rozpoznaje osobny rodzaj sztuki teatralnej. Musical – gatunek handlowy, ponieważ zabawne, kolorowe, złożone pod względem zaawansowania, z drogich kostiumów i efektów specjalnych.

Jaka jest różnica, na przykład, z musicalu Opery? Opera przedstawia dane dla artystów wokalnych wyższych wymagań. Ale w muzycznych artystów potrzebują nie tylko śpiewać, ale również tańczyć. W operze, aktorzy śpiew nie tańczy. W uzupełnieniu do różnych muzycznych, wokalnych i tanecznych gatunków – pop, folk, jazz, rock i tak dalej. styl śpiewu różni się od opery.

Historia pochodzenia

Muzyczny urodził się w Ameryce i jest syntezą wystawie w show odmiany, francuskiego romantyzmu balet, dramatycznych przerywników, numery komedia, melodramat, i tak dalej. Września 1866 jest uważany za czas pochodzenia gatunku. Pierwsza inscenizacja z musicali stał się „czarny personel.” Początkowo ten typ sztuki teatralnej uznano muzyczną komedię, jak to było programów rozrywkowych, w których zawartość nie dano dużą wagę. Obecnie większość musicale mają dramatyczną fabułę i fundament literacką.

Broadway

Utalentowani ludzie (producenci, kompozytorzy) przyczynił się do rozwoju w Stanach Zjednoczonych w ciągu 20-30 lat 20. wieku gatunek ten jako musical. To taka osobowość jak R.Friml, J .. Gershwina, R. Rodgers, O. Hammerstein, Leonarda Bernsteina i innych. Wiele z nich to imigranci, którzy opuścili Rosję w czasie rewolucji. W tym okresie, musical amerykański przeszła wielkie zmiany – libretto stała się bardziej skomplikowana, muzyka jazzowa dostał malowanie, śpiew umiejętności aktorów wzrosła.

Najsłynniejsze produkcje broadwayowskiej tym czasie:

 • „Śpiewam o Tobie”, George Gershwin .;
 • "OK" R. Rogers i A. Hammestayna;
 • "The Sound of Music" P. O. Rogers i Hammerstein;
 • "West Side Story" L. Bernsteina;
 • "Trzy grosze opera" B. Brecht;
 • "My Fair Lady" Fredericka Loewe.

Do najbardziej znanych teatrów na świecie, która przeprowadziła postoju musicale, to Broadway. Broadway – to ulica w Nowym Jorku, który znajduje się około 40 teatrów (liczba ciągle się zmienia). Broadway najbardziej znanym i sukces w świecie.

Jakie są teatrów na Broadwayu? Różnią się one od tego, do której Europa była przyzwyczajona. Ten komercyjnych teatrów, nie mają stałych aktorów i reżyserów, to tylko budynek z audytorium. impresario najmu lokalu, który organizuje produkcję. Dla każdej specyficznej wydajności odlewania przez podmioty wybrany. Przedstawienia są codziennie i tak długo jak są one skuteczne i opłacalne. Kiedy sukces i zyski są mniejsze, projekt zostaje zamknięty, a trupy rozwiązany.

Niektóre żywe musicale na Broadwayu kilku dziesięcioleci.

musicale europejskie

Pierwsze musicale pojawiła się w Europie w połowie lat 50-tych 20 wieku. Wszystko zaczęło się od produkcji „Kiss me, Kate” K. Porter. Chociaż w tym czasie dla europejskich musicalach publicznej nie zostały jeszcze gatunek, który byłby w stanie konkurować na popularności z opery i operetki. Wielka popularność zdobył później.

Pierwszy w Europie, wyprzedzając popularnej opery i musicalu operetki – to „My Fair Lady” Fredericka Loewe i Lerner AJ .. Na początku lat 70. liczba przedstawień z musicali wzrosła, a teraz jest to najbardziej popularny gatunek w Europie. Europejskie produkcje są znacznie różni się od USA – muzyka, treść, sposób proces przygotowania realizacji i wydajności.

Od lat 70-tych, era E. L. Uebbera, którego utworzenie przez kilka dziesięcioleci nie odbiegają od sceny, są środki pieniężne i długo-playing świecie.

Od końca lat 80-tych 20 wieku na scenie zaczęły pojawiać się i zyskać popularność, francuskiej i austriackiej musicale.

Najsłynniejsze musicale w dzisiejszym świecie

 • muzyczny „Widmo operze” E. L. Uebbera;
 • „Koty” E.L. Uebbera;
 • "Iisus Hristos – Superstar" E.L. Uebbera;
 • "Les Miserables" KM Schonberg, A.Bublil;
 • "My Fair Lady" Fredericka Loewe i A.Lerner;
 • "The Sound of Music" przez R. Rogers i O.Hammerstayn;
 • "Kabaret" J. Canter F. przypływów J. Masteroff ..;
 • "Notre-Dame de Paris" R.Kochchiante i L. Plamondon;
 • "Mama mia" i B.Ulveus B. Anderson;
 • "Rebecca" M. Kunze i S. Levy.

Telemyuzikly

Teraz bardzo popularne wśród młodzieży muzycznej telewizji filmu „High School Musical”. Jest to trylogia, której pierwsza część ukazała się w 2006 roku w Ameryce. "High School Musical" Rosja przyszedł w 2008 roku. Fabuła historia młodych ludzi, którzy marzą o scenie. Zaczyna się „High School Musical”, z tym, że główni bohaterowie są wprowadzane do siebie na imprezie. Potem okazuje się, że są studia w tej samej szkoły i marzy, aby wziąć udział w musicalu wyniki w nauce. W 2007 roku wydał „High School Musical 2” – kontynuacja pierwszej części. Tutaj fabuła są ciekawe wakacje wszyscy sami przyjaciele. Lewy „High School Musical 3” rok później. W trzeciej części opowieści krąży wokół balu szkolnego. W filmie telewizyjnym „High School Musical” jest 9 numery muzyczne. W naszym kraju, w tym obrazie było nie tylko zbędne rozmowy, jak to zwykle, ale piosenki były śpiewane przez naszych artystów rosyjskich. „High School Musical” jest zapisem w Księdze Guinnessa. Stał pierwszych filmów telewizyjnych, wszystkie kompozycje muzyczne, które jednocześnie uderzyć sto najbardziej popularne.

W naszym kraju popularne musicale Boże Narodzenie. TV corocznie tworzy widzom jako dar takich dramatów. Musicale Boże Narodzenie podzielone na 2 rodzaje. Dla niektórych piosenek zostały specjalnie stworzone przez współczesnych kompozytorów i poetów. Nowe Musicale Drugi typ – to te, które używają starych, ale wciąż nie traci popularność piosenki. Zmieniono tekst wybranej sceny.

Musical Nowy Rok przez współczesnych autorów:

 • „Kopciuszek”;
 • „Wieczory na farmie w pobliżu Dikanka”;
 • "Sorochintsy Fair";
 • „Przez dwa zające”.

Wszystkie role grane są przez rosyjskich i ukraińskich znanych piosenkarzy i aktorów.

Musical Nowy Rok, który wykorzystał stare piosenki:

 • "Jack Frost";
 • „Stare piosenki o głównym”;
 • „Złoty Klucz”.

Telemyuzikl „Stare piosenki o najważniejsze” obejmuje serię czterech filmów. Główne kanały, które tworzą świątecznych musicale – to „pierwszy” i „Rosja”.