564 Shares 9487 views

Hodować kury Day: opis, cechy, treści, opinie, zdjęcia

Kurczaki w podmiejskich podwórkach zachować wiele. Ten ptak jest bardzo skromny i, w większości przypadków wydajne. Jednym z najbardziej popularnych wśród Trakerzy, wieśniaków i gatunków rolników May Day. Została wyhodowana przez skrzyżowanie kury Yurlovsky, Rhode Island i vinadonta. Praca ta została przeprowadzona w 40-tych XX wieku w imię farmie 1 maja regionie Charkowa. Stąd nazwa rasy.

Trochę historii

W czasie II wojny światowej kurcząt rasy Dzień spadł do zaledwie 54 osób. Jednak całkowicie stracił nie było. Plemię z wybrało 10 najbardziej dobrych warstw i czterech mężczyzn. W rezultacie już w 1947 roku Dzień inwentarza żywego kurczaka wzrosła do 180 osób. Przez 1962 w różnych farmach to było aż do 56 tys. Głowach. Dzisiaj, May Day rasy hodowane prawie wszędzie.

Dzień rasy kury: opis

Główne cechy tego ptaka obejmują:

 • krótka i szeroka głowa,
 • długie ciało z wypukłej piersi,
 • nie jest zbyt dobrze rozwinięty grzebień i jasne płatki uszu rozovidny,
 • Szeroki prosto.

May Day upierzenie kurczaka są zazwyczaj białe. Na ogon i grzywa czarnych piór są obecne, co z zewnątrz ten ptak jest bardzo specyficzna. Barwa światła – główną cechą takich ptaków jak kur May Day rasy. Standard wymaga również obecności krótkich nogach i kur niosek i kogutów. To znak, rasy, a skóra jest lekko żółtawy kolor naturalny.

wartość ekonomiczna

To odnosi się do rasy kury Day kierunku myasoyaichnomu. Warstwy waga może osiągnąć 2,3 kg koguta – 3,2 kg. Zaletami tego ptaka rolników dotyczą przede wszystkim jej wytrzymałość i zdolność dobrych niosek macierzyństwa. Liczba jaj złożonych przez tych kurcząt zależy od jakości opieki. Przy braku tej rasy wydajności białka jest znacznie zmniejszona. kur niosek w jaja zaczynają znacznie mniejszych ilościach. Jednakże, szybko wraca do normy wraz ze wzrostem liczby pościł.

Wystarczająco wysoka wydajność kur niosek – również cechą charakterystyczną tego gospodarczych ptaków, jakie mogą jednodniowe kurczęta ras. Jaj rocznie, jedna osoba może przewozić w ilości około 160-200 sztuk. Shell nich ma piękny brązowy kolor. Masa jednym jaju '60

Zalety kurcząt May Day, między innymi, obejmować szybki przyrost masy ciała i dobrego zdrowia. Odporne na zimno, nie są one zbyt znacznie zmniejszyć produkcję jaj w okresie zimowym i idealnie nadają się do uprawy w centralnej Rosji.

Dzień rasy kury: Opinie

Zgłoszenie o tego ptaka od właścicieli prywatnych działek opracował bardzo dobrze. Jest oznaczony głównie przez jego wysokiej wydajności i trwałości. Bardzo chwalony szybkiego wzrostu kurcząt drobiu oraz ich tusz schludny prezentacyjnych. Sądząc po opiniach, produkcja jaj w tej rasy z prawidłowym żywieniu nawet podano powyżej. Dzień kury rasy tyazhelenkie, inna aktywność i żywotność.

Jaki powinien być przelana

Przelana do hodowli drobiu, takie jak Dzień rasy kurczaka, może być wykonana z dowolnego dostępnego materiału – z płyt, belek lub podkładów. Ale w każdym przypadku woliera będzie trzeba zaizolować. Wewnątrz stodoły muszą być suche i jasne. Obecność projektów jest wysoce niepożądane. W innych kur May Day, pomimo dobrego zdrowia zaczynają się przeziębić.

Na podłodze stodoły trzeba wypełnić słoma, siano lub trociny. Jeśli ciepło nie jest przeznaczony kurniku ich warstwa powinna być wystarczająco gruba, – do 40 cm (w zimie). W tym przypadku, w domu, nawet w najzimniejsze dni temperatura pozostanie zerem. W oborze muszą być umieszczone w oknie.

Wyposażenie drób

Oczywiście, pierwsze ras kur, których ujawnienie zostało podanych powyżej, wymaga stworzenia odpowiednich warunków do rozwoju. Budka dla nich w normalny sposób wyposażonych w grzędy, karmniki i gniazd. Należy również zapewnić miejsce do przechowywania pasz treściwych i obniżyć tabelę przygotować meshanok zimy. Nad nim zwykle wiszą haki (lub po prostu wbić gwoździe) dla tarki i inne narzędzia.

Okonie mogą być wykonane z drewna 40×40 mm. Bardzo dobrze nadaje się do tego celu i biegun tej samej płaszczyźnie. Paznokci grzędy na wysokości około 80-100 cm od podłogi. Można je naprawić lub bezpośrednio do ściany, lub polegać na stojaku z baru o tej samej sekcji.
Gniazda wykonane są z desek lub sklejki. Od kury maja dnia są średniej wielkości, są odpowiednie do domów wymiarach 30h30h25 cm, a nawet mniej. Wejście do gniazda jest zwykle łukowaty kształt i szerokość 20 cm. Potrzebujesz do paznokci w dół wąskie deski-nakrętkę, aby zapobiec wybuchowi jaj przed nim.

Dno gnieździe słomy podłogowych. Zazwyczaj domy mają jaja na wysokości grzędy. Można przybić ich bezpośrednio do ściany. Nie zaleca się, aby mieć kryjówki i gniazda pod oknami. Choć kury maja Dzień hodować dość skromny, może spowodować kury przeziębienia. Feed sklep w workach, w słoikach lub bębnów.

Jaki powinien być koryta

Oczywiście, dać jedzenie kurczaków z basenu lub bezpośrednio na podłodze – nie jest najlepszym rozwiązaniem. W stodole należy ustanowić koryta specjalną konstrukcję. Wbić je z desek. Przeszłości pod kątem do siebie w postaci litery V. Poniżej należy pokonać dwie poprzeczne belki. W ten sposób uzyskuje się nogi. Oraz dwie płyty przybite obu stronach koryta z góry (na końcu płyty). Ich (na metalowych kołków) powinien być przymocowany do słupa na całej długości desek. Powinno to odbywać się dokładnie w środku. Fix nie jest to bezwzględnie konieczne. Polak powinien obracać się swobodnie. Wznoszenia lubi wszystkich bez wyjątku drobiu w podajniku ptaka z nogami oraz kurcząt maja dzień. Cechy tej rasy w odniesieniu do rozmieszczenia i czystość jest również pozytywne. Ale kurczę, jak mówią, jest kurczak. Podajnik ptak jest konieczność pokonania. Polak, aby temu zapobiec. Siedzieć na niej i dodaje się do paszy dla drobiu, z kałem nie są również pracować ze względu na obrót.

Wybieg dla kur

Jak opinie, ulica May Day ptak rasa może wyprodukować w tym zimy. Oczywiście, w tym celu wyposażony w specjalnym miejscu. Pozycjonowanie wybieg stoi na południowej stronie stodoły. Ponieważ kurczaków – ptaki dość wzruszające, to musi być wystarczająco duże rozmiary. Wybieg ogrodzenia może być konwencjonalna siatka-siatki. Na lato nie jest montowany również podajniki i waterers.

May Day karmienia kurcząt

kur rasy maja Dzień, jak każdy inny, wymaga dobrego karmienia. Dlatego dieta powinna być wystarczająco zróżnicowane. Jakość paszy, jak już wspomniano, ma bezpośredni wpływ na produkcję jaj. Rano, ptak, to jest pożądane, w wyniku czego otrzymano pszenicy, do których można mieszać trochę kredy. Na obiad zazwyczaj dają puree z warzyw, ziół i korzeni. Dodają także otręby i trochę soli. Zaprawiony zacieru lub bulion lub normalny przegotowanej wody.

reprodukcja

Dojrzałość płciowa w May Day kurczaka pochodzi w 180 dni. W tym czasie już kurczak może ważyć 2,5 kg, mężczyźni – 3,5 kg. W jednej kogucik powinien stanowić 5 do kur. Do hodowli wybiera się zdrowe, telefon, aktywnego ptaka z dobrym apetytem. Wadą producentów uznane długie nogi.

Dzień kury rasy, opinii, z których tylko dobre, ma jeszcze jedną ważną zaletę. Warstwy są uważane za bardzo dobre i opiekuńcze matki. Zapłodnienie jaj i młodych kur out na dzień, może nawet bardzo dobra. Często kury rasy wczasowicze i wieśniaków ustalenia i w inkubatorach. Małe żółte pisklęta rodzą.

Jak karmić kury

Dzień kury rasy (zdjęcia, które są prezentowane na tej stronie) charakteryzuje się tym, że zawsze daje bardzo poruszające i żywotne piskląt. Jednak dieta dla nich, jak dla innych ras kur, powinien być wybrany prawidłowo. O czym świadczą opinie właścicieli, pierwszy raz jest lepiej karmić pisklęta do sześciu razy dziennie, proso, ser i gotowane jajko. Jeśli były one hodowane w inkubatorze, przechowywać je w pudełku, pokryte krata szczycie. Konieczne jest, aby wstawić żarówki na ciepło. Aby kurczęta były ciepłe, możliwe jest również, aby umieścić w pudełku z ciepłych butelek wody. Temperatura powietrza w mieszkalnych piskląt w pierwszych dniach życia, nie powinien być mniejszy niż 30 stopni. Każdy kolejny tydzień to zmniejszona o trzy stopnie.

Kanały można wlać na fanerku. Pamiętaj, aby ustawić butelkę skrzynki i wody. Odpowiednie do tego celu i, znaną zakrętkę do tworzywa sztucznego w słoju. Ale lepiej jest użyć specjalnie zaprojektowanego koryta. Pozostawić do zamoczenia piskląt, nie w każdym przypadku. Bez kurczaka, można je bardzo łatwo się przeziębić.

Po pisklęta będzie pięć dni, można przystąpić do zacieru. Muszą one składać się z gotowanymi ziemniakami i kashek, chleba. Pamiętaj, aby zmieszać zieloną żywność – .. Quinoa, pokrzywa, topy marchew itp Doświadczeni hodowcy drobiu w swoich opiniach udzielać porad kury dżdżownice. Bardzo przydatne, aby dodać do zacieru kilka kropel oleju z ryb. Pisklęta również daje kredę, sól (w niewielkich ilościach) i rozdrobnione łupiny.

Ziarna i odpady z tabeli kurczaka zwykle zaczynają wieku jednego miesiąca. Bardzo przydatne dla nich w tym czasie i będą gotowane ziemniaki. W ciągu dwóch miesięcy kury maja (Dzień, w którym opinie są również dobry apetyt) są przenoszone do diety dorosłych.

Kurczaki z kurczakiem

Te kurcząt zwykle rozwijają się lepiej niż inkubatorze. Lonży do wylęgu, jest pod opieką przez kwoka, jest również znacznie mniejszy. Jednak w tym przypadku kur niosek May Day powinno stworzyć warunki przystało. Natychmiast po wykluciu temperatury w kurniku powinna wynosić co najmniej 20-22 C. (Od podłogi).

W trosce o kurcząt

W oborze dla drobiu koniecznie ustawić zbiorniki popiołu. „Kąpiel” w nich, kurczęta pozbyć się pasożytów. Ostrożnie trzeba monitorować zdrowie i drób. Jeżeli kura siedzi bez ruchu przez dłuższy czas z głową w piasku, nie jeść lub głosów, musi on zostać usunięty ze stodoły do skrzynki kwarantanny. Grzebień z chorych kurcząt staje niebieskawym lub żółtaczkę i plisami piór.

Jaja z gniazd powinny być czyszczone w sposób terminowy. Dzień kury rasy, podobnie jak większość ptaków orientacji myasoyaichnoy, posiada dobrze rozwinięty instynkt macierzyński. Na widok jaj kurzych można dostroić się do ich wylęgu i zmniejszenie produkcji jaj.

Stodoła jest wysoce niepożądane, aby umożliwić obcych. Kiedy obcy kury maja Dzień boją i stają się pobudzone. Posiada również negatywny wpływ na produkcję jaj. Właściciele powinni się leczyć spokój ptaków i przyjazny.

Biednych warstw stada najlepiej usuwać. Pozwoli to zaoszczędzić na paszy. Oczywiście, należy monitorować czystość w kurniku. Zima budka powinna świecić dodatkowo. Pozwoli to ograniczyć do minimum spadek produkcji jaj. Długość „lekki” okres dzień powinna wynosić co najmniej 14 godzin.

pomocnych wskazówek

Dzień kury rasy, którego treść – jest to proste, ale wymaga pewnej wiedzy i umiejętności hodowców. Dlatego poniżej podajemy kilka wskazówek do naśladowania, które mogą przyczynić się do zwiększenia jego wydajności:

 • W celu uniknięcia infekcji, ściany szopy przed przejściem kury maja dzień powinien płaszcz z gaszonego wapna.
 • Kryjówki i gniazda są zwykle dobrze w najciemniejszym kącie.
 • Gniazdo jest pożądane, aby umieścić manekin (białe kamyki owalny). Zmniejszy to ryzyko jaja rasklevyvaniya.
 • Przy wejściu do kurnika i włazu jest pożądane, aby ustawić małą drabinkę do ptaka łatwiej wejść.
 • Jedzenie na pewno trzeba dodać nie tylko kreda i przynęta zwiększania wzrostu i produkcji jaj, ale małe kamyki. Kurczaki dziobać, przyczyniają się one do jedzenia szlifowania.
 • Dzień mogą karmić kury, jak każdy inny, powinien być tylko wysokiej jakości świeżej żywności. Nie wolno dodawać do zacieru kwaśną, pleśnią lub zgniłe jedzenie.
 • Karmić kury dokładnie zmielone niż dorosłych kurcząt.

Co trzeba wiedzieć

Chłop, który zdecydował się mieć na swoim terenie takiego ptaka jako kurcząt May Day (o nich jest naprawdę bardzo dobre opinie), musi mieć pojęcia o następujących rzeczach:

 • Kiedy nadmierne spożycie kurczaka suche ziarna mogą zdarzyć zapychania wole. Ten sam problem pojawia się, gdy jedzenie zbyt dobrze rozdrobnionych korzeni i nie pić w wystarczającej ilości. Zablokowanie upraw można określić zachowanie ptaków. Kurczak w tym przypadku siedzi, skulony, oddychając ciężko, czasami otwiera dziób i nie chce karmić. Wole chore ptaki powinny być czyszczone. W tym celu, dziobek podawać rury i wlać 100 ml słabego roztworu węglanu sodu i nadmanganian potasu. Wtedy głowa kurczaka zanurzone w dół i delikatnie wycisnąć zawartość wola. Takie pranie odbywa się w ciągu 2-3 godzin.
 • Inkubator dla piskląt trzeba zachować szczególną ostrożność. Jeśli są one bardzo głośny pisk kreskowanie, stąd temperatura otoczenia jest zbyt niska dla nich. Jeśli jaja kurzego rozbił prawo (z tępym końcu), ale wyjść nie może, on potrzebuje trochę pomocy, Dzieli Shell.
 • Wystarczy nabyć w szkółce lub na rynku maja jednodniowych piskląt należy poświęcić zapobieganiu odrobiną chloramfenikol (0,4 g na 100 sztuk).
 • Kiedy jelit kurcząt zaburzenia zapewnienia mocnej herbaty, bulionu lub kory dębu, dziurawiec.

Jak widać, do pielęgnacji ptaków, kury May Day – biznesowego proste. Jednak, aby przestrzegać pewnych zasad nadal musi być. Przede wszystkim, kury muszą być dobrze karmione. Ważne jest również, aby przestrzegać czystości w domu. Więcej zdrowia kur i jaj aby dostać wiele z nich może być uprawiane zgodnie ze wszystkimi zaleceniami.