170 Shares 9450 views

Jak sprawdzić trujący grzyb, czy nie, w domu?

Teraz pokażemy, jak sprawdzić, czy trujących grzybów. Istnieją różne sposoby. Będziemy patrzeć na nich. Będą one przydatne dla gospodyń domowych i grzyby.

Nawet w pochmurny dzień ponury las wygląda bardzo piękne. Powolny spacer po nim na krótko zapomnieć o codziennym zgiełku i zanurzyć się w magicznej atmosferze wolności. On jest hojny swymi darami – zbieranie jagód i grzybów przynosi nie tylko zabawa, ale także użyteczne, ponieważ wiele mieszkańcy przetrwać ostre zimy z powodu rezerw, co robią od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Mieszczanie wychodzić do lasu częściej odpoczywać, więc nie każdy wie, jak odróżnić jadalne od trujących grzybów.

Jak nie dać się zatrute?

Różnorodność potraw z grzybami są obecne w niemal wszystkich kuchni świata. Jednak nie jest to konieczne do prowadzenia samodzielnego zbierania, jeśli nie jesteś pewien co do dokładności ich wiedzy i zdolności do odróżniania jadalne z trujące. Zachowania okresu (1 dzień) i warunków przechowywania (w chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego). można bezpiecznie ugotować smaczny produkt.

Wskazówka: nie gotować grzyby i nie przechowywać w aluminium, cynku, ceramiki z glazury, aby zapobiec utlenianiu lub wystąpienie reakcji niektórych substancji zawartych w nich, z materiałem do naczyń.

Uniknąć zatrucia ostrożne podejście do cichej polowania, jak nazywają zbierania darów natury zbieraczy grzybów. Weźmy tylko tych, które dobrze znam. Nie zbierać grzyby w pobliżu autostrady, linii kolejowej lub zakładu przemysłowego.

Ci wyszedł z lasu, uczucie przyjemnie zmęczony, a na stole czeka na leczenie tylko zebrane grzyby, intrygujący zapach. A potem okazuje się, że nie ma pewności, że mogą one mieć. Jak sprawdzić trujący grzyb, czy nie, w domu? Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Ale, niestety, w celu ustalenia, czy którykolwiek z zebranych grzyby trujące, całkiem niemożliwe.

Oto kilka opcji, które pomogą w kontroli. Ponadto, równolegle, rozważymy i mity.

Srebro i czosnek

Jak sprawdzić trujący grzyb, czy nie? Mówi się, że w garnku z tym produktem można zanurzyć srebrny obiekt. A jeśli srebro ciemnieje, to nie jest trujący grzyb. Ale teoria ta nie jest w 100%. Ponieważ może zachodzić reakcja z substancji, które są uwalniane z grzyby.

Zmodyfikowane kolor czosnek dodawany podczas gotowania, a na sto procent nie potwierdzi obecność niebezpiecznych szypułek. Po tym wszystkim, nie może być ponownie, odpowiedź na fermetom tyrozynazy.

owady

Uważa się, że w trującymi grzybami owadów nawet nie usiąść. To nie jest do końca prawdą. Niektórzy nawet usiąść i zjeść je. Tylko w naturze nie są owady, które są odporne na trucizny.

Smak i zapach

Niektórzy uważają, że grzyby trujące smaku i nieprzyjemny zapach. Ale czy to prawda? Podobnie, nie możemy powiedzieć. Po tym wszystkim, istnieje kilka rodzajów perkozy i muchomory, które pachniało bardzo ładne i dość smaczne (nie robić samemu przetestować, jak te informacje uzyskano dzięki smutne doświadczenia nieostrożnych degustatorów).

Zakwaszenie lub krzepnięcia mleka

Jak sprawdzić trujący grzyb, czy nie? Słyszałeś gdzieś, że mleko będzie curdle lub przejdź kwaśny, jeśli trucizna dostanie się do niego? Tak, może być. Ale może również wystąpić tylko ze względu na pepsyna enzym, który jest w normalnych i niebezpiecznych grzybów .

Sól i ocet

Neutralizują niektóre grzyby mogą być następujące. Konieczne jest, aby gotować je w osolonej wodzie z dodatkiem octu. Niektóre grzyby oportunistyczne toksyczne, na przykład, linie, naprawdę można czyścić w ten sposób. Ale tutaj jest bardzo toksyczne gatunki są blado perkoz, nadal będzie zabójcza.

Alkohol nie pomaga!

Populacja Powszechnie uważa się, że jeśli pijesz alkohol potraw z grzybów, a następnie, w przypadku połknięcia trucizny, ten ostatni może być w ten sposób przeciwdziałać. Mit ten jest jednym z najbardziej niebezpiecznych. Ponieważ alkohol zwiększa tylko skutki toksyn. Takie działania zwiększają ryzyko śmierci.

Jak sprawdzić, czy trujące grzyby po ugotowaniu?

Można użyć tej popularna metoda. Trzeba tylko żarówki. Od wyboru trującymi grzybami? Podczas gotowania tych produktów spadnie na patelnię cebulę, pokroić na pół. Jeśli roślinny obraca niebieski, grzyby należy usunąć, gdyż są one trujące. Takie produkty mogą być poważnie zatrute.

Jak sprawdzić trujący grzyb, czy nie? Jak można zauważyć z różnych metod uwierzytelniania, niezawodnie wiedzieć o tym skomplikowane. Pamiętaj, że stosowanie takich metod anty-naukowych może przynieść śmiertelne niebezpieczeństwo!

Jak udzielić pierwszej pomocy dla zatrucia grzybami?

Jeżeli jednak, nie było kłopotów, należy natychmiast skontaktować się z placówki medycznej, wezwać karetkę. Przed przybyciem karetki swoje działania nie tylko łagodzić cierpienia ofiary, ale również zachować swoje życie. Postępować tak wyraźnie i szybko:

  1. Uniknąć paniki.
  2. Zrobić płukanie żołądka i wymioty wywołać sztuczny kilkakrotnie.
  3. Ofiara powinna być wygodnie umieszczony w pozycji poziomej i Tuck.
  4. Stała picia ułamkową pomoże zapobiec odwodnieniu i radzić sobie z toksyn. Aby to zrobić, trzeba pić mleko, solone lub tylko czystą wodę.
  5. Blisko pacjent zawsze powinien być ktoś zwrócić uwagę, aby osoba jest przytomna, i dać się zapach amoniaku w przypadku utraty przytomności, może wystąpić lub śpiączka.

Wreszcie, mała

Jak więc sprawdzić grzyby jadalne, trujące lub nie? Na grzyby ma jedną zasadę: „Jeśli nie ma wątpliwości, że grzyb jest jadalny, a następnie interpretować w kierunku, który jest trujący.” Wiele jadalne elementy mają bardzo podobny do ich podwaja.

Dlatego też, bez dalszych badań parametrów klasyfikacyjnych i grzybów, nie idź sam do lasu za nimi. Najlepszym rozwiązaniem byłoby kupowanie grzyby w sklepie, gdzie ze 100% pewnością możemy powiedzieć o ich jakości i przydatności. I nie będzie musiał porzucić swoje ulubione przysmaki!