569 Shares 2127 views

Rosnące kobei – inteligentne, piękne kwitnące pnącza

Kobe właz – Polemoniaceae rodzina roślin. Ten rhizomatous uprawy winorośli. Jej piękne kwiaty, różnokolorowe (zależnie od odmiany). Kształcie dzwonu, bardzo duże (o średnicy 15 cm w 20-cm rurki) nachylone tak, że tworzą zapylaczy lądowiska. W tropikach, zapylaczy są małe nietoperze. Pręciki i słupek poza kwiat.


Z anteny odrastają z zatok pierzaste liście, przylega winorośli i rozciąga się w górę. jasne słońce liście zmieniają odcień brązu. Wielki dla krajobrazu pergoli, płotów, balkonów Kobe właz. Zdjęcie pokazuje dobrze wynikowy piękno.

pochodzenia tropikalnego, nie jest możliwe, aby rozwijać się jako roślina wieloletnia, t. E. W jednym miejscu i bezpośrednie. Nawet niewielki zimne przystawki zabija liści. Ale korzenie części łodygi można kopać przed mrozem i przechowywać w pomieszczeniach zamkniętych.

Rosnące kobei zacząć sadzonek. W lutym, nasiona do kiełkowania potrzebują. W tym celu, tkanki lub papierowy ręcznik należy zwilżyć, na jednej połowie nasion i umieścić pokrywę na drugą połowę, posypać wody na przesuszenie. Jeżeli nasiona tworzą lepki formy, a następnie powinien być zmywane pod bieżącą wodą, zmianę tkaniny i poczekać do kiełkowania.

Nasiona zaczynają się łamać skorupkę około 7-10 dni. Po wydaje rozsady, nasiona musi znajdować się w oddzielnym pojemniku (korzystnie okularów 400 gramów) zaglubit 0,7 cm, wlać roztwór stymulator wzrostu. seed pot szkło pokrywa lub przezroczysta folia. Codziennie Przewietrz i usunąć kondensat.

Sadzonki pojawią się w tym tygodniu i bardzo szybko rośnie. Na przykład, w godzinach wieczornych nie było zarodek, a rano był wyciągnięty na 5 cm – wytrzymałej łodygi i liści liścieni około 1,5 cm długości. Rosnące kobei bardzo ekscytujące.

Sadzonki muszą dostarczyć wsparcie jest nie mniejsza niż 1 m, w przeciwnym razie będzie ona przylegać do wszystkiego, co staje na drodze. Szczypać nie jest konieczne, ponieważ wczesne odgałęzienie stworzyć problemy dla przeszczepu. W czasie sadzonek przeszczepami zwykle osiąga wysokość większą niż 1 m.

Posadzone w ziemi, można z pełnym przekonaniem, że nie będzie mróz. To miejsce na ziemi musi być słońce, ziemia – żyzna, przepuszczalna. Przed przesadzania trzeba zadbać o wsparcie, tak, że zakład był w stanie złapać tuż za nią.

Rosnące kobei iść mniej problematyczne, jeśli nie system korzeniowy zostaną podzielone na przeszczep. W okresie wegetacji wymagają regularnego podlewania, zwalczanie chwastów i nawożeniu. Mimo to roślina rzadko kwitnie w pierwszym roku.

Grunt jest niezbędny do utrzymania winorośl jak najdłużej jesienią pożądane jest wzgórze gleby do pierwszego mrozu nie szkodzi podziemnych nerki.

Zimą nitkowate korzeni z trzpienia, odcięty na wysokości 40 cm, umieszczoną na dużym pojemniku i przechowywania w chłodnym miejscu. Rosnące kobei okres odpoczynku powinien odbywać się przy minimalnej regularnego podlewania, ale istnieją wystarczające światło.

Na wiosnę, gdy zaczynają kiełkować pąki, roślina powinna zostać przeniesiona do ciepłego jasnym pomieszczeniu, zwiększyć podlewanie i nawozić z nawozów azotowych. Zasadzone w ziemi, gdy pozwalają warunki klimatyczne.

Uprawa sekund kobei i kolejne lata towarzyszyły obfite kwitnienie, który rozpoczyna się w lipcu i trwa do pierwszych przymrozków.