836 Shares 9125 views

Benzoes: tropikalne drzewo, które posiada unikalne właściwości

Benzoes lub benzoiny tropikalnych drzew uzyskanych przez cięcia gałęzi i pnia rodziny stariksovogo tree stariksovyh. Jest to tropikalny wysokie drzewo z zaokrąglonymi jasnozielonych liści, dolna część której bieli. On spłaszczone owoce, coś jak gałki muszkatołowej. Z cięciami w korze wyróżnia się i twardnieje światła benzoes. Tropikalne drzewo Tonkin styrax dorasta do 30 metrów. Aby sprostać może być w Laosie, Wietnamie, Tajlandii i Kambodży. Nawiasem mówiąc, na Wschodzie w czasach starożytnych, benzoes jest stosowany jako środek do odpędzania złych duchów. Również w Malezji, Chinach, na wyspie Java ekstrakt benzoiny i Sumatra. Tropikalne drzewo zwane Styrax benzoes Dryander rośnie w tych miejscach. W chińskiej medycynie, żywicę stosuje się w leczeniu chorób żołądkowo-jelitowych i zakaźnych.


Kompozycja zawiera benzoiny benzoesowego i kwasu cynamonowego i jak również ich etery i waniliny. W zależności od składu będzie kilka odmian żywic, np Indonezyjska, i syjamskie Kalkuta. Indonezyjska żywica – masa szaro-brązowym kolorze czerwonawo żyły. Ma charakterystyczny zapach, który nie wiąże nutę wanilii. Sugeruje to, że składa się z cynamonu i fenylopropylowej alkohol, estry kwasu cynamonowego, a także były istotnie styrenu i waniliny. Siamese żywicy różni się pomarańczowo-brązowej. Ona ma słodki aromat balsamiczny, który daje przyjemne wanilię. Żywica ta jest lepsza jakość. Koniferylowego alkohol, kwas benzoesowy, żywica typu kalafonii i 1,5% wanilina – obejmuje benzoiny Siam. Tropikalne drzewo zwane Styrax tonkinensis jest producentem żywic Siamese, który nazywany jest również Tonkin.

W Europie, benzoes wniesiona w XIV wieku, w Aleksandrii, jest dostarczany arabskich kupców. Iw Europie Zachodniej, to przyszło przez weneckich kupców. Jej nazwa – Rosny th kadzidło – żywica uzyskana w Rosji, bo tu też wierzyli w lecznicze właściwości, które mogą być obdarzone drzew lasów tropikalnych. Indonezyjska żywica w Europie stało się znane nieco później dotarła do wyspy Sumatra. Jest jeszcze długi czas produkcji tej żywicy był głównym rybacka z mieszkańcami.

Dziś benzoes w czystej postaci jest używany w Indiach słodkiego kadzidła. Iw Europie, jest częścią rdzenia kadzenia, który składa się z wielu elementów i jest używany przez katolików podczas nabożeństwa. Żywica benzoesowego stosuje się do wytwarzania zarówno miękkich jak i napojów alkoholowych, produkty z ciasta i gumy do żucia. Nawiasem mówiąc, jest on zarejestrowany jako dodatek do żywności pod numerem E906. Ponadto, jest on stosowany w przemyśle kosmetycznym, jak to jest w stanie wygładzić zmarszczki, nawilżają, regenerują uszkodzone komórki, usuwa toksyny, pobudza krążenie krwi i tak dalej. Ponadto, żywica tropikalnych znaleźć swoje miejsce w dziedzinie medycyny: redukuje ból stawów, gojenie ran, zmniejsza podrażnienie, pomaga w chorobach zakaźnych, procesów zapalnych w jamie ustnej. I nie jest to pełna lista użytecznych właściwości, które jest znane benzoes. Tropikalne drzewo, jak widać, ma też unikalne zdolności, takich jak naszych słynnych syberyjskich drzew.