726 Shares 3856 views

Proste nezamerzayku własne ręce

Jest dobrze wiadomo, że nawet przy zero stopni Celsjusza wody z ciekłym stanie skupienia, w postaci ciała stałego. A to niesie ze sobą wiele problemów zarówno dla kierowców i do ogrzewania domów prywatnych lub domkach. Aby wyeliminować zamrożenie i, w rezultacie, brak ważnych jednostek funkcjonalnych wymaga specjalnego płynu, który jest popularnie nazywany jest „nezamerzayku”. sprawiają, że dość proste własnymi rękami. A koszt gotowego produktu będzie niska.


AUTOMOTIVE nezamerzayku własne ręce

Stary i sprawdzony sposób – jest wykorzystanie dobrze znane i stosowane niemal wszędzie w kraju wódki. alkohol jakość odgrywa żadnej roli, więc można skorzystać z najtańszej opcji. W celu przygotowania takich cieczy innych niż produkt zawierający alkohol, potrzeba zwykłego wodą lub kuchni detergentowym. Ten ostatni jest konieczne dla nadania końcowego produktu o dobrej zdolności piorącej.

W przygotowanym pięć litrowej butelki należy wlać napoju. Dodaje się dwoma lub trzema kroplami detergentu. Bardziej nie jest konieczne, ponieważ może to prowadzić do zwiększenia spieniania będzie niewygodne podczas czyszczenia szkła. Następnie napełnić butelkę wodą, zamknąć pokrywę i dokładnie wstrząsnąć. To się nezamerzayku wykonany własnymi rękami. Przy czym proporcje mogą być nieznacznie skorygowane w oparciu o środowiskowych uwarunkowaniach. Płyn wytwarzany przez ten przepis będzie skuteczny w temperaturze do -25 ° C. Jeśli oczekuje się mróz bardziej poważny, możliwe jest zwiększenie udziału wódki i dwie butelki.

Jeśli zimno przyszedł i podkładka wypełniona jest zwykła woda, która już zamienił się lód, nie należy wybierać ją lub w inny sposób próbować wyodrębnić. W tym przypadku można po prostu dodać produktu zawierającego alkohol w zbiorniku. Pod wpływem wódki lodem stopniowo stopiony. Następnie można dodać trochę do tego samego detergentu. Tak więc okazuje się, że na miejscu będzie nezamerzayku własne ręce. A następnie można obsługiwać pojazd normalnie.

Nezamerzayku do ogrzewania własnych rąk

Roztwór alkoholowy w tym przypadku nie jest odpowiedni. Wynika to z faktu, że po podgrzaniu alkohol po prostu odparować. E. Dzięki temu można uzyskać w instalacji grzewczej będzie czysta woda, która jest na zero stopni przekształcić lodu. A to może prowadzić do innych, bardziej tragiczne konsekwencje. Ktoś zaleca stosowanie środka przeciw zamarzaniu i przeciw zamarzaniu, ale w tym przypadku producent może usunąć sprzęt z gwarancją. A także wymagają dodatkowych elementów sterujących dla wszystkich połączeń w obwodzie, które mogą ulec uszkodzeniu pod wpływem specjalnych płynów.

Ale istnieje sposób, aby obniżyć temperaturę zamarzania wody. Aby to zrobić, należy wypełnić zwykłej soli kuchennej w obiegu grzewczym. Ten nezamerzayku, wykonany własnymi rękami, nie chronią, oczywiście, od ciężkich mrozów, ale pozwoli na ochronę całego systemu z peremerzaniya do lekkich przymrozków do -8 stopni.